• תַפרִיט
  • תַפרִיט

37 שגיאות ואו טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז

דף הבית » 37 שגיאות ואו טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

לפני שנים היה מאד מקובל לעשות תוכנית של שידרוגי גארינטי (הרעיון מאחורי זה מבטיח כי יוקצה לך תא פנוי באותה קטגוריה או יותר). נוסעים היו מזמינים תא סופר בסיסי מקווים כי חברת הקרוזים תשדרג אותם לתא עם נוף לים או עם מרפסת. אותם הזמנים חלפו להם, ואף על פי שיתכנו שדרוגים הסיכוי שזה יקרה איננו בגדר הסביר.

ההמלצה שלי, היא להזמין את התא ברמה גבוהה כי אז אתה תהיה מרוצה. וזה גם בהזמנת קטגוריות מובטחות. אתה יכול בדרך כלל לחסוך כמה מאות דולרים על ידי הזמנת תא מובטחת לעומת הזמנת תא מסוים. עם זאת, אתה מוותר על השליטה במקום שבו נמצא התא. אם תחליט להזמין במובטחות,  ודא כי אתה תהיה מאושר בכל מקום שחברת השייט תקצה לך. אם זה לא המקרה, טוב יותר לשלם קצת יותר עבור תא מסוים.

מקרה שממש סיפר לי חבר ביום כתיבת מאמר זה. הבחור הזמין גרנטי לחדר בקטגוריה מסויימת וקיבל תא בקומה 14 ליד אזור לבן ( שבו יש רעש של מכונות ), שלושה ימים הוא סבל עד שהחליפו לו. ואחר כך רצה להתלונן שלא בצדק ( הוא חתם על כך בחוזה )

6. אל תשכחו לארוז את הדברים החיוניים לכם

דברים חשובים לך, ארוז מראש. אבל גם אפשר לקנות שתצא לחופי בעגינה.

7. אל תצאו בלי ספר טוב

הפלגות הם אידיאליים עבור מרגוע עם ספר טוב. מומלץ להביא רומן (או שתיים, שלושה) או להוריד ספרים למכשיר ה- iPad או Kindle .

8. אל תוותרו על תכנון מה לעשות בימים שיורדים לחוף

מחירי הסיורים של הספינות מאד יקרות. ולכן כדאי לקרוא חומר ולעשות טיול אישי או להזמין בחברה חיצונית שמתמחה בסיורי חופים ( ושיש לה רקורד טוב )

9. אל תשכח להכין את התרופות שלך וגלולות נגד מחלת ים.
היום האוניות גדולות ומאוזנות בים אך יש כאלה הסובלים ממחלות ים. אז לא לשכוח לקחת עם קצת מזל לא תצטרך אלהגלולות מחלת הים , אבל זה טוב לדעת שהם ארוזים, רק למקרה.

10. ביטוח יעודי לקרוזים

ספינות שוהות בים שעות רבות (אם לא ימים) עד שמגיעים לנמל היעד הבא. מקריאה באתרי מידע מסתבר שלכל חברה, כמעט כל שבוע יש מספר מיקרי חירום. ספינות שייט המיועדים למבוגרים יהיו עדים מיקרי התקף לב או שבץ.  אך יש יותר סיכוי כי מקרה חירום רפואי יקרה על הים כמו על הקרקע. זה יכול להיות שיורדים במדרגות או שתהיה לנו תאונה בטיול על החוף.
אם הספינה נמצאת בלב האוקיינוס ​​וצריך לפנות לבית חולים יבשתי שנמצא במרחק מאות קילומטרים, המחיר יעלה הון. רוב האנשים לא חושבים על ביטוח הקרוז, או את העלות של קרוז אם אתה חולה.
אבל הערך האמיתי של ביטוח קרוז הוא רפואי חירום והפינוי. במידה ולא ביצעת ביטוח וקרה לך אסון צפה לפשיטת רגל כלכלית.
נכון, הסיכויים שאתה צריך ביטוח הוא נמוך, אבל הסיכון הוא גבוה מאוד שאתה יותר מבוגר ואו לא אחראי מספיק.
לידיעה : עלות מ/שוערת ממוצעת של פינוי מסוג כזה עלולה להגיע לפחות ל……. 250,000 $.

במהלך הקרוז

11.אל תשכח להיות נחמד לצוות הספינה

הצוות עובדים קשה בשביל שתהנה. אז, חייך אליהם ותודה להם על העבודה. אין גמול גדול מזה. אם תקנה להם משהו קטן וטוב, יתבטא בהפוכה לטובה וגם ישפר את החוויה שלך.

12.אל תפקיר את ילדך

שאתה בקרוז עם ילדיך, לא לתת לילדים לרוץ בחופשיות ברחבי הספינה. להיות בהשגחה.

13. אל תאבד ערנות. היזהר מהונאות

חופשות קרוז זה המקום בו צריך להיות משוחרר ולהירגע. אבל נסיעה עם כמות רבה של נוסעים אחרים ועם מאות אנשי צוות כמו בכל מקום שיש אנשים, יש פוטנציאל לסכנה. מדי פעם אנו שומעים סיפורים באינטרנט ובטלוויזיה על נוסעים שהפכו לקורבנות של נוסע אחר,או חבר צוות שמנצלים את חוסר העירנות של הנוסעים. המנע מלקשור יותר משיחה עם נוסעים שאינך מכיר ובעלי דעות דומות. רוב הנוכלים יודעים זהות נקודות חלשות ולנסות להתחבב עליך.

14. אל תמנע להשתתף בפעילויות היומיומיות

בבריכה כבר היית? אז למה לא לנסות משהו שונה? ישנם פעילויות רבות המשולב כגון: בינגו, טעימות יין  שיעורי מחשב, שיעורי ריקוד סלוניים ועוד בחינם.

15. לא חובה שתנסו את כל המסעדות המיוחדות

רוב הארוחות שלכם בחדר האוכל הראשי ואו בבופה הם מצויינות. אפשר גם לנסות משהו חדש שלא היכרת, לגוון. אך מיותר ללכת כל יום למסעדה אחרת שגם עולה כסף.

16 לא לעשות בלאגן בחדר

נכון, אתה בחופשה. אבל בלאגן בחדר שלך שהוא לא סופר מרווח, עלול לגרום לפציעות או לאובדן של פריטים חשובים. למשל, כרטיס העליה לאוניה.

17. אל תגנוב

נכון, החלוקים והמגבות שקיבלת ממש רכות ונעימות למגע. הסטים של הקפה ממש מקסימים. חשוב כצה פעמים לפני שהפריטים מחליקים אל המזוודה שלך.

יש מצב שתחוייב במחיר מופקע במידה ותיתפס. הדבר היחיד שאתה יכול להשאיל זה העט שבתא, בקבוקון של שמפו.

18. לא להדביק סרט אל הקיר או הדלת

בבניית התא הושקעו סכומים לא מבוטלים, סרט יכול להשאיר סימנים או לקלף צבע, אז בבקשה להפגין כבוד. אם אתה חייב להשאיר פתק או לקשט את התא, אין בעיה! קירות התא ודלתות הן עשויות ממתכת, ולכן קח איתך כמה קליפים מגנטיים לתוך המזוודה שלך, ואתה יכול לתלות מבלי לפגוע בעבודת הצביעה.

19. אל תשכח את הפריטים שהשארת בכספת

הכספת בתא שלך בטוחה לאחסן את התכשיטים, טלפון סלולרי, דרכון, כרטיסי אשראי מזומנים מיותרים ועוד. אם אתה נוטה לשכחה, מומלץ לשמור אותם במזוודה שלך מתחת למיטה או במקום אחר שבו אתה תזכור אותם.

20. אל תשאירו את דלת המרפסת פתוחה
איזה כיף לשמוע את גלי הים בלילה. אבל דלת פתוחה עלולה לגרום לתקלות בגלאי העשן ( כן כן, לא טעות ), לביזבוז אנרגיה של המזגן שפתחת ולגרום לו לעבוד קשה יותר ואולי לנזק, לגרום למנהאת רוח בזמן שאתה ישן ולהעיף דברים בחדר.

21.אל תשתמש במעליות אם אתה יכול להימנע מהם.

לפעמים מחכים כמה דקות למעלית לכל כיוון. מזבזים הרבה זמן  על המתנה ואם אתה יכול, רד במדרגות ואולי תוריד את הקילוגרמים המיותרים .

23. לא לאכול את כל הארוחות במזנון.


שינוי גודל גופנים
ניגודיות