• תַפרִיט
  • תַפרִיט

44 שגיאות ו/או טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז

דף הבית » 44 שגיאות ו/או טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 11 דקות

במאמר זה תקבלו המלצות חשוב שיעזרו לכם להעביר את החופשה בקרוז בכייף.

השלב הראשון והמקדמי עוד לפני שעולים לספינת התענוגות

1. אל תצא לבד או עם בן זוגך

בטיולים רבים ראיתי שזוגות רבים ישבו להם לבדם ולא היו להם עם מי לשוחח ולחלוק חוויות. הדבר שונה אם אתם יוצאים לשייט רומנטיקה.

סעו בקבוצה. אם יש לכם חברים או משפחה, הם יהיו שם כדי לחפש אותכם. זה נכון במיוחד בלילה.

2.אי שימוש בסוכן שייט

 כפי שהטעויות הנפוצות שכבר רשומות, מעידות שבחירת הפלגה מורכבת. אני לא ממליץ להזמין ישירות מאתר חברת שייט או באינטרנט. כדאי לעבוד מול סוכן קרוזים מומחה שיוכל להדריך ולהמליץ לכם גם על “בנק חדרים” שמוזיל משמעותית את מחיר הקרוז עם תוספות ותנאים טובים יותר מהסטנדרט.

 3. אל תבחר את סוג השייט הלא נכון.

יש מבחר עצום של אפשרויות שיוט. יש אינספור דרכים שבהן תוכל לשייט, ולכן מציאת הסוג המתאים ביותר לתחומי העניין שלכם תהיה המפתח להנאה מהחוויה. טעות יוצרת חופשה אומללה עבור חלק מהמטיילים.

איזה סוג של קרוז הוא המתאים לך?

4.  בחירת יעד ומסלול שגוי.

לאחר שבחרתם את סוג השייט שאתם צפויים להנות ממנו, אז בחירת היעד הנכון והמסלול בתוכו היא חיונית. לא כל שייט ליעד שבחרת יהיה זהה. צריך לוודא שיש את השילוב הנכון של ים, ימי נמל. ישנם אזורים בעולם שרוצים לבקר בהם, וחשוב לוודא שמסלול השייט ייקח ליעדים הנכונים באזור זה.

 5. בחירת קו השייט לא נכון.

קווי השייט כולם שונים ומטרתם לספק חוויות הפונות לסוג מסוים של מטיילים הן מנקודת מבט דמוגרפית והן מבחינה גישה. אתם יכולים לבקר באותם נמלים בהפלגה של 7 ימים באזור ולקבל חופשה שונה לחלוטין כמו לינה, אוכל, בידור (או חוסר), קודי לבוש, מידת הפורמליות, שילוב אנשים ואפילו סוג הטיולים יהיה שונים.

6. בחירת תא נוסעים לא נכון

ספינות שייט גדולות יכולות להכיל עד 20 סוגים שונים של תאים, הפלגות נהרות יכולות להיות בטווח של 3 או 4 סוגים. מכיוון שכל ספינה שונה בעיצובה, צריך להבין את התכונות והאפשרויות עבור כל ספינה. עליכם לוודא כי אתם בוחרים תא העונה על הרגלי החופשה וההעדפות שלכם.
המדריך לבחירת התאים הטובים ביותר בהפלגה על ספינת קרוזים

כמה מהאנשים שמתעוררים בקלות חווים את השינה הטובה ביותר של חייהם בתא פנימי – שבו אין אור טבעי, והתנועה של הגלים בזמן מנוחה מפתה אתכם להירדם באפילה המוחלטת. אחרים צריכים אור טבעי ובאפשרותם לבחור תא עם נוף לים או עם מרפסת על סיפון גבוה – אבל שימו לב היכן התא שלכם ממוקם.

ניתן להפוך את כל חווית השייט שלכם לטובה או לרעה בהתאם למיקום התא שתבחרו. מה שנמצא על הסיפון מעל או מתחת לתא שלכם יכול להשפיע על השיוט שלכם.

הימנעו מתאים קדמיים בסיפונים התחתונים ליד המנוע ו/או העוגן. כשהספינה נכנסת לנמל מוקדם בבוקר, הקול של העוגן היורד לאט לאט, יעיר אפילו את אלה הישנים שינה עמוקה ביותר.

הימנעו מעל או מתחת למזנון

הימנעו תאים מעל או מתחת לאזורי המטבח

הימנעו תאים מעל או מתחת לאולם התצוגה

הימנעו מתאים מעל או מתחת למרכז הכושר

הימנעו מתאים מעל או מתחת מועדון הלילה

הימנעו מתאים מעל או מתחת לתיאטראות

הימנעו מתאים מעל או מתחת לבר

הימנעו מתאים מעל ומתחת לבריכה

הימנעו מתאים מעל או מתחת קזינו

הימנעו מתאים מעל או מתחת לבר

הימנעו מתאים מתחת או מעל אזורי הצוות

הימנעו מתאים ליד אטריומים רב-מפלסים

הערה. סיפונים רבים של ספינות שייט אינם מציגים את כל הפרטים עבור אזורים בחלקים מהסיפון. הם עשויים פשוט להאפיר את האזור. אלא אם כן אתם יודעים מהו אותו אזור אפור, עדיף להימנע מאזורים אפורים.

מיקום התא הכי טוב באוניית הקרוז?

שדרוג תא חינם – מובטחות ( Guarantee )

מלכודת דבש

לפני שנים היה מאד מקובל לעשות תוכנית של שדרוגי גארינטי (הרעיון מאחורי זה מבטיח כי יוקצה לכם תא פנוי באותה קטגוריה או יותר). נוסעים היו מזמינים תא סופר בסיסי מקווים כי חברת הקרוזים תשדרג אותם לתא עם נוף לים או עם מרפסת. אותם הזמנים חלפו להם, ואף על פי שיתכנו שדרוגים הסיכוי שזה יקרה איננו בגדר הסביר.

ההמלצה, היא להזמין את התא ברמה גבוהה כי אז אתם תהיו מרוצים. וזה גם בהזמנת קטגוריות מובטחות. אתם יכולים בדרך כלל לחסוך כמה מאות דולרים על ידי הזמנת תא מובטחת לעומת הזמנת תא מסוים. עם זאת, אתם מוותרים על השליטה במקום שבו נמצא התא. אם תחליטן להזמין במובטחות, ודאן כי אתם תהיו מאושרים בכל מקום שחברת השייט תקצה לכם. אם זה לא המקרה, טוב יותר לשלם קצת יותר עבור תא מסוים.

מקרה שממש סיפר לי חבר ביום כתיבת מאמר זה. הבחור הזמין גרנטי לחדר בקטגוריה מסוימת וקיבל תא בקומה 14 ליד אזור לבן (שבו יש רעש של מכונות), שלושה ימים הוא סבל עד שהחליפו לו. ואחר כך רצה להתלונן שלא בצדק (הוא חתם על כך בחוזה)

7. להזמין מוקדם מידי. אבל…………

בדרך כלל החדרים הטובים נחטפים איך שמתחילה ההרשמה. אבל אם לא חשוב לכם היכן החדר, אז ישנם מבצעי הרגע האחרון שיכולים להגיע למחירים מגוחכים (אבל מי אמר שאז תמצא חדרים טובים, טיסות ואו לינות).
הערה חשובה: היום, רק סוכנים הוגנים מיידעים אותך על ירידת מחירים ומעדכנים את חשבונך (ואם זה עולה הסכום נשאר) עד שלושה חודשים לפני ההפלגה שבו הינך נדרש לשלם את הכל.

8. לא להזמין טיסות ברגע האחרון

יכול להיות שהזמנת קרוז ברגע האחרון יכול להיות זול מאוד, אבל, אין הדבר חל על טיסה ברגע האחרון. לא תמיד יהיה מקום פנוי במחירים נמוכים. בסוף תשלם הון תועפות כדי לטוס לנמל המוצא שלכם או בחזרה הביתה מנמל הנחיתה.

9. אל תבצע טיסה באותו יום של השייט

אם הטיול שלכם עובד כמו שצריך והכל מתקתק כמו שעון, אתם מאושרים יותר. אבל, לעתים קרובות יותר מאשר היינו רוצים, אנחנו נתקלים בבעיות.

בעולם שבו כמות תיירות בינלאומית, נוצרים עומסים בהרבה מקומות כך שבטיסות יש הרבה עיכובים (ובמיוחד בארצנו הקטנטונת) ואז כ 75% של טיסות יוצאות בזמן. המטיילים בקרוזים נוטים לתת אמון בתכנון הטיסות שלהם לנמל העגינה של הקרוז.

כאשר אתם מגיעים מאוחר בחופשה בארץ יש השלכות מינימליות. המלון לא זז ממקומו. אבל, חופשת שייט, אם אתם לא מגיעים לנמל בזמן, הספינה תפליג בלעדיך!!!!

אם אתם מאחרים, חברת הקרוזים לא תיתן לכם החזר על האיחור לספינה. לא מעניין אותם ובצדק שהייה גשם זלעפות או סופת שלג גדולה, שסגרה את שדה התעופה.

לא מעניין את חברת הקרוזים אם למטוס היה בעיות מכניות וצריך היה לבטל את הטיסה.

לא מעניין את חברת הקרוזים שהפסדתם את טיסת הקוניקשיין שלכם.

לא מעניין את חברת הקרוזים שהרכב שלכם נתקע בדרך לנמל העגינה. המשנה מה הסיבה – אם אתם לא מגיעים, הספינה יוצאת בזמן ואתם תאבדו את כל הכסף שהוצאתם על ההפלגה.

ולכן, כל כך הרבה דברים שיכולים להשתבש בתהליך ביום היציאה לשייט, ומאד מסוכן לטוס באותו יום כמו הספינה שלכם יוצאת. ולכן שווה את עלות נוספת קטנה לטוס ביום הקודם או יומיים, להישאר לילה בבית מלון סמוך, לישון בכייף וברוגע ולהתחיל את הקרוז כראוי.

10. אל תשכחו לארוז את הדברים החיוניים לכם

דברים חשובים לכם, ארזו מראש. אבל גם אפשר לקנות שתצא לחופי בעגינה.

(9) אריזה את הדברים הלא נכונים. צריך להבין את קוד הלבוש על הספינה וגם את האקלים. לוחות הודעות שייט מלאים בסיפורים על אנשים עם בגדים לא נכונים. ולכן, צריכים להצטייד בפריטים מתאימים.

מומלץ לקרוא גם על ציודים מומלצים לקרוזים. לא חיוני אבל כדאי.

11. אל תצאו בלי ספר טוב

הפלגות הם אידיאליים עבור מרגוע עם ספר טוב. מומלץ להביא רומן (או שתיים, שלושה) או להוריד ספרים למכשיר ה- iPad או Kindle .

12. אל תוותרו על תכנון מה לעשות בימים שיורדים לחוף

מחירי הסיורים של הספינות מאד יקרות. ולכן כדאי לקרוא חומר ולעשות טיול אישי או להזמין בחברה חיצונית שמתמחה בסיורי חופים (ושיש לה רקורד טוב).

אני גם ממליץ להשתמש ביועצת טיולים לתכנון > צור קשר יש לאתר מאגר של יועצים שישמחו לעזור לכם ותחסכו כאב ראש, טעויות וכסף רב.

13. אל תשכחם להכין את התרופות שלכם וגלולות נגד מחלת ים.

היום האוניות גדולות ומאוזנות בים אך יש כאלה הסובלים ממחלות ים. אז לא לשכוח לקחת עם קצת מזל לא תצטרך את הגלולות למחלת הים, אבל זה טוב לדעת שהם ארוזים, רק למקרה.

כיצד למנוע מחלת ים בהפלגה

אז אתם על ספינת תענוגות, מוכנים לצאת לחופשה חלומית. ארזתם את התיק שלכם, ערכתם את המחקר שלכם על הערים המקומיות ברשימת הטיולים שלכם, ועשיתם את התיאבון שלכם ליהנות מהסעודה האינסופית על הספינה.

למרות הגודל והיציבות של הספינה, אתם תפגעו עלולים להתקל במקרה פתאומי של מחלת ים. אתם לא יכולים לשאת להסתכל מעל הסיפון כדי ליהנות מהאוקיינוס ​​העצום ומרוח הים. כל צעד שאתם עושים גורם לכם להרגיש קצת יותר בחילה.

ספינות השייט של היום בנויות כדי למזער את התחושה המתגלגלת שנוסעים עלולים לחוות עקב גלים או רוח. למרות כמה גדולות ויציבות ספינות השייט של היום, ישנן דרכים רבות לעזור למנוע עוד יותר מחלת ים בזמן שייט. לא לפחד, להביא תרופות למחלת ים, כדי שתוכלו ליהנות ולהתפנק במלואם בחופשת השייט שלכם!

מה שעוזר לרבים להתגבר על מחלת ים
ג’ינג’ר

ג’ינג’ר ידוע בתכונות טבעיות נגד בחילה. יש לו יכולת מדהימה למנוע סחרחורת בנוסף להרגעה של קלקול קיבה. אם לעיסת חתיכת ג’ינג’ר נא לא מושכת אותכם, אפשר בכוס תה. אם אתם מעדיפים להימנע מהטעם של ג’ינג’ר, זמינים גם סוכריות ג’ינג’ר או כדורי ג’ינג’ר שיכולים לעזור להפחית את מחלת התנועה.

מִנטה

בדומה לג’ינג’ר, מנטה היא תרופה טבעית נוספת שידועה כמרגיעה קלקול קיבה. שתו אותו בתוך תה, או תנו לממתק מנטה להתמוסס בפה. תופעת לוואי נעימה היא נשימה רעננה של מנטה!

מדבקה למחלת ים

scopolamine, מדבקת מחלת הים זמינה בדרך כלל במרשם רופא בלבד. שמים אותו מאחורי האוזן לפחות ארבע שעות לפני הנסיעה. יעילותו עשויה להימשך עד שלושה ימים. זכרו שבדיוק כמו תרופות מרשם אחרות, יש לנקוט באמצעי זהירות כדי להפחית תופעות לוואי שליליות. אם תחליט ללכת עם האפשרות הזו כדי להרחיק את מחלת הים שלכם, הימנעו משתיית אלכוהול והיו מודעים בזמן שאתם לוקחים בספורט ימי מכיוון שאתם עלולים להרגיש מבולבלים. התייעצו תמיד עם הרופא שלכם לפני נטילת תרופה כלשהי.

רבול או דרמאמין

תרופה ללא מרשם, כמו Gravol או Dramamine, היא אפשרות נוספת לעזור לכם לנצח את מחלת הים.

בחירת חדר אירוח

כדי למנוע מהגלים המטלטלים לגרום לכם להרגיש בחילה, בחרו חדר אירוח לכיוון מרכז הספינה שבו תנועת הספינה פחות בולטת. חדר אירוח במרפסת יאפשר לכם גם לגשת לאוויר צח בעת הצורך.

זכר את התרופות הללו למחלת ים, והיו בטוחים שתוכלו ליהנות מחוויית טיול מדהימה בהפלגה הבאה שלכם!

14. ביטוח ייעודי לקרוזים

ספינות שוהות בים שעות רבות (אם לא ימים) עד שמגיעים לנמל היעד הבא. מקריאה באתרי מידע מסתבר שלכל חברה, כמעט כל שבוע יש מספר מיקרי חירום. ספינות שייט המיועדים למבוגרים יהיו עדים מיקרי התקף לב או שבץ.  אך יש יותר סיכוי כי מקרה חירום רפואי יקרה על הים כמו על הקרקע. זה יכול להיות שיורדים במדרגות או שתהיה לנו תאונה בטיול על החוף.

אם הספינה נמצאת בלב האוקיינוס ​​וצריך לפנות לבית חולים יבשתי שנמצא במרחק מאות קילומטרים, המחיר יעלה הון. רוב האנשים לא חושבים על ביטוח הקרוז, או את העלות של קרוז אם אתם חולים. אבל הערך האמיתי של ביטוח קרוז הוא רפואי חירום והפינוי. אם לא ביצעת ביטוח וקרה לך אסון צפה לפשיטת רגל כלכלית. נכון, הסיכויים שאתם צריכים ביטוח הוא נמוך, אבל הסיכון הוא גבוה מאוד שאתם יותר מבוגרים ו/או לא אחראי מספיק.

לידיעה: עלות מ/שוערת ממוצעת של פינוי מסוג כזה עלולה להגיע לפחות ל……. 250,000 $.

 15. שכחתם פרטים כמו דרכונים וויזה

 דרכון הוא הצורה הרגילה ביותר של זיהוי גם אם אתם שים בתוך מדינתכם. להשאיר אותו בבית היא אחת הטעויות הנפוצות יותר שאנשים עושים במיוחד אם הם יוצאים מנמל ביתי (חיפה למשל). מדינות מסוימות דורשות מספר מסוים של חודשים לפני שתוקפו יפוג ומספר עמודים ריקים. צריך לבדוק זמן רב מראש שהדרכון בתוקף ולקבל אשרות.

16. לתת לתקציב שלכם לצאת משליטה

יכולות להיות עלויות רבות על כרטיס ההפלגה שלכם, בנוסף תשלום השייט. עלויות נוספות על הסיפון כמו טיפ ומשקאות. העלויות הנוספות משתנות בהתאם להפלגה ולקו השייט. ברגע שאתם נכנסים למטוס אתם צריכים לפקח ולשלוט על ההוצאה מכיוון שהיא יכולה לעלות אם לא תיזהרו.

 17. הפסקת תכנון לאחר שהזמנתם את ההפלגה. 

כדי להפיק את המרב מהזמן המוגבל שיש לכם בנמל, צריך ואפילו חובה לתכנן מה הולכים לעשות בכל נמל לפני שעוזבים. ברוב הנמלים שוהים 6 עד 8 שעות. אם אתם מתכננים לטייל בעצמכם, בדקו את אפשרויות התחבורה. אם אתם מתכננים לקחת את הטיולים של הספינה בצעו הזמנה כדי למנוע אכזבה מכך שהם נמכרים.

במהלך הקרוז

18.אל תשכחו להיות נחמדים לצוות הספינה

הצוות עובדים קשה בשביל שתהנה. אז, חייכו אליהם ותודו להם על העבודה. אין גמול גדול מזה. אם תקנו להם משהו קטן וטוב, יתבטא בהפוכה לטובה וגם ישפר את החוויה שלעם.

19.אל תפקירו את ילדכם

שאתם בקרוז עם ילדיכם, לא לתת לילדים לרוץ בחופשיות ברחבי הספינה. להיות בהשגחה.

20. אל תאבדו ערנות. היזהרו מהונאות

חופשות קרוז זה המקום שבו צריך להיות משוחרר ולהירגע. אבל נסיעה עם כמות רבה של נוסעים אחרים ועם מאות אנשי צוות כמו בכל מקום שיש אנשים, יש פוטנציאל לסכנה. מדי פעם אנו שומעים סיפורים באינטרנט ובטלוויזיה על נוסעים שהפכו לקורבנות של נוסע אחרון חבר צוות שמנצלים את חוסר הערנות של הנוסעים. המנעו מלקשור יותר משיחה עם נוסעים שאינך מכיר ובעלי דעות דומות. רוב הנוכלים יודעים זהות נקודות חלשות ולנסות להתחבב עליכם.

21. אל תמנע להשתתף בפעילויות היומיומיות

בבריכה כבר הייתם? אז למה לא לנסות משהו שונה? ישנם פעילויות רבות המשולב כגון: בינגו, טעימות יין שיעורי מחשב, שיעורי ריקוד סלוניים ועוד בחינם.

22. לא חובה שתנסו את כל המסעדות המיוחדות

רוב הארוחות שלכם בחדר האוכל הראשי ו/או בבופה הם מצוינות. אפשר גם לנסות משהו חדש שלא הכרת, לגוון. אך מיותר ללכת כל יום למסעדה אחרת שגם עולה כסף.

23. לא לעשות בלאגן בחדר

נכון, אתם בחופשה. אבל בלאגן בחדר שהוא לא סופר מרווח, עלול לגרום לפציעות או לאובדן של פריטים חשובים. למשל, כרטיס העלייה לאוניה.

24. אל תגנבו

נכון, החלוקים והמגבות שקיבלתם ממש רכות ונעימות למגע. הסטים של הקפה ממש מקסימים. חשוב כמה פעמים לפני שהפריטים מחליקים אל המזוודה שלכם.

יש מצב שתחויב במחיר מופקע אם תיתפס. הדבר היחיד שאתם יכולים להשאיל זה העט שבתא, בקבוקון של שמפו.

25. לא להדביק סרט אל הקיר או הדלת

בבניית התא הושקעו סכומים לא מבוטלים, סרט יכול להשאיר סימנים או לקלף צבע, אז בבקשה להפגין כבוד. אם אתם חייבים להשאיר פתק או לקשט את התא, אין בעיה! קירות התא ודלתות הן עשויות ממתכת, ולכן קחו איתכם כמה קליפים מגנטיים לתוך המזוודה שלכם, ואתם יכולים לתלות מבלי לפגוע בעבודת הצביעה.

26. אל תשכחו את הפריטים שהשארתם בכספת

הכספת בתא בטוחה לאחסן את התכשיטים, טלפון סלולרי, דרכון, כרטיסי אשראי מזומנים מיותרים ועוד. אם יש נטייה לשכחה, מומלץ לשמור אותם במזוודה מתחת למיטה או במקום אחר שבו אתם תזכרו אותם.

27. אל תשאירו את דלת המרפסת פתוחה

איזה כיף לשמוע את גלי הים בלילה. אבל דלת פתוחה עלולה לגרום לתקלות בגלאי העשן (כן כן, לא טעות), לבזבוז אנרגיה של המזגן שפתחת ולגרום לו לעבוד קשה יותר ואולי לנזק, לגרום לרוח בזמן שאתם ישנים ולהעיף דברים בחדר.

28.אל תשתמשו במעליות אם אתם יכול להימנע מהם.

לפעמים מחכים כמה דקות למעלית לכל כיוון. מבזבזים הרבה זמן על המתנה ואם אתם יכולים, רדו במדרגות ואולי תוריד את הקילוגרמים המיותרים.

29. אל תתעלמו מהניוזלטר היומי.

כל ערב, אתם מקבלים את הניוזלטר היומי על המיטה שלכם, על מה שקורה ביום שלמחרת. הניוזלטר מכיל את כל מה שאתם צריכים לדעת על פעילויות, אירועי אוכל, אירועים מיוחדים, וכל מכירות מיוחדות או הנחות. אני ממליץ לא לזרוק ולא להתעלם ממנו. אני שם אצלי צמוד בכיס.

30. לא לאכול את כל הארוחות במזנון.

מומלץ לקום בניחותא לא למהר ולאכול לאט ולא כל המנות, יש גם ארוחת צהרים, ארוחת ערב ועוד ארוחות ביניים.

31.  לא להשתמש בכורסאות במשך שעות.

כמוכם, יש עוד הרבה אנשים המעוניינים להנות ולבלות בבריכה. אז אם אתם מתכוונים להעדר זמן מסוים, אל תשימו ספר, מגבת או משקפי שמש.

32. אל תלכו לספא או בחדר הכושר בשעות השיא.

33. אל תשכחו לשים קרם הגנה, משקפי שמש, כובע וגם כיסוי גוף.

מומלץ לקרוא על ציודים מומלצים לקרוזים

34. לא להתחיל להשתכר משעה 9 בבוקר. 

כל מי שיתחיל להשתכר מוקדם, יפסיד את החוויה, כאשר בערב הוא יהיה גמור וילך לישון. זכור, באת להנות.

35. אל תבלו רק בתוך הספינה (באזורים הפנימיים)

חלק מהכיף בשייט זה לחוש את רוח הים ולהנות מהנוף ולא לבלות רק לטייל בספא, קזינו, סרטים, הרצאות, בינגו ועוד.

36. אל תישנו רוב היום בחדר.

באנו לחופשה, לא?  זה זמן לחגוג עד מאוחר אתם לא משלמים כל כך הרבה כסף רק כדי לנמנם. השתתפו בפעילויות הכיף שהספינה שלכם מציעה.

37. אל תשכחו את התקציב שלכם.

אנחנו חוזרים ומדגיגים

בימי ים, אם אתם משועממים, זה די קל צריך לבזבז במכונת מזל או ללכת לקניות. אז זכרו כי תקציב החופשה עלול לחרוג.

38. לא לעשן בחדרים, במרפסות ובמקומות ציבוריים

בנוסף להיותו של העישון מטרד ציבורי, ישנה בעיה בטיחותית שעלולה לגרום לשרת הספינה. לכן הוקצו מקומות ייעודיים לכך.

במרפסת ספינות הקרוזים

כיף לא נורמלי חדר עם מרפסת, רוחות הים, קפה וספר הבוקר, נוף מושלם בכל יום. מה יש לא לאהוב? אבל זכור המרפסת איננה פרטית ולכן חייבים להיות מודעים שיש דברים שאסור לעשותם.

39. אסור לנגן מוזיקה בקול רם וגם לדבר בקול רם או להתווכח בקולניות

נכון, שילמתם על החדר ואתם זכאים להנות ממנו. אך זכרו שגם אחרים נמצאים בספינה וחלקם מעוניינים לישון בשעות שאתם ערים (לא כולם ציפורי לילה או ציפורי יום). היות שקירות התאים לא עבים ובולעי קול לא כולם אוהבים אותה המוזיקה שאתם אוהבים ולא כולם מעוניינים לשמוע את תוכניות הטלוויזיה עד 3 לפנות בוקר, אז כבדו את השקט והשלווה של שכנייך. אז אם אתם נחים במרפסת שלכם ואתם משתוקקים לשמוע מוזיקה, אז רק באמצעות אוזניות.

הדבר המנומס לעשות הוא לשמור על קול נמוך. גם אם אתם לא זקוקים לפרטיות.

40. אסור לקיים יחסי מין

הרבה אנשים מקיימים יחסי מין על ספינות שיוט. לעשות אהבה – תחת כיפת השמים נראה רעיון רומנטי, אבל סקס על מרפסת הספינה הוא גלוי למרפסות ואנשים בנמל. וזה גם מסוכן מבחינה בטיחותית, קרו מיקרים לא נעימים.

41. אסור להשתזף בעירום

זה שיש לכם מרפסת, לא אומר שאתם צריכים לנהל פעילות בעלת אופי אישי בחוץ. לעתים קרובות, יש מרפסות שהם מדורגות, כלומר אלה מעליכם יוכל לראות את כל הפרטיים האינטימיים שלכם.

42. אסור לעמוד או לטפס על מעקה

מבחינה בטיחותית חל איסור לטפס ממרפסת למרפסת או לעמוד על מעקה. לא הייתם רוצים בסופו של דבר למצוא את עצמכם במים.  אם יש לכם ילדים, לפקוח עליהם עין וגם לסגור ולנעול את הדלת למרפסת כאשר המרפסת לא בשימוש

43. אסור להשליך חפצים לים

זה לא רק בעיה של איכות הסביבה זה גם מסוכן עבור המרפסות לידכם ומתחתיכם. והכי חמור, זה פריצת להבות אש מהשלכת בדל סיגריה.

44.  אסור לתלות בגדים יבשים

אני כמו כולם מכסה בהם את הכיסאות או השולחנות במרפסת, וזה אולי נראה כמו פתרון נהדר בהתחלה, אבל בגדים מקבלים לחות ומהים, ואם יש משב רוח חזק אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא בגד ים או דבר אחר כי הביגוד עף ברוח.

וגם

באוניות קרוז לא חשמליות יש סיכוי שהאפר מהארובה במיוחד באזור האמצע לכיוון הירכתיים (זוכרים שנוסעים קדימה בחרטום?)

אם תשמרו על הדברים אלו, צפן לשיוט בטוח ומאושר.

אה…………… מה שחכנו?

אם יש לכם מספר חברות שמעניינות אתכם, אתם יכולים לבחור מספר אופציות.
אם אינכם בטוחים, כיתבו מדינה שממנה תרצו לצאת או "לא יודעים".
כיתבו לנו את היעדים שבהם תרצו לבקר במהלך השייט.
כיתבו תאריך מדויק ככל האפשר. אם אין לכם תאריכים - כיתבו חודש ושנה. מומלץ גם לכתוב אם אתם רוצים לצאת בתחילת / אמצע / או סוף החודש.
כיתבו לנו כמה חדרים משפחתיים, כמה חדרים זוגיים והאם אתם רוצים חדר פנימי / עם חלון / עם מרפסת / עם דלת מקשרת.
זה הזמן לכתוב לנו בקשות מיוחדות שיש לכם.
התנאים נערכו לאחרונה ב-13 ביוני 2022 (13/06/2022)

שלום וברוכים הבאים לאתר tiulim.net (להלן: “האתר”).

אנו עוזרים למשתמשים למצוא את המידע שהם צריכים בשביל לתכנן את הטיולים שלהם בארץ ובחו”ל, מספקים טיפים לצרכנות נכונה, וממליצים על אטרקציות, פעילויות ומוצרים לטיול ולבית. עם זאת, חשוב להדגיש שאיננו סוכנות טיולים או חברת טיולים ואנו איננו מפעילים או מספקים את האטרקציות, הפעילויות או המוצרים שאותם אנו מציגים ומקדמים באתר. כאשר אתם מזמינים כרטיס כניסה, פעילות, סיור, ייעוץ לקראת טיול, ציוד או כל מוצר או שירות אחר, אתם עושים זאת ישירות מול הספק, שהוא גורם צד-שלישי.

התנאים הבאים תקפים לגבי כל השירותים והמוצרים המופיעים באתר tiulim.net. אנא קראו אותם בעיון. השימוש באתר הוא למעשה הסכמתכם לתנאי השימוש הבאים ואתם כבולים להסכם זה. אם אינכם מסכימים לכל התנאים, אסור לכם להשתמש בשירותים המוצעים באתר.

הקדמה:
תנאי השימוש הללו, יחד עם מדיניות הפרטיות (ביחד “תנאי השימוש”), מבהירים את התנאים שבהם אתר tiulim.net (“האתר”, “אנו”, “אנחנו”, “שלנו”, “מפעיל האתר”) פועל ומציע שירותים ומוצרים (“השירותים”, “המוצרים”) דרך האתר בכתובת tiulim.net, דרך התקשרויות באימייל, דרך התקשרויות בטלפון או דרך התקשרויות ברשתות החברתיות. כשאנחנו מציינים “אתם”, אנו מתייחסים לכל אדם שנכנס לאתר או משתמש בשירותים או במוצרים שאליהם אנחנו מפנים. אתר tiulim.net הוא לא סוכנות או חברת טיולים ולא ספק של סיורים, פעילויות, מוצרים או שירותים אחרים. כשאתם מזמינים ומשלמים, אתם עושים זאת ישירות מול גורמי צד-שלישי. אין האתר אחראי על איכות השירותים או המוצרים או על כל עוגמת נפש, פציעה או מוות כתוצאה מהשימוש בשירותים או במוצרים.
אם ברצונכם ליצור קשר עם צוות האתר, אנא צרו קשר דרך דף צור קשר שלנו.
אנו עשויים לעדכן או לשנות את התנאים הללו מדי פעם, ואתם מבינים שהשימוש שלכם באתר ובשירותים הוא למעשה הסכמתם לתנאי השימוש המעודכנים. אנו נציין את התאריך האחרון שבו עודכנו התנאים בראש עמוד זה, והתנאים המעודכנים ייכנסו לתוקף מרגע הכנסתם לדף. זו אחריותכם לחזור אל הדף ולהתעדכן בתנאים החדשים מפעם לפעם.
על הסכם זה יחולו אך ורק דיני מדינת ישראל. מקום השיפוט הבלעדי לכל ענין הנוגע להסכם זה והשימוש באתר הינו בבתי המשפט המוסמכים באזור חיפה.
גיל השימוש:
כל המידע והתוכן הקיים באתר מיועד לבני 18 ומעלה. איננו מתירים שימוש באתר ובשירותים הניתנים בו למי שלא מלאו לו 18.

מדיניות הפרטיות:
אנו עושים הכול על מנת לשמור על פרטיותכם. הסכמתכם לתנאי השימוש הללו מהווה גם הסכמה למדיניות הפרטיות. אנא קראו את מדיניות הפרטיות למידע נוסף.

כתב ויתור:
אנו פועלים בתכניות שותפים שונות (“תכניות שותפים”) ועם שותפים שונים (“יועצי טיולים”, “מתכנני טיולים”, “מדריכי טיולים”‘ “סוכני נסיעות” ו/או כדומה) על מנת להפנות אתכם לשירותים ומוצרים הקשורים לתחום התיירות והפנאי. השירותים והמוצרים של שותפים אלה מקודמים ומפורסמים באתר שלנו ובתמורה, אנו מקבלים עמלה בכל פעם שאתם לוחצים על הקישור או רוכשים מוצרים או שירותים דרך הקישור או דרך שירותי התיווך שלנו. שירותי התיווך נעשים ללא עלות. העמלה ניתנת לנו ללא תוספת מחיר עבורכם.
אנו ממליצים על מוצרים, שירותים, יועצים ומדריכים ועושים כל מאמץ על מנת לשמור על מידע עדכני בקשר למה שאנו מספקים ולמחירים, אך אין לקחת את ההמלצה שלנו כהצהרה שהמידע שאנחנו מספקים הוא העדכני ביותר. עליכם לוודא שהמידע הוא עדכני ונכון לפני שאתם רוכשים כל שירות או מוצר המופיע באתר.
השימוש באתרי צד שלישי:
1.1 האתר כולל קישורים לאתרי צד-שלישי לנוחיותכם. עם חלק מהאתרים אנו פועלים בתכנית שותפים על ידי פרסום השירותים או המוצרים שלהם באתר שלנו. עם זאת, אנו איננו הבעלים של האתרים הללו ואנו לא שולטים בהם. ברגע שאתם לוחצים על קישור לאתר צד-שלישי ועוזבים את האתר שלנו, תנאי השימוש שלנו אינם תקפים עליכם. יש לקרוא את תנאי השימוש של האתר שאליו אתם נכנסים.

1.2 אתם מסכימים שאיננו אחראים על העדכניות של התוכן או על המידע המוצג באתרי צד שלישי. אתם מודעים לכך שכל הסיכונים הכרוכים בשימוש באתרי צד-שלישי אלה הם קשורים אך ורק לכם ולגורם צד שלישי. אנו לא נישא באחריות על נזקים או כל עוגמת נפש כתוצאה מהשימוש באתרי צד שלישי.

תוכן האתר:
כל התוכן הקיים באתר נכתב על ידי צוות האתר או על ידי יוצרים, ששלחו את התוכן לצוות האתר. היוצרים התחייבו כי המידע ששלחו הוא יצירתם המקורית ושהתוכן מכיל מידע עדכני לרגע הכתיבה. התוכן שנשלח על ידי היוצרים הוא באחריותכם המלאה בלבד. אנו עושים כל מאמץ כדי שלא יהיה תוכן מועתק באתר. אנא דווחו לנו אם מצאתם תוכן מועתק באתר דרך המייל support@tiulim.net ואנו מיד נדאג לבחון את העניין ולמחוק את התוכן במידת הצורך.
צוות האתר מתחייב כי התוכן שנכתב על ידנו הוא עדכני לרגע הכתיבה. איננו אחראים על כל עוגמת נפש מכל סוג שהיא שעלולה להיווצר כתוצאה מקריאת התוכן שלנו. ייתכן כי ייפלו שגיאות בתוכן האתר, שלא בזדון, ואנו נדאג לתקן שגיאות אלה ברגע שייוודע לנו עליהן. על כן, על אחריותכם לוודא שהתוכן עדכני בשעת הקריאה שלכם ולבדוק בעצמכם את השירותים והמוצרים שעליהם אנחנו ממליצים.
אין לעשות שימוש בכל מידע הקיים באתר tiulim.net ללא אישור מנהל האתר. ניתן להדפיס את הפוסטים הקיימים באתר ולעשות בהם שימוש אישי בלבד.
אתם מסכימים שלא להעתיק, לשכפל, לגנוב, לשנות, לפרסם, להציג, להפיץ, לייצר מחדש, להעביר או למכור כל חלק מהתוכן שלנו ללא הסכמתנו המפורשת בכתב. אתם מסכימים למלא אחר חוקי זכויות היוצרים ותהיו אחראים על כל הפרה של זכויות יוצרים בהתאם לתנאים אלה.
צוות האתר רשאי לפרסם את האתר בכל מדיה שהיא, לרבות באתר, בדברי דפוס, לרבות בעיתונים, מגזינים, כתבי-עת, ספרים וכיו”ב, במדיות דיגיטליות, לרבות באתרי אינטרנט נוספים, בארכיבים דיגיטאליים ובשירותים הניתנים ברשתות תקשורת, לרבות תקשורת חוטית, אל-חוטית, סלולארית, כבלים לווין ועוד.
מילוי טפסים באתר:
באתר ישנם מספר טפסים ליצירת קשר ולהזמנת שירותי תיווך. חלק מהטפסים מופעלים על ידי חברת Typeform, שבונה טפסים אינטראקטיביים, חלק על ידי WPForms וחלק על ידי Elementor. המידע שאתם מכניסים בטפסים מועבר אל צוות האתר. כאשר אתם יוצרים קשר לקבלת שירות תיווך למציאת יועצי טיולים או מדריכי טיולים, אנו עשויים להעביר ליועצ/ת הטיולים או מדריכ/ת הטיולים הרלוונטיים את הפרטים שמילאתם בטופס כדי שתקבלו שירות טוב יותר ואנו נקבל את העמלה המגיעה לנו. במקרים מסוימים, הפרטים שאתם ממלאים בטופס מועברים באופן אוטומטי לספק השירות כדי שספק השירות יצור איתכם קשר ישירות. במקרים אחרים, אנו עשויים לתת לכם פרטי קשר של ספק השירות או לקשר ביניכם דרך תכתובת מייל משותפת.
אנו עשויים לשתף את הטפסים שלנו גם ברשתות החברתיות או דרך פלטפורמות אחרות, כמו אימייל או ניוזלטר. במקרה הזה, כל התנאים המצוינים בתנאי השימוש תקפים גם לטפסים הממולאים שלא ישירות דרך האתר.
אתם מתחייבים שהפרטים שאתם מוסרים דרך הטפסים הם פרטים אמיתיים ונכונים.
אבטחת מידע:
מפעיל האתר מיישם באתר מערכות ונהלים לאבטחת מידע. בעוד שמערכות ונהלים אלה מצמצמים את הסיכונים לחדירה בלתי-מורשית למחשבי מפעיל האתר, אין בהם בטחון מוחלט. לכן, מפעיל האתר לא מתחייב שהשירותים באתר יהיו חסינים באופן מוחלט מפני גישה בלתי-מורשית למידע המאוחסן בהם.

מידע ליוצרים:
כל המעוניין יכול לשלוח פוסטים או מאמרים או כל תוכן אחר לצוות האתר ולבקש לפרסם את התוכן שלהם באתר. צוות האתר רשאי לבחור שלא לפרסם פוסטים או מאמרים או כל תוכן אחר, באם אלה לא עומדים בסטנדרטים של הפרסום באתר.
יוצרים השולחים תוכן לפרסום באתר מתחייבים כי המידע ששלחו הוא עדכני ומידע מקורי שלהם. לצוות האתר יש את הזכות המלאה לשנות את הנוסח או להוסיף מידע בהתאם לנדרש עם הערות מצידה.
אם אתם מעוניינים להסיר תוכן שנכתב על ידכם מהאתר, אנא שילחו לנו בקשה במייל ואנו נסיר אותו בהקדם.
קריאה ואישור של תנאי השימוש הללו מהווה את הסכמתם לצוות האתר לפרסם את התוכן שלכם באתר tiulim.net.
הסרת אחריות:
כל התוכן, המידע, המוצרים ו/או השירותים המופיעים באתר הינם “כפי שהם” ו”כפי שהם זמינים” ללא כל מצג או התחייבות מכל סוג שהוא. אין אנו אחראים על דיוק או תקינות המידע הקיים באתר. אין אנו מתחייבים שהאתר יפעל או יפעל כדי לעמוד בציפיות או בדרישות שלכם או שהמידע שמוצג יהיה שלם, עדכני או נטול שגיאות. צוות האתר מתנער מכל אחריות, משתמעת או מפורשת, במלוא המידה המותרת על פי חוק.

יש להדגיש כי איננו אחראים לשירותים שניתנים על ידי גורמי צד-שלישי הפועלים בשיתוף עמנו, ביניהם “מדריכים”, “יועצי טיולים”, “מתכנני טיולים”, “סוכני נסיעות” וכיוצא באלה, וכן איננו אחראים על התשלום המועבר לגורמי צד-שלישי אלה. איננו אחראים על כל נזק העלול להיגרם כתוצאה מההתקשרות עם גורמי צד-שלישי אלה. באחריותכם לוודא את מהימנות הגורמים לפני כל הזמנה של שירותים דרכם.

הגבלת האחריות:
אתם מסכימים שבכל מצב שהוא, אנו או כל מי שהינו חלק מצוות האתר, לא נהיה אחראים על כל נזק ישיר, עקיף, משני, תוצאתי, שקשור להוגנות, ענישתי או כל נזק אחר כתוצאה מהשימוש שלכם באתר.
אתם מסכימים שהשימוש שלכם באתר הוא על אחריותכם בלבד ושאתם אחראים לבדוק את עדכניות ואמינות התוכן המוצג לכם.
שיפוי:
אתם מסכימים לשפות ולשמור על צוות האתר ו/או כל אדם אחר העובד איתנו מפני כל נזקים, הפסדים, תביעות, דרישות, פעולות, הליכים או פסקי דין, לרבות עלויות, הוצאות ושכר טרחת עורכי דין (“התחייבויות”) שיוטלו עלינו כתוצאה מ-א) פעולות שנעשו על ידכם או על ידי נציגים מטעמכם; ב) כל הפעולות שלכם הקשורות לשימוש באתר או לשירותים שאליהם הוא מפנה; ג) עבירה על חוקים על ידכם; או ד) פעולות המפרות את תנאי השימוש של אתר זה על ידכם; ה) פגיעה בזכויות היוצרים של תכנים באתר. אנו נודיע לכם מראש באם יישלחו לנו איזה שהם התחייבויות ואנו שומרים על זכותנו לבקש את השיפוי והפיצוי שלכם. אתם תשתפו פעולה בצורה מלאה ואם תידרשו לכך, תספקו לנו כל עזרה הנדרשת לנו ללא כל עלות, על מנת שנוכל להגן על טענותינו.

ויתור על פעולות ייצוגיות:
אתם מסכימים שכל טענה או וויכוח העולה כתוצאה מההסכם הזה ייפתר בינינו לבינכם. אתם מסכימים שלא להפעיל פעולות ייצוגיות כנגדנו.

ההסכם השלם:
תנאי השימוש הללו יחד עם מדיניות הפרטיות וכתב הוויתור מהווים את ההסכם השלם ביניכם לבין צוות האתר. הסכם זה הוא מעל לכל התקשרות שנעשתה בינינו לבינכם בכל דרך אחרת, בין אם בכתב, בעל-פה או דרך אמצעים מקוונים.

בר הפרדה:
אם הוראה כלשהי בתנאי השימוש הללו נחשבת על ידי בית המשפט, הרשות הרגולטורית או בעל סמכות שיפוט מוסמכת כהוראה פסולה או בלתי ניתנת לאכיפה, הוראה כזו תיחשב כאילו הושמטה מהסכם זה. שאר ההסכם הזה נשאר בתוקף.

שינויים:
צוות האתר משאיר לעצמו את הזכות לשנות לפי ראות עיניו וללא התראה מוקדמת את א) תנאי השימוש הללו; ב) תוכן האתר והשירותים שאנו מציגים בו; ג) לסיים את פעילות האתר בכל זמן. כל שינוי בתנאים הללו ייכנס לתוקף באופן מידי. אתם מסכימים לעבור על תנאי השימוש וכל מדיניות אחרת המופיעה באתר על בסיס קבוע כדי לבדוק אם קיימים שינויים. אתם מסכימים שכל שינוי יהיה תקף לגביכם אם אתם בוחרים להמשיך ולהשתמש באתר.

הכרה בהסכם:
כאשר אתם משתמשים באתר, אתם מכירים בהסכם ומתחייבים לתנאי השימוש.

המדיניות נערכה לאחרונה ב-19 ביוני 2022 (19/06/2022)

אנו לוקחים ברצינות את השמירה על הפרטיות שלכם ועושים הכול על מנת לוודא שהפרטיות שלכם נשמרת בזמן הביקור והשימוש באתר. אנא עיברו בתשומת לב על מדיניות הפרטיות הזו (“המדיניות”) על מנת ללמוד על האופן שבו אנחנו פועלים בהקשר לפרטיות.

אתר tiulim.net הוא מקור מידע למטיילים שרוצים למצוא מידע על טיולים בארץ ובעולם. האתר גם מפנה לשירותים ולמוצרים שונים בתחום התיירות והפנאי, שמוצעים על ידי גורמי צד-שלישי. אנו נתייחס לשירותים ולמוצרים אלה בתור “הספקים”.

האתר נמצא בבעלות יאיר בר זוהר וליאור קן-לי. כאשר אתם משתמשים באתר ובשירותים שמופיעים בו, בין אם זה דרך המחשב, הטלפון, הטאבלט או כל מכשיר אחד, אתם מסכימים למדיניות הפרטיות הבאה ומחויבים לה. אין להשתמש באתר או בשירותים שבו אם אינכם מסכימים לתנאים הבאים.

הפרטיות של ילדים:
אנו מכבדים את פרטיותכם של ילדים, כלומר מי שטרם מלאו לו 16. כל התוכן והמידע הקיים באתר מיועד לאנשים בני 18 ומעלה. אסור לילדים להשתמש באתר. אנו איננו אוספים, משתמשים או מעבירים מידע במודע מילדים שטרם מלאו להם 16, אלא אם הדבר נעשה בהסכמתם המפורשת של ההורים. אם אתם מאמינים שמידע פרטי נאסף ממישהו או מישהו שטרם מלאו לו או לה 16, אנא צרו איתנו קשר כדי שהמידע הזה יימחק.

איזה מידע אנו אוספים ואיך אנו משתמשים בו:
כאשר אתם נכנסים ומשתמשים באתר אתם עשויים לספק לנו מידע אישי לצורך זיהוי שכולל אבל לא מוגבל לשמכם, כתובת המייל שלכם, מספר הטלפון שלכם, הכתובת ותמונת האווטר שלכם.
המידע הזה או חלקו נאסף כאשר אתם משאירים תגובה, נרשמים לניוזלטר, עושים חיפוש באתר, משתמשים בטפסים ליצירת קשר, לקבלת שירותים ולהשארת חוות דעת ו/או עושים כל פעולה אחרת שנועדה ליצור איתנו קשר.
המידע האישי שאתם מוסרים לנו נועד להפוך את החוויה שלכם לטובה יותר, לשפר את האתר שבו אתם משתמשים, לספק שירות לקוחות ראוי, לתת לכם מענה טוב, להתאים לכם פרסומות, להפיק חוות דעת מעניינות על מוצרים ושירותים, לספק לכם הצעות ודילים, לקדם מוצרים ושירותים ו/או לחזור אליכם דרך האימייל ו/או הטלפון. ייתכן שנשתמש במידע שתמסרו על מנת להציע לכם הצעות ודילים משותפים ו/או תכניות שותפים שאיתם אנו עובדים, בתמורה לעמלה שאנו מקבלים מהם וללא תוספת תשלום מצדכם.
בנוסף, בדומה לאתרים אחרים, אתר tiulim.net אוסף באופן אוטומטי מידע מסוים הקשור אליכם. זאת, באמצעות נתוני הלוגים, גוגל אנליטיקס ושירות Hotjar.
נתוני הלוגים הם נתונים לגבי כתובת ה-IP של המחשב שלכם, נתוני גלישה, מידע מספק האינטרנט שלכם, מערכת ההפעלה שלכם, וסוג הדפדפן שלכם.
באופן דומה, גוגל אנליטיקס אוסף מידע מסוים לגבי המיקום שלכם, היסטוריית הגלישה שלכם, הדפים בהם אתם מבקרים, הציוד שבו אתם משתמשים כדי לגשת לאינטרנט, דפוסי תנועה, ודפוסים כלליים נוספים הקשורים לשימוש באתר שלנו.
Hotjar היא שירות טכנולוגי שמאפשר לנו להבין טוב יותר את חוויית המשתמש. Hotjar משתמשת בעוגיות מעקב ובטכנולוגיות אחרות כדי לאסוף מידע לגבי ההתנהגות של המשתמשים ושל המכשירים שלהם. זה כולל מידע אודות כתובת ה-IP של המכשיר, גודל המכשיר, סוג המכשיר, מידע על הדפדפן, מיקום גיאוגרפי (רק מדינה) והשפה המועדפת שלכם. Hotjar אוסף את הנתונים האלה בשמנו בצורה אנונימית. Hotjar אינם מורשים לסחור בנתונים שלכם.
אנו משתמשים במידע הזה כדי לנתח את הנתונים הסטטיסטיים של האתר הקשורים להתנהגות ולתחומי העניין של המשתמש, לשפר את הביצועים שלנו ואת חוויית השימוש שלכם באתר.
תגובות, טפסים, יצירת קשר ומדיה חברתית:
כאשר אתם משאירים תגובה, התגובה ונתוני המטא שלה יישמרו ללא הגבלת זמן. זה נעשה כך כדי שנוכל לזהות ולאשר תגובות שרשרת באופן אוטומטי מבלי שנצטרך לשים אותם ברשימת המתנה לבדיקה. אנו אוספים גם את כתובת ה-IP שלכם ואת סוכן המשתמש של הדפדפן דרך תוכנה שמיועדת לזהות ספאם ולחסום “בוטים” באופן אוטומטי. התוכנה נקראת ReCaptcha v3 והיא בבעלות Google. התוכנה משתמשת באלגוריתם כד לזהות את פעילות המשתמש על ידי צילום מסך של דפדפן המשתמש.
התוכנה ReCaptcha אוספת מספר נתונים אודות המשתמש: אופן ההקלדה שלו, מספר לחיצות העכבר שהוא מבצע באתר, באיזו שפה הוא גולש, עוגיות מעקב של גוגל שקיימות באתר, את התשובות לשאלות בטפסי צור קשר, מידע CSS, ופלאגינים שמותקנים בדפדפן. התוכנה גם מזהה כתובות IP שבעבר זוהו בתור כתובות של בני אדם דרך עוגיות מעקב. התוכנה פועלת אך ורק כדי לזהות ולחסום ספאם ואינה עושה שימוש בפרטים שלכם או אוספת מידע הקשור לכרטיסי אשראי. יש לקרוא את תנאי הפרטיות ותנאי השימוש של Google כדי ללמוד עוד.
כאשר מתפרסמת התגובה שלכם באתר, השם שלכם, תמונת הפרופיל שלכם והתגובה עצמה חשופים בפני כלל המשתמשים באתר. לכן, וודאו שהתגובה שאתם רושמים אינה חושפת פרטים רגישים אודותיכם. כתובת המייל שלכם לא תופיע באתר או תסופק לגורם צד-שלישי, אך אנו עשויים להשתמש בה כדי ליצור איתכם קשר. אנא אל תרשמו את כתובת המייל שלכם בשדה של השם אם אינכם מעוניינים שאנשים יראו את כתובת המייל שלכם באתר. אין לנו שליטה על האופן שבו משתמשים אחרים ישתמשו בתגובות שלכם.
לאתר יש רשתות חברתיות ואפשרויות לשיתוף של תכני האתר דרך רשתות חברתיות. אתרים של רשתות חברתיות (פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, אינסטגרם, וכיו”ב) יכולים לעקוב אחר המידע האישי שלכם. אם אתם בוחרים ליצור איתנו קשר בתגובות או בפרסום פוסטים דרך מדיה חברתית, אנא קחו בחשבון שאתם מוסרים בצורה וולונטרית את המידע האישי שלכם למדיה החברתית. המידע כבר אינו פרטי. הוא נהפך למידע ציבורי וכל אחד יכול לראות ולאסוף אותו. אין לנו שליטה או אחריות על השימוש, האחסון או ההפצה של מידע אישי שלכם, שאתם בחרתם לפרסם ברשתות החברתיות. לכן, איננו אחראים לכל עוגמת נפש או פגיעה כתוצאה משימוש לא ראוי של אחרים במידע שלכם.
בחלקים שונים באתר אנו משתמשים גם ב-TypeForm, WPForms, Hubspot ובטפסים של Elementor כטפסים ליצירת קשר איתנו או עם גורמי צד שלישי המשתפים פעולה עם האתרים (יועצי טיולים, סוכני נסיעות, סוכני קרוזים וכיוצא באלה). אנא פנו לאתר של TypeForm כדי לקרוא על תנאי הפרטיות והשימוש שלהם. אנא פנו לאתר של WPForms כדי לקרוא את תנאי הפרטיות והשימוש שלהם. אנא פנו לאתר של Elementor כדי לקרוא את תנאי הפרטיות והשימוש שלהם.
כאשר אתם יוצרים עמנו קשר ישיר במייל, הפנייה שלכם מגיעה אלינו דרך מערכת ניהול קשרי לקוחות של Hubspot. אנא פנו לאתר של Hubspot כדי לקרוא את תנאי הפרטיות והשימוש שלהם. אנו משתמשים במערכת זו כדי לעקוב אחר הפנייה שלכם ולדאוג שהיא נענית תוך פרק זמן נאות. Hubspot מציגה לנו את הפעילות שלכם באתר שלנו ופרטים נוספים שעוזרים לנו בניהול ושיפור התכנית השיווקית שלנו.
השימוש בעוגיות מעקב (קוקיס):
האתר עשוי להשתמש בעוגיות מעקב על מנת לסייע בניהול ושיפור האתר. עוגיות מעקב הן קבצים עם כמות קטנה של נתונים, כולל מזהה ייחודי ואנונימי שהאתר שולח לכונן הקשיח של המחשב שלכם כאשר אתם צופים באתר. בדיוק כמו אתרים אחרים, אנו אוספים באופן אוטומטי נתונים מזהים לא-אישיים הכוללים אך לא מוגבלים לכתובת ה-IP שלכם, המיקום הגאוגרפי שלכם, העדפות השפה שלכם, תאריך וזמן הביקורים שלכם באתר.
כאשר אתם רושמים תגובה או ממלאים טופס באתר, אתם יכולים לבחור לשמור את שמכם, כתובת המייל שלכם וכתובת האתר שלכם בעוגיות המעקב. אלו נועדו להקל עליכם כדי שלא תצטרכו למלא את הפרטים שוב ושוב כאשר תרצו להשאיר תגובה נוספת או למלא טופס נוסף. עוגיות אלה יישארו לשנה אחת.
אנו משתמשים בעוגיות מעקב למגוון סיבות, כמו שיפור חוויית הגלישה, בדיקת הנתונים הסטטיסטיים של האתר שלנו, שמירת ההעדפות שלכם לשימוש עתידי, הצגת מודעות בהתאם לתחומי העניין שלכם, שיווק תכניות שותפים וכתיבת תגובות באתר שלנו.
המידע הזה נאסף אך ורק כדי לספק לכם שירות טוב יותר ולשפר את חוויית המשתמש שלכם. יש לכם אפשרות לכבות את עוגיות המעקב דרך המחשב שלכם. אם תבחרו לעשות זאת, ייתכן שלא תוכלו לצפות בחלק מהתכנים או להשתמש בחלק מהשירותים שבאתר.
השימוש במשואות רשת ופיקסלים:
בנוסף לעוגיות מעקב, גורמי צד-שלישי עשויים להשתמש במשואות רשת (web beacons) כדי לאסוף מידע כללי לגבי השימוש שלכם באתר שלנו. משואות רשת נועדו לעקוב אחר פעילות המשתמש ולעקוב אחר נתוני התנהגות של הגולש. מידע זה יכול להיות רלוונטי לגורמי צד-שלישי כמו פלטפורמות להפצת מודעות, שבהם אנו משתמשים כדי לדאוג שהמודעות שתראו יהיו רלוונטיות לתחומי העניין ולדפוסי ההתנהגות שלכם.
ייתכן שנעשה שימוש גם בפיקסלים של הרשתות החברתיות כדי לעקוב ולאסוף מידע כללי אודות השימוש שלכם באתר בנוסף לשימוש שלכם ברשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ואחרות) . זאת, על מנת לקדם מוצרים, לעקוב אחר המרות, לעשות שיווק מחדש, להריץ קמפיינים של פרסום ממוקד ועוד.
גורמי צד-שלישי כמו פייסבוק עשויים להשתמש בעוגיות מעקב, משואות רשת וטכנולוגיות אחרות משלהם כדי לאסוף מידע מהאתר שלנו לצורך אספקת מודעות ממוקדות. ייתכן שתראו את הפרסומות שלנו בפייסבוק או ביוטיוב לאחר שתבקרו באתר שלנו.
לינקים של גורמי צד-שלישי והשימוש בהם:
באתר קיימים קישורים לאתרי צד-שלישי, בהם אתרים של תכניות שותפים שלנו. ברגע שאתם לוחצים על לינק לאתר צד-שלישי ועוזבים את האתר שלנו, אתם כבר לא מחויבים לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר שלנו.
מאמרים באתר שלנו עשויים לכלול תוכן מוטמע (כגון קטעי וידאו, תמונות, פרסומות וכיו”ב). תוכן מוטמע מאתרים אחרים מתנהג בדיוק באותה הצורה שבה היה מתנהג אילו המבקר היה מבקר באותו אתר צד-שלישי. אתרים אלה עשויים לאסוף מידע לגביכם, להשתמש בעוגיות מעקב, להטמיע שיטות מעקב נוספות של גורם צד-שלישי, ולעקוב אחר האינטראקציה שלכם עם התוכן המוטמע הזה. לכן, שימו לב שברגע שאתם ממלאים פרטים בתוכן מוטמע, זה כאילו עשיתם זאת באתר צד-שלישי עצמו.
אנו עושים בשימוש ב-Google AdSense וכן בגורמי פרסום נוספים באתר. גם Google הוא אתר צד-שלישי, שעושה שימוש בעוגיות מעקב על מנת לספק מודעות מתאימות באתר ולשפר את חוויית המשתמש. גורמי צד-שלישי כמו וגוגל משתמשים בעוגיות מעקב כדי לספר מודעות בהתבסס על ביקורים קודמים של המשתמש באתר. אתם יכולים לבטל את הסכמתכם למסור פרטים לגוגל על ידי ביקור במדיניות הפרטיות ובהגדרות המודעות של גוגל.
אין לנו שליטה על גורמי צד-שלישי הללו ולכל אחד מהם יש מדיניות הפרטיות משלו. איננו אחראים על הפעילויות או השיטות של גורמי צד-שלישי הללו. עליכם ליצור איתם קשר באופן ישיר ולקרוא את מדיניות הפרטיות שלהם כדי לענות על כל שאלה שיש לכם. אתם מסכימים שהשימוש באתרי צד-שלישי הללו הוא על אחריותכם בלבד.
העברת המידע שלכם:
באופן כללי, איננו מעבירים מידע אישי שלכם לגורמי צד-שלישי ללא אישורכם המפורש, אלא במקרים הבאים:

אנו עשויים להעביר מידע שלכם לגורמי צד-שלישי מהימנים, שפועלים איתנו, כמו חברת אחסון האתרים שלנו, חברת הדיוור השיווקי שלנו (Mailchimp), ספקים נוספים שמסייעים בתפעול האתר, ושותפים נוספים שעליהם אנו מסתמכים על מנת לספק לכם שירותים, ביניהם יועצי טיולים, סוכני טיולים, סוכני קרוזים ומדריכים.
אנו עשויים להעביר את הפרטים שלכם לגורמי אכיפת חוק ושיפוט, כאשר יש נגדכם האשמות כלשהן הקשורות לאתר.
אנו עשויים להעביר את הפרטים שלכם ליורש שלנו ו/או לחברה אחרת במקרה של מיזוג, רכישה, ארגון מחדש, פירוק או מכירה חלקית בעתיד. עם זאת, המידע האישי שלכם יועבר לחברה השנייה בהתאם למדיניות הפרטיות הזאת.
דיוור שיווקי:
אם תבחרו להצטרף לרשימת המנויים של אתר tiulim.net, אתם תקבלו ניוזלטר מגורם צד-שלישי בשם Mailchimp. יש לכם אפשרות לבטל את הרישום לניוזלטר על ידי לחיצה על “ביטול הרישום” (Unsubscribe) בתחתית האימייל. אם מכל סיבה שהיא אינכם מצליחים לבטל את הרישום שלכם, אנא צרו קשר עם גורם הצד-השלישי באופן ישיר כדי לבטל את הרישום.
על ידי רישום לרשימת המנויים והצטרפות לניוזלטר, אתם מסכימים לקבל ניוזלטר והודעות נוספות עם עדכונים, תכנים וחומרים שיווקיים.
אבטחת מידע:
אבטחת המידע האישי שלכם חשובה לנו, ואנו שואפים לפעול בהתאם לסטנדרטים של התעשייה על מנת להגן על המידע האישי שאתם מעבירים אלינו באופן וולונטרי ובאופן אוטומטי.
באתר לא תידרשו למלא פרטי תשלום. התשלום על שירותים ומוצרים שונים נעשה ישירות מול גורמי צד-שלישי, ואין אנו אחראים על כל עוגמת נפש או פגיעה כתוצאה מהעברת כסף לגורמי צד-שלישי. כאשר אתם מעבירים כסף לגורם צד-שלישי, אנא עשו זאת בזהירות. המידע שתימסרו לגורמי צד-שלישי באשר לאמצעי התשלום לא נשמר אצלנו, אלא אצל גורמי צד-שלישי, ולכן אינו תחת אחריותנו.
על ידי השימוש באתר הזה, אתם מסכימים שלא להאשים אותנו בשום פרצת אבטחה או שימוש לא מורשה בנתונים האישיים שלכם על ידי גורמי צד-שלישי. אתם מסכימים שאיננו אחראים על שימוש לרעה בפרטים שלכם אם הפרטים הגיעו לגורמי צד-שלישי ללא ידיעתנו או רצוננו.
עדכונים במדיניות הפרטיות:
מדיניות הפרטיות הזו תקפה מהתאריך המצוין בראש העמוד. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לעדכן את מדיניות הפרטיות בכל זמן שנראה לנכון. אתם אחראים להיכנס לדף זה ולהתעדכן במדיניות הפרטיות כל כמה זמן כדי להישאר מעודכנים. כל שינוי במדיניות הפרטיות יהיה תקף מרגע פרסום השינוי באתר. המשך הפעילות שלכם באתר מראה את הסמכתכם לתנאי מדיניות הפרטיות המתוקנים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם