31 מלונות יחודיים ומוזרים המומלצים בעולם

כדי להרכיב את הרשימה ( שתתעדכן ) של המלונות המומלצים בעולם, התבססתי על סמך גורמי מפתח: איכות, מקוריות, קיימות, חדשנות והשפעה.

מלון בית העץ: מלון העץ, שוודיה – Treehouse: Treehotel, Sweden

בית עץ קסום, של מיצג אמנותי, או "מוזיאון" החלומות מתקופת הילדות, או סתם משהו חריג? לא משנה איך תכנו אותו, בית ההארחה Hang Nga – או הידוע בשמו: 'הבית המשוגע' – הוא ייחודי בפני עצמו כפי שבתי מלון יכולים להיות. המלון עוצב על ידי הארכיטקט האגדי המקומי והאימפרסיוניסט, דאנג וייט Nha. המלון נבנה בשנת 1990, כדי לדמות לסיפורי האגדות, וכפי שהיה יכול להיות רק מפרי דמיונם של גאודי וסלבדור דאלי.

היום, בית מלון זה שאינו מאופיין בקווים סטנדרטיים, הוא אחד מסוגו, שהפך להיות לסמל לגיוון והמצאה על פני איזור דלאט –  Dalat והקסם לא נעצר בדלת הכניסה, אלא בתוכו אפשר למצוא כסאות פטריות, פסלי בעלי חיים ו-10 מדורים, כשכולם נושאים בחובם נושאים מבריקים ומוטרפים, כגון חדר הנמר, חדר הנשרים, חדר הקנגורו ואת חדר הנמלים המפתיע.

ילדים לא חושבים פעמיים כשמדובר בשינה בבית עץ, אולם כמבוגרים, כבר שכחנו עד כמה זה כייף, אז למה לא להקים בית מלון שנותן שוב את אותה תחושה של ילדות קסומה בין צמרות העצים, ובמקביל לספק חוויית דיור ייחודית? בית המלון הזה תלוי בגובה של בין 4-6 מטר מעל הקרקע, ומכיל 7 מתקני נשיאה חיצוניים (פודים) על עצי אורן. (לבית המלון מגיעים באמצעות סולם, גשר תלוי או מדרגות חשמליות). מקום השהייה נראה כמו קן ציפור אנושי, ומשם זוכים לתצפית נוף קסומה ומרהיבה על היער, על נהר לול ועל הזוהר הצפוני בתקופה המתאימה בשנה. המקום מכוסה במראות על הקירות, עם השתקפות של הסביבה. השראת בית העץ הגיעה מהסרט "חובב העצים"  מאת ג'ונאס סלברג אוגוססן.

מחודש ספטמבר עד מרץ, נערכים סיורים מודרכים במקום, כדי לצפות באורות הצפון, וכל השנה אפשר לסעוד במסעדת האתר, המתמחה במטבח שוודי צפוני ולטייל בכפר הראדאס, שמתגוררים בו 600 איש.

מלונות נוספים בסגנון של בתי עץ בעולם, כוללים את המלון הכדורי בקולומביה הבריטית (דמוי צביר כדורי), את החופה בקוויבק, ביער בוריאל, את בתי העץ באמזונה בפרו, את בתי העץ האוטופיים החדשים בטקסס, את בית העץ של מדינת וושינגטון ואת בית העץ בגובה של 50 רגל שבסידר קריק עם הגשר התלוי ובצבעי הקשת.

לינה תת-מימית: מוראקה, האיים המלדיביים –

  Undersea Accommodations: The Muraka, Maldives

בסוף שנת 2018, האי המלדיבי הראנגלי קונארד, כבר היה ידוע כמקום יוצא דופן לשהייה, וכעת בהופעת בכורה, הוא מציג מקום לשהות בו, בדמות אקווריום תחת הים, בחוויה יוצאת דופן של בית מלון שהוקם מתחת למים, באוקיינוס ההודי.  אתר זה נמצא באמצע האוקיאנוס ההודי, ומוקף בקירות זכוכית, שזה אקווריום דו-מפלסי שבו אפשר להירדם עם הדגים השוחים מעל לראש, ולהתעורר לתנודות האלמוגים.

במקום יש 3 חדרי שינה, בעיצוב מודרני בצורת כיפה ועם שירות של 24 שעות. לבניית המלון התאגדו אדריכלים ומהנדסים ברמה העולמית, כדי לבנות חדרי מלון ייחודיים בסינגפור, ואת השיטה הזאת העבירו לאחר מכן לאיים המלדיביים, שהקימו אותו באמצע האוקיינוס ההודי.

גם אם לא מתאכסנים במלון, עדיין אפשר להגיע למסעדה התת מימית של מלון הקונארד, איתאה, או במקום זה, לנסוע לקי לארגו, פלורידה, כדי להתארח בלודג' ג'ולס מתחת לים. שם אפשר לצלול למטה לחדר האורחים המוזר, שנמצא בתחתית הלגונה המלאה בדגים.  סוויטות תת מימיות אחרות ברחבי העולם כוללות את אלו שבאתר הנופש מאנטה בטנזניה, האטלנטיס של דובאי, הדקל, אתר הנופש סאנטוזה בסינגפור. באתר הנופש מבו אינדה בבאלי, שם יש חדר עם קרקעית מזכוכית המאפשרת לאורחים לצפות בחיים התת-ימיים שמתחתיהם. כמו כן, יש את אתרי הנופש סנטוזה של סינגפור. בקרוב יהיה כנראה זמין, גם אתר הנופש התת ימי פוסיידון, בפיג'י שהוא בעומק של12 מטרים.

איגלו: אתר הנופש הארקטי קאקסלאוטאנן, פינלנד – Igloo: Kakslauttanen Arctic Resort, Finland

הריקוד הנוצץ של אורות הצפון אל מול שמי הלילה, הוא מחזה שחובה לצפות בו. במלון קאקסלאוטאנן (Kakslauttanen ) בלפלנד, אפשר להעריך את האיכויות המיסטיות שלהם לכל אורך הלילה, החל מתא הזכוכית החמים שלכם, והמעוצב בצורה של איגלו. כשמתעייפים מהצפייה, אפשר לצאת החוצה לשממה הארקטית של ספארי האיילים, כדי לבקר במשרדו העסוק של סנטה, או לקרוע את השלג על אופנוע שלג. 

עד כה, כולם מכירים את מלון הקרח המרשים השוודי ואת דומיו הקפואים: מלון דה גלאס בקוויבק ומלון השלג קירקנס שבנורבגיה וכן את מלון הקרח ברומניה – כשכולם הם בתי מלון מפוסלים על ידי אמנים, והמתעוררים לחיים בצורה נפלאה כל חורף, ורק כדי שיומסו בקיץ.

אולם, אם אתם מעוניינים לגלות יותר איך זה לבלות לילה באיגלו אמיתי, כדאי שתעשו את פעמיכם לפינלנד, כדי לשהות באתר הנופש הארקטי קאקסלאוטאנן, שנמצא במרחק של 150 מיילים, צפונית לחוג הארקטי. רוב התמונות מציגות את שורות האיגלואים בעלי כיפת הזכוכית, הם כבר מראה מרשים בפני עצמו, ובמיוחד בגלל שהם משקיפים על הזוהר הצפוני.

לחוויית שינה אמיתית באיגלו, עם זאת, כדאי לבחור את אחד מעשרות איגלוס השלג האמיתיים, שם תוכלו להירגע בתוך השקט ולישון בשק שינה, כדי לשמור על חום גופכם בחדר עם טמפרטורה שהיא מתחת לנקודת ההקפאה. מעדיפים לנסוע גם דרומה? איגלו-דורף מאפשר חוויית איגלו חיה בשווייץ, גרמניה ואוסטריה.

מלון קריין: דירת המנופים בייס, הולנד –  Crane Hotel: The Yays Crane Apartment, Netherlands

לאחר תהליך מואץ של התחדשות, המנוף הישן הזה, נפתח בשנת 2014 כמלון מותרות, הפאראלדה – Faralda. המלון נמצא 50 מטרים מעל לרציף התעשייתי NDSM, והוא המֶכָּה של האמנים, הגולשים וסתם לסטארט-אפים מודרניים.

המלון בעל שלושת הקומות – ה"סודי", ה"רוח החופשית" וה"מיסטיקה" –  מרוהט בצורה יוצאת דופן וראוותנית במיוחד, המציעה גישה לג'קוזי חיצוני ולנופים המצויינים שללא ספק הייתם רוצים לגלות, של אמסטרדם. ואם אתם מכורים לריגושים, לפאראלדה יש אפילו מתקני קפיצת באנג'י משלהם.

מה עושים עם מנוף ישן? הופכים אותו לבית מלון, כמובן. זה מה שעשתה חברה שנקראת ייס עם מנופים בדימוס – ולכך נקרא לדגל, המתכנן ההולנדי, אדוארד ון-וליט, כדי ליצור חלל פנימי מסוגנן לדירה בת 3 קומות המשקיפה בצורה מקורית על הנוף של נהר IJ . תיבת מפעיל המנוף נותרה על כנה, כך שהאורחים יכולים עדיין לשמוע את הקלטות הסיפורים.

 

אירוח עם בעלי חיים אמיתיים, חווייה חברתית עם אורחים מאד ייחודיים: ג'ירף מאנור, קניה –  Lodge with Live Animals: Giraffe Manor, Kenya

ג'ירף מאנור הוא מלון בוטיק ייחודי ואלגנטי, המשתרע על פני 12 אקרים ייחודיים, ממש ליד יער נגונג, אחד מהקסמים הנסתרים של ניירובי. במבנה האייקוני באיזור הבתולי, המקיף אותו, עם חזיתו המפוארת, הפנימיות האלגנטית, הגנים הירוקים המפוארים, והחצרות המיוחדות, ייחודיות המלון מורגשת, בגלל הימצאותו בסביבת המגורים של ג'ירפות רוטשילד, שמסתובבים באיזור בחופשיות ומחכים שיארחו אותם. למעשה, אותם בעלי חיים אוכלי צמחים, ישתתפו אתכם בארוחת הבוקר, אם זה מעניין אתכם.

בקרבה למלון, נמצא ביתה לשעבר של החוקרת והסופרת הדנית, קארן בליקסן, שכעת הפך למוזיאון באיזור קארן בניירובי, שאף נקרא על שמה, שעסקה במחקר על הג'ירפות.

עובדי המלון מסבירי פנים, והם מלמדים כל אורח איך להאכיל את הג'ירפות. מאחר והמקום האלגנטי, שנבנה בשנת 1932, והמתנשא לגובה של כמעט 6,000 רגל, הוא ביתם של עדר הג'ירפות של רוטשילד שנמצא בסכנת הכחדה. הג'ירפות אוהבות למתוח את צוואריהן הארוכות לתוך החלונות הגדולים של בית המלון כדי לקבל חטיף.

כל חדרי האורחים מצויידים במזון לג'ירפים, כך כשהאורח מגיע באופן בלתי צפוי, אפשר להאכיל אותו בהתאם. (לחוויה דומה, אך עם פילים במקום ג'ירפות, אפשר להזמין חדר במלון מפואר בזמביה. אם לא יכולים לצאת מארה"ב, אך עדיין רוצים לישון במקום עליו חולשים בעלי החיים, יש לפחות אפשרות אחת בטקסס – הלודג' בפוסיל רים – ועוד 3 בקליפורניה: הספארי המערבי במדינת היין, במסע החזון של הספארי, באירוח הכולל ארוחת בוקר שבגן החיות של מונטריי ובחוות סנקצ'וארי, שמציע גם מקומות אירוח בניו יורק.

 

מלון נושא: מלון ארץ הפנטסיות, קנדה  – Hyper-Themed Hotel: Fantasyland Hotel, Canada

בקנדה, מלון הפנטסיות, אדמונטון, הוא גם מרכז קניות, אך זה אינו ייחודו העיקרי. על פי שמו, ארץ הפנטסיות מציעה 120 חדרי נושא פנטסיות, ואתם בוחרים את מה שאתם רוצים שיקיף אתכם. האופציות באותו מלון חדשני, כוללות חדרים שנראים כמו ספינת חלל, תחנת גז, פולינזיה, רומא, המדבר הערבי ותא של בית סוהר. כמו כן, בקניון המחובר למלון, יש פארק מים, מתקני שעשועים מסעירים, מגרש מיניאטורי למשחק גולף ואולם כדורת.

בתי מלון אחרים עם סוויטות של נושאי היפר, כוללים את מלון קרטיס בדנבר (חדרי מלחמת הכוכבים ומסע בין כוכבים וסוויטות של מגרשי השדים), את סוויטות ההרפתקאות של המפשיר (שמות החדרים כוללים בין השאר את "שגעון האופנועים", "מאורת הדרקון" ואת "פינת קופידון) ומלון שנושאו הוא מכלאה, ושנמצא במערב פורת וורת', שבו בוני וקלייד לנו פעם בסוויטה הנושאת את שמם.

מלון המערה: סוויטות מערה עותומאניות, טורקיה – Cave Hotel: Ottoman Cave Suites, Turkey

אם אי פעם התחשק לכם לישון במערה, הוסיפו את איזור קאפדוקיה הקסום בטורקיה, לרשימה שלכם, שם רבים מבתי המלון יוצאי הדופן, גולפו על ידי האבנים העתיקות של המדינה. קיים שפע רב של בתי מלון בעיצוב של מערות שאפשר לבחור בקפדוקיה, כולל את מלון המערה 'שרפים'  הנפלא, אולם סוויטות המערה העותומאניות, שנמצאות בעיר ששמה גורמה, הם כנראה המלון הייחודי ביותר מבין כולם.

החדרים שנושאם הוא התקפה העותומאנית, כוללים ריהוט מקטיפה, אמנות טורקית והמאפיין הבולט ביותר –  הם קירות האבן עם הצורות המסולסלות והתקרות החלולות המקוריות שהוכנו מאבן לבה.

בכל מקום בעולם, אפשר לשהות גם במערות הגרנד קניון, בסוויטות המערה של קוקופלי בניו מקסיקו ובשוויצריה, במלון פלאסה לה קלאוסטרה.

מלון רכבת: מוטל קאבוס האדום, פנסילבניה  – Train Hotel: Red Caboose Motel, Pennsylvania

חובבי הרכבות ישמחו לדעת שבעולם יש מערך של פונדקים ייחודיים שהוקמו בקרונות רכבת שיצאו מהמחזור. מלון קרונות הרכבת האדומים בפנסילבניה, למשל, ( Red Caboose Motel), הוא בעל האוסף הפרטי הגדול ביותר בעולם של קרונות רכבת יוצאי דופן, המוקפים בחוות של אנשי כת ההאמיש. במקום יש מסעדת רכב בשם קייסי ג'ונס, ומוזיאון רכבות מרשים של פנסילבניה, במורד הדרך.  

חדרי השינה דומים לחדרי מוטל בסיסיים – למעט זה שהם נמצאים בקרונות רכבת אמיתיים. אוהדי סוס הברזל, יכולים לישון גם ברכבות בדימוס ב-Featherbed Railroad בקליפורניה , במינסוטה, ב- Whistle Stop  + א. בוקר, במונטנה, ב- Izaak Walton Inn, בקראון פלאזה של אינדיאנפוליס של תחנת הרכבת התחתית, באלסקה באאורורה אקספרס Aurora Express ובדרום אפריקה בסאנטוס אקספרס Santos Express.

צורת לינה יוצא דופן: איוולתה של הלגה, סרילנקה – Eccentric Lodging: Helga's Folly, Sri Lanka

להלן שורה המופיעה באתר של Helga’s Folly: "אם מצפים לחווית מלון רגילה, כדאי לחפש במקום אחר, תודה." וזאת בלשון המעטה. אחד מבתי המלון הבאמת מוזרים בעולם, הוא הנכס בקאנדי, סרילנקה, המכוסה מכף רגל עד ראש בציורי אמנות שנעשו ביד, בשלדים, בנברשות מטפטפות שעווה וערבוב של תפאורה קריפית ומגניבה. השהייה במקום ללא ספק תגרום לכם לחוש כאילו וצעדתם לתוך סרט של טים ברטון.

אם לא מוותרים על שנת הלילה, אפשר עדיין כמובן ליהנות רק מארוחת הערב. לגבי נכסים אחרים המתקרבים לרמה כזאת של מוזרות, כדאי לבדוק את הבית המשוגע בוייטנאם Crazy House ובצ'ילה את ההתאכסנות במונטנה מג'יקה, דמויית ההוביט Montaña Mágica Lodge

לאוהבי אמנות: מלון האמנות אנגאד, מיזורי – For Art Lobvers: Angad Arts Hotel, Missouri

הפתיחה האחרונה של מלון האמנות אנגד בסט. לואיס, Angad Arts Hotel, היא חדשות טובות לכל מי שתמיד רצה ויכול ללון במוזיאון האמנות האהוב עליו. באנגד, אפשר לראות יצירות אמנות מדהימות בכל מקום, מופעי פופ, אולם משחקים מוסיקאלי ואת מזנון דייוויד המעודן. אפשר לבחור באיזה צבע אתם רוצים את חדר האורחים שלכם: באדום, ירוק, צהוב או כחול. מלון ייחודי זה מכנה את עצמו כ:"חממה לאמנויות," והוא נמצא במחוז האמנויות במרכז הגדול, המוקף על ידי יותר מ-40 מקומות אמנותיים משגשגים.

אוהבי האמנות יכולים לשהות גם בבית הבנסי ביפן, Benesse House, המציג עבודות מקוריות של אנדי וורהול, של ג'קסון פולוק, יאיוט קוסאמה ושל דיוויד הוקני. כמו כן יש את מלון האמנות אוביישן בפלורידה, Art Ovation Hotel, או כל אחד ממלונות המוזיאונים של המאה ה-21, 21c Museum Hotels.

קשר עם ידוענים: וילה קאזה קזוארינה, פלורידה – Celebrity Connection: Villa Casa Casuarina, Florida

מלון וילה קאזה קזוארינה במיאמי Villa Casa Casuarina, והמוכרת יותר כאחוזת ורסאצ'ה, כוללת בתוכה מקומות רבים: את הוילה של ג'יאני ורסאצ'ה העליונה, בניין דירות מושקע ואת יורש ביתו של אלדן פרימן (בעלי ה'סטאנדרט שמן'), שבנה את הנכס בשנת 1930 כהעתק של בית בנו של כריסטופר קולומבוס.

המקום הפך להיות לנקודת ציון של זירת רצח שאירע בשנת 1997 כשמעצב אופנה מפורסם נורה על מדרגות האחוזה. לאחר מכן, זה הפך להיות הרקע לתוכנית סדרת הטלויזיה, 'סיפור פשע אמריקאי' – ולאחר מכן, בסופו של דבר, למלון. על פני שלושת הסיפורים הללו, המקום מכיל 10 חדרי שינה, כולל השם המתאים "סוויטת הווילה האקסטרווגנטית", שבה לן ורסאצ'ה עצמו .

האורחים הלנים במקום, יכולים ליהנות מציורי הקיר שצוירו ביד, מחצר המזרקה, מדלתות העץ המגולפות בעבודת יד, מהפסיפס המשוכלל, מהשיש האיטלקי, מהריהוט המפואר ובריכת השחיה בעלת הדפנות מזהב 24 קראט. אם אתם מתעניינים במיוחד בשהייה בבתי מלון שבבעלות ידוענים, יש גם את הפלאצו ורסאצ'ה האוסטרלי Palazzo Versace, (בבעלות אחותו של ג'יאני, דונאטלה), בקוסטה ד'אסטה שבפלורידה, Costa d’Este , (בבעלות גלוריה ואמיליו אסטפן), את קסבת הטאמאדוט במרוקו Kasbah Tamadot (בבעלות ריצ'רד ברנסון), הלודג' בלאנקמו בבליז (בבעלות פרנסיס פורד קופולה), הקלארנסה בדאבלין (בבעלות בונו) The Clarence ושני בתי המלון בכרמל, קליפורניה הסייפרס אין Cypress Inn, (בבעלות דוריס דיי) ומיסיון החווה (בבעלות קלינט איסטווד), Mission Ranch.

מלון המלח: פלאסיו דה סאל, בוליביה – Salt Hotel: Hotel Palacio de Sal, Bolivia

כמו שמו, מלון פלאסיו דה סאל הבוליביאני נבנה לחלוטין ממלח – Hotel Palacio de Sal , והוא נמצא במרחק של 25 ק"מ מהעיר הנושאת את אותו השם. הקירות, התקרות והפסלים ורוב הריהוט – כולל המיטות – עשויים מלבני מלח גדולים. הרצפות מכוסות בשכבה דקה פריכה של החומר. מלון שנושאו הוא נתרן, והמתנשא לגובה של 12,000 רגל, מציע גם ספא בשירות מלא, מסעדה מצויינת ומציע טיולים שיוצאים מהמקום ולוקחים את האורחים לסלאר דה יויוני,  Salar de Uyuni, שהיא דירת המלח  הגדולה ביותר בעולם, במדבר המלח הלבן ושצריך להופיע ברשימתו של כל נוסע רציני.

מלון ייחודי נוסף שכדאי לקחת בחשבון ליד הסלאר דה יויוני, הוא לודג' קאשי Kachi Lodge, שזה מתחם כיפות מפואר, שנראה כאילו בנוי על פני הירח.

מעוניינים עדיין להישאר בתחום המינרלים? אז כדאי לקחת בחשבון את הזאנדוטל אוז,  Zandotel Oss, שנמצא בהולנד, ששם אפשר ללון בארמון חול, בונה פידה, או בשבדיה בסאלא סילברגרובה, Sala Silvergruva, שזה מכרה כסף היסטורי שהוא מלון חדרי "סוויטת המכרה" שנמצא במקום העמוק ביותר בעולם שזה 17מטר מתחת לאדמה. (קלאוסטרופוביים? הדירו רגליכם).

 

מלון המטוס: מלון קוסטה ורדה, קוסטה ריקה – Airplane Hotel: Hotel Costa Verde, Costa Rica

מעולם לא הייתם מסוגלים להירדם במטוס? אז את זה לא תגידו יותר לאחר שתשהו במלון קוסטה ורדה בקוסטה ריקה Hotel Costa Verde, שנמצא על שונית החוף של יערות הגשם, והשוכן בין הירוק עד של הפארק הלאומי מנואל אנטוני, לבין הכחול המדהים של האוקיאנוס השקט.

בכפר הנופש יש את אחת מהסוויטות יוצאות הדופן בעולם. מקום הלינה בנוי ממסגרת של מטוס בואינג 727 שיצא מהמחזור וששופץ, המכיל 2 חדרי שינה מלאים ומוקפדים, עם תצפית על נופי הג'ונגל, הגורמת לתחושה כאילו וטסים.

בעלי הפונדק פינו את חלל גוף המטוס, עצבו את פנימיותו בקוסטה ריקה, הוסיפו רהיטים, והציבו אותו גבוה בג'ונגל, שממנו אפשר להשקיף על העצים והים, מה שהפך אותו למקום מפלט ייחודי כל כך.

חוויה דומה אפשר לחוות במלון ג'ומבוסטיי בשטוקהולם, Jumbostay Hotel, של בואינג 747 משנת 1976 שקורקע, וצוייד במיטות נוחות –  ואפשר להזמין את תא הטייס. אם אתם רוצים, חובבי התעופה יוכלו גם להתעניין ולדעת שמלון TWA בניו יורק, TWA Hotel ייפתח בחודש מאי הקרוב בנמל התעופה הבינלאומי JFK, וכמחווה יוקרתית לאותה חברת תעופה שכבר אינה קיימת, אך האהובה. כדאי לבקש חדר שממנו נשקף המסלול, אם אתם נהנים ממטוסים ממריאים.

שהייה בג'מבו – טובה להפגת פחד הטיסה שלכם, בבואינג 747 זה – Jumbo Stay – Cure your fear of flying in this Boeing 747

אלו שטסים לעתים קרובות, או כאלה השואפים להיות טייסים ואפילו כאלה הסובלים מפחד טיסות, ימצאו עצמם מממשים עצמם היטב במלון הג'אמבו בשטוקהולם.  כפי שהשם רומז עליו, כדי לבלות את לילותיכם כאן במטוס  הבואינג 747 – B212, משנת 1976, שפרש מהשירות, תוכלו לבחור בין שתי סוויטות ייחודיות. יש לציין שהיעדים היחידים שאליהם אותו ג'מבו מקורקע טס, הם אלו המופיעים בחלומותיכם על מיטותיו המרווחות. חובבי תא הטייס, יכולים ליהנות מסוויטת תא הטייס הנוחה, עם המיטות שנמצאות ממש מעל לשעונים ולדוושות, בעוד שלמי שמחפש אופציה יותר נמוכה, יש את האפשרות ללון בסוויטת ה"קופסא השחורה" האחורית.

השהייה מציעה לאורחים חוויית לילה בלתי נשכחת, והוא מתאים לשהיית משפחות עם ילדים, אך גם לאנשי עסקים, בגלל מיקומו הקרוב לכניסה לנמל התעופה ארלנדה.

המלון נמצא במרחק כ-7 דקות משדה התעופה של שטוקהולם, ולא תזדקקו לעבור תהליך עליה על מטוס, כדי להתאכסן במקום.

מוטל עיר החלוצים – בחזרה למערב הפרוע – Pioneertown Motel – Go back to the Wild West

עיר החלוצים, קליפורניה, נוסדה בשנת 1946 על ידי שחקני הוליווד, רוי רוג'רס, ג'יין אאוטרי וכמה משקיעים שאפתניים אחרים, שחלומם היה לקבוע מיקום לסרטים המשקפים עיר של המערב הפרוע, תוך הכפלת מקומות השהייה עבור כוכבי סרטים מערביים. והם אכן בנו עיר לעילא ועילא !

עיר החלוצים מכילה סלון קלאסי, בית כלא ומקום לקשירת הסוסים בחוץ. אמנם תקופת ההתיישבות כבר עברה מזמן (זה היה המקום שבו נעשו צילומי סרטים וסדרות רבות בסוף שנות ה-40 וה-50), אך עדיין שוררת תרבות מערבית בשפע שאפשר לספוג כאן. פנקו את עצמכם במנה נדיבה של ספייר-ריבס, תוך הנאה ממוסיקה חיה בשמש המדברית, והשלימו את החוויה בשהיית לילה במוטל המקומי, שעוצב על פי מיטב הסגנון המערבי.

מלון וויטפוד – לחבק את מסתוריות ההרים – Whitepod Hotel – Embrace the mysticism of the mountains

אין ספק שהשם השוויצרי של מלון ווייטפוד, (Whitepod) יכול לתאר היטב מושבה קטנה של בקתות איגלו על פסגות הגבעה עם נופים המשתפכים למורד העמק. מלון ווייטפוד, שנמצא קרוב לעיירה לס קרניירס, ( Les Cerniers ) משלב בתוכו אירוח מסביר פנים ושימור סביבתי, תוך התמקדות על המטבח המקומי במסעדת המלון.

אמנם אפשר לשהות במקום במשך כל השנה, אך החוויה המהנה ביותר, היא בחורף, כשחימום הבקתות הוא על ידי עץ, והם הנעימים ביותר. כל בקתה נמצאת בבידוד יחסי, מה שמעניק לכם את מלוא הפרטיות שאתם זקוקים לה, כדי להתנתק מחיי היומיום, ועם האוויר האלפיני המארח לכם לחברה. עם הכניסה למקום, מרגישים מיד את הסביבה המרגיעה, המבטיחה שהייה נינוחה, ובסביבה רגועה ביותר.

חוות קונסטוגה – קרון מחנאות מפואר בערבה – Conestoga Ranch – Luxurious wagon camping on the prairie

אם חשים משיכה לחיי הבוקרים המפתים, אפשר למצוא הרבה מזה בחוות קונסטוגה (Conestoga ) שביוטה, שנמצאת בפארק הלאומי הראשון בעולם ('ילוסטון'). החווה מספקת אפשרויות למחנאות מפוארת בכרכרות של קונסטוגה– שהן גירסאות מפוארות לאלו ששימשו את החלוצים הראשונים. בהם, תוכלו למצוא מקרר, מיטות זוגיות ועוד הרבה סגנונות משנות הששים – אך השהייה במקום לא תהיה כמו אותה פראות לא סלחנית שמולה התמודדו החלוצים ששמו פעמיהם למערב. כאן – תוכלו גם להרחיב את אופקיכם, בכך שתנצלו את שלל החוויות החינוכיות המוצעות על ידי מוסד ילוסטון.

זוהר האבירות – היו אבירים ללילה אחד – Knight’s Glamping – Be a knight for a night

המלון הוא מסע בחזרה לימי האבירות הזוהרים של תקופת ימי הביניים –  חוויה מדהימה המתעלמת מכל הנוחות המודרנית, וזאת לטובת חגיגת סעודות מעל בורות אש פתוחים ולינה באוהלים. המקום נמצא לידי טירת לידס שבקנט, ותוכלו לחיות כמו אבירי האתמול – אך פחות השריון הזוהר והסוס. האבירים לא התקלחו, אבל אתם כמובן יכולים – וזאת במרחק הליכה מהמחנה. תהיה לכם גם גישה חינם לטירת לידס ולאדמותיה, במהלך כל שהותכם. אפשר להסתובב במבוך, במערה התת קרקעית עם הנקרות והאולמות, כאוות נפשכם, ותוכלו לחזור על עקבותיהם במדרגות הידועות לשמצה, כמו הנרי השמיני.

מלון חהן נא נגסקי – העתיד כבר כאן -Henn na Hotel Nagasaki – The future is now

ברוכים הבאים לעתיד, המנוהל על ידי רובוטים – ללא הטעויות המסורבלות של האנושות. וכל זה, כמובן קורה ביפן –  ערש ההתפתחות הטכנולוגית, כבר מזה שנים. כל דבר, החל מהרישום בכניסה, ועד לנשיאת מטענכם לחדרים, הכל מנוהל על ידי רובוטים, כשזיהוי פנים מחליף את כרטיסי המפתח ומפתחות החדר. למעשה, הרובוט שלכם, יכול לעשות ממש הכל, כולל לתת עדכון על מזג האוויר.

אבל, יש עוד, שני אגפי המלון, מתהדרים בתערובת של עיצוב ללא דופי ובפתרונות אקלים טכנולוגים פנימיים, המשלבים את הריגושים עם הנוחות, וכל אחד מהם בסגנון ייחודי משלו.

מלון דה גלאס – לצעוד לארץ פלאות של קרח ושלג – Hotel de Glace – Step into a wonderland of ice and snow

הגשימו את כל הפנטזיות בחייכם בעולם הקרח שבמלון דה גלאס, בקוויבק, שבו מחכה לכם עולם נוצץ בטמפרטורה של אל מתחת לאפס.  שילוב הומוריסטי של פיסול  בקרח תוסס ותאורה ללא רבב, מעניקה לאותו מלון יופי נוצץ שניתן לראות רק לעתים רחוקות בעוד מקום. ובעוד שרוב הדברים שתראו ותגעו בהם, פוסלו בקרח, תודה לאל שהשמיכות והכריות, לא. למעשה, אם גורם הקור נעשה לא נוח, שימו פעמיכם למתחם הספא החם, להפוגה מאושרת.

ספר ומיטה בטוקיו – שינה במדף ספרים – Book and Bed Tokyo – Sleep in a bookshelf

האם חלמתם מעודכם שתהפכו לספר?  במלון ספר ומיטה בטוקיו, זה כמעט אפשרי. המיטה במקום נמצאת בתוך מדף ספרים, העמוס בכל חומר קריאה שתצטרכו לקראת שנת הלילה (באנגלית וביפנית). כמו בכל ספריה טובה, יש ספר שיכול להתאים לכל טעם כאן, ושלא במפתיע, תמצאו תולעי ספרים רבים אחרים, שתוכלו לחלוק איתם את סיפוריכם. רחוק מלהיות מקום מפלט מפואר, מלון נושא זה מתמקד על יצירת קן נעים ומכיל, שבו אפשר להירגע בדרכים הפשוטות ביותר.

מלון קהווה ומאסטינל – יין וארוחות ערב, שלא נראו מעולם – Cava & Hotel Mastinell – Wine and dine like never before

מלון קהווה ומאסטינל בוילה פרנקה דל פנדס – Vilafranca del Penedès’ Cava & Hotel Mastinell, הקרוב לברצלונה, הוא מלון נירוונה לאניני טעם. הוא מוקף במרחבים של כרמים. הארכיטקטורה האייקונית שלו, דומה לבקבוקי קהווה העומדים על מדפים. על כך אפשר להוסיף את גג המוזאיקה שהוא מחווה בפני עצמה לאנטוני גאודי, ובזאת אתם מתבוננים על מבנה מרשים מאד. אבל הריגושים האמיתיים, נמצאים בתוכו, היכן שאין סוף ליינות שתוכלו לטעום, וגם לא לפעילויות הקשורות ליין שבהם אפשר להתפנק. הריפוי ביין, כולל עיסויים, ששמים דגש על הערכים המרפאים של הענבים, וזוהי אחת מהפעילויות הרבות, שכולן הופכות להיות חווייה מדהימה ויוצאת דופן.

 

מלון 8V –  כיילו את האינסטינקטים המוטוריים שלכם – V8 Hotel – Tune your motoring instincts

אל תתנו לעצמכם לחלום רק על התעוררות בקדילק או בבנץ יום אחד – אלא עשו זאת ! מלון 8V, שנמצא בשטוטגרט, נותן לכם את ההזדמנות לעשות זאת, גם אם בקצת יותר עבודת רגליים ופחות עבודת גוף, ממה שאתם יכולים לצפות מהמהדורה הסטנדרטית שלכם בנסיעה. כאן, תוכלו לבחור מבין 10 סוויטות רכב שונות, כדי לקלוט דרך העיניים את החווייה ובצורה מסוגננת, לאחר תחרויות נושא שונות.  באיזור תוכלו להשלים את החווייה המוטורית שלכם בביקור במפעל עולם הרכב של שטוטגרט הקרוב, היכן שפנטזיות הרכב, שולטות, וידן על העליונה.

לאוהבי הכלבים: פארק אין/פונדק 'הכלב הנובח', איידהו – For Dog Lovers: Dog Bark Park Inn, Idaho

פונדק ה'כלב הנובח' נמצא כמעט בכל רשימה בעולם כאחד מבין בתי המלון הייחודיים ביותר, ויש לכך סיבה טובה: המלון נמצא בצפון מרכז איידהו, והוא מעוצב כמו כלב בייגל ענק, הידוע בשם ווילי המתוק, שנבנה בשנת 2003, ומורכב מעץ, מתכת וטיח. וכן, אתם יכולים להגיע עם הכלב שלכם.

הצימר הביתי הזה הכולל לינה + א. בוקר, הוא מלון שנושאו כלבים, וכולל את הכריות, המיטות, הספרים, העוגיות ומשחקי הלוח, הפאזלים והווילונות. כשנכנסים פנימה נתקלים בערבוביה של מזכרות הקשורות לכלבים, כשדברי האמנות הם עבודות היד שגולפו על ידי אמני המסור לצורות של כלבים (שגם נמכרים בחנות המתנות באתר), מעשי ידיהם של הבעלים המתגוררים במקום, דניס ופרנסס.

לתצפית מדהימה על הסביבה המקיפה את המלון, שימו פעמיכם לקומתו העליונה של המבנה (חוטמו של ווילי המתוק), שמשם תוכלו לשבת אחורנית בנוחות, וליהנות מנופי הערבה בימים, ומשמים זרועי כוכבים בלילות. אם אתם מעדיפים לישון בתוך 'סוס טרויאני', תוכלו להזמין מקום ב- uber-whimsical La Balade des Gnomes, הבלגי.

מלון הקווין מארי –  נא לשנס מותניים ! – The Queen Mary Hotel – All hands on deck!

מלון הקווין מארי הוא אניה לשעבר שהפליגה לראשונה בשנת 1936, לפני ששימשה כאניה אמריקאית להשטת חיילים במהלך מלחמת העולם השניה.  על המבנה הענק שלה, הגדול קצת יותר מקודמתה, הרת הגורל, הטיטאניק, הקווין מארי חצתה למעלה מאלף מעברים טרנס-אטלנטיים, לפני שהוצאה מהשרות.

מאז שנת 1967, המבנה הענק הזה, משמש הן כבית מלון והן כמוזיאון בלונג ביץ', כששלושת המגדלים של האניה, מטילים את צילם על קו הרקיע המודרני של קליפורניה. כשנמצאים על סיפונה, לא חסרים אירועים, סיורים היסטוריים ופינות כדי לסעוד בהן ארוחות מעוררות תיאבון ומהודרות.

מלון נורקווארן וכנסים – לישון בכיפת פטריה, או גזע עץ – Norrqvarn Hotell & Konferens – Sleep in a toadstool or tree stump

על פני השטח, מלון נורקווארן, נראה מלון סטנדרטי עם מתקנים חדישים לקיום כנסים. עם זאת, אם מגרדים אל מתחת לפני השטח, אפשר לגלות 2 אפשרויות לינה מסקרנות, המאתגרים את הסקרנות והדמיון – שינה בכיפת פטריה או בתוך גזע עץ.

החורף השוודי הקר, פירושו שהכי כדאי להזמין את החדרים הללו בין החודשים מאי וספטמבר, כשאפשר גם לנצל את המרחב החיצוני הגדול של שבדיה. בהשראת סיפורי הפיות, גזע הטרול ותאי הפטריה, כפי שהם מוכרים כאן, מאפשרים שהייה רגועה ומאושרת, על גדות תעלת גוטה -Göta  ובקרבה ללירסטאד- Lyrestad.

מלון הקפסולה – מי צריך מיטה, כשיש קפסולה? – Capsule hotel – Who needs a bed when you have a capsule?

מאז שהוקמו בסביבות סוף שנות ה-70, מלונות קפסולה ותאי שינה קטנים, הם בקושי חדשות חמות ביפן. אולם, יש רק רשת מלונות אחת שבאמת לוקחת את משחק השינה הבדיוני לרמה של מסע בין הגלקסיות.

אנשי הצוות במלון תשע השעות בקיוטו, רוצים שתהיה לכם חוויה מושלמת, כשאתם נרשמים למלון, וזוהי הסיבה לכך שהם פצחו במשוואה פשוטה: שעה אחת למקלחת + 7 שעות שינה בקפסולה מרווחת ומונו-כרומטית מפתיעה + שעה אחת להתעוררות בוקר מוקדמת = שעור הזמן האידיאלי לבילוי במלון, לפני שיוצאים החוצה כדי להסתובב בעיר העתיקה.

אתר הנופש סאן קרוז, דרום קוריאה – Sun Cruise Resort, South Korea

כשהוא ממוקם על צוק החוף של ג'יאונדונג'יין –  – Jeongdongjinהיעד התיירותי ידוע בזה שממנו נשקף הנוף היפה ביותר של זריחת השמש בדרום קוריאה. אתר הנופש סאן קרוז, הוא אחד מיעדי התיירות הגדולים ביותר במדינה. המלון עוצב במיוחד כספינת שייט על הקרקע. הוא נבנה גבוה על קצהו של ההר, כך שאפשר לערוך טיול קצר על סיפון השמש, מה שנותן לאורחיו את ההרגשה שהם נמצאים על הים, ומבלי לסבול ממחלת ים.

אתר הנופש סאן קרוז, מכיל 211 חדרים, בסגנון של הן בית דירות משותף, והן של בית מלון, מסעדה מערבית וקוריאנית, טרקלין מסתובב, מועדון לילה, קריוקי ובריכת מי ים.

מלון הקרח, שוודיה

מלון הקרח הוא המלון הראשון בעולם העשוי מקרח ושלג. הוא הוקם בשנת 1989, והוא מוקם כל פעם מחדש בחורף בכפר השוודי ג'וקאסג'ארבי – ,Jukkasjärvi שנמצא  200  ק"מ צפונית לחוג הארקטי. במלון יש כ-150 חדרים חמים וקרים, בהתאמה.

החדרים הקרים הם בעלי עיצוב של קרח ומיטה העשויה מקרח, המכוסv בעורות איילים (השינה היא בשקי שינה תרמיים). הכניסה למלון היא מקרח, יש בר קרח, סטודיו לפיסול בקרח ואולם עמודים. כמו כן, יש גם שתי מסעדות מחוממות,  לובי, ארבעה חדרי ישיבות ושני מחנות (קמפינג) בערבת הקרח הפראית.

מבצר Man's No , בריטניה – No Man's Fort, UK

המבצר שנבנה כקו הגנה מפני תקיפת האויבים בסולנט ופורתסמות', הוא הגדול מבין שלושה מבצרים מדהימים מעשה ידי אדם. מהרגע שקולטים את המבנה המרשים של המבצר באופק, כשניגשים אליו דרך הספינה הפרטית, כל מה שחשים זאת התרגשות.

המלון כולל 2 חדרים וסוויטות מפוארים, ומה שבמיוחד מושך את תשומת הלב, זהו המלון היוצא הדופן בעל האופי השונה והמגוון של המתקנים והפעילויות שהוא מציע.

מלון המרקיז דה ריסקאל, ספרד – Hotel Marqués de Riscal, spain

מאז שהמלון התגלה בשנת 2006,  בית המלון היפהפה הזה, הוקם על ידי פרנק גרי, והפך להיות ליעד מבוקש, ויוקרתי במיוחד. העיצוב, האמנות, הגסטרונומיה, היין והנוף העשיר, כולם השתלבו כדי ליצור מקום התאכסנות בלתי נשכח מבין עיירות ימי הביניים של אלסייגו – Elciego.

חלל הפנים המפואר של בית המלון נושא בחובו את החותמת הבלתי מעורערת בעיצובו של גרי. הקירות המוטים, חלונות הזיגזג, תקרות הקתדראלה הגבוהות ושלל הפריטים המעוצבים, מותירים רושם של מקום לינה שהוא יצירת אמנות, על 43 החדרים והסוויטות שלו.

 

 

מלונות ופנסיונים מומלצים מלונות מוזרים

כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות