• תַפרִיט
  • תַפרִיט

לצאת לטייל בעקבות פריחת השקדיות!

טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

לצאת לטייל בעקבות פריחת השקדיות!

פריחת השקדיות נמצאת בשיאה, וזה בדיוק הזמן לצאת, לטייל וליהנות מהמראות היפים. אז איפה תוכלו למצוא את השקדיות הפורחות בשיא תפארתן? ריכזנו לכם מספר מוקדים מומלצים ברחבי הארץ.

חשוב לזכור שהמטעים הם פרנסתם של החקלאים ולכן – אסור לקטוף, לשבור ענפים או לטפס על העצים.

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

הגליל התחתון – פריחת שקדיות באזור כפר תבור:

אזור הגליל התחתון – ובייחוד האזור שסביב כפר תבור – הוא מקום מושלם לטיול בין השקדיות. תוכלו להיעזר באתר של פסטיבל פריחת השקד – גליל בורוד לבן כדי למצוא את אתרי הפריחה היפים והמומלצים ביותר. הפסטיבל הוא אירוע מרחבי, שמאגד תחת קורת גג אחת את מרחבי השקדיות, בתי העסק באזור ומסלולי טיול מומלצים. מטרתו – להנגיש את הפריחה לציבור הרחב. אחד מהאזורים הפורחים ביותר הוא בין כפר תבור לבקעת יבנאל, שם נמצאים מטעי שקד רבים.

אם אתם מחפשים מסלול טיול מומלץ ופורח באזור – כדאי לצאת למסלול טיול בנחל תבור. יש לאורך המסלול שקדיות פורחות, כלניות ופרחים נוספים. אורך המסלול כ-8 קילומטרים ומשך ההליכה בו הוא כ-3.5 שעות.

כדאי גם לשלב ביקור במוזיאון המרציפן בכפר תבור, שם הם עורכים סדנאות מיוחדות לילדים, בהן מכינים חטיפי מרציפן מעוצבים. המרציפן הוא למעשה בצק שקדים, כך שהוא מתקשר לפריחת השקדיות של התקופה.  

עמק האלה – שקדיות ליד קיבוץ נתיב הל”ה:

אם אתם נמצאים באזור המרכז, היעד המושלם הוא קיבוץ נתיב הל”ה. שם, יש מטעים נרחבים של שקדיות יפהפיות. אתם גם יכולים להצטרף לסיור מודרך בעקבות הפרח המלבלב באזור.

כדאי לנצל את ההזדמנות ולבקר גם באתרים המעניינים הנמצאים בסביבה. אתם יכולים לצאת לטיול באחד ממסלולי הטיול שקיימים בפארק בריטניה. שביל האלות וחורבת עגור בפארק בריטניה הוא עוד מקום בו תוכלו לראות את השקדיות המלבלבות.  

לחילופין, אם אתם בעניין של ארכיאולוגיה – לבקר בתל לכיש, שנמצא במרחק כ-25 דקות נסיעה. בשנים האחרונות, תל לכיש עובר שדרוגים רציניים. סללו בו שביל גישה נוח להליכה, הקימו בו משחקים מיוחדים ושמו שלטי הסבר רבים. לכן, מומלץ להגיע לביקור עכשיו, כשהוא עוד לא נפתח כאתר בתשלום. כאן אולי לא תמצאו שקדיות, אבל תיהנו מביקור מרתק.

חבל יתיר – פריחת שקדיות ליד ערד:

אחד מאזורי הפריחה הגדולים והמרשימים ביותר בארץ הוא חבל יתיר, שם פורחות השקדיות בשיא תפארתן במטעי חבל יתיר. כדי להגיע, פשוט כתבו ב-WAZE: “שקדיות חבל יתיר”. אם תרצו, תוכלו להצטרף לפסטיבל פריחת השקד בחבל יתיר, שיתקיים השנה ב-11.3.

אם אתם כבר בסביבה של ערד, אנו ממליצים לקפוץ לביקור בגן לאומי תל ערד. זהו אחד מהגנים הלאומיים המרשימים של רשות הטבע והגנים, שבו שרידי עיר כנענית מהקדומות בעולם ומצודה עתיקה מימי ממלכת יהודה.

מכירים עוד מקומות מומלצים בהם פורחת השקדייה? ספרו לנו.

השקדיה פורחת עממי
מילים: ישראל דושמן
לחן: מנשה רבינא

השקדיה פורחת
ושמש פז זורחת,
צפורים מראש כל גג
מבשרות את בוא החג.

ט”ו בשבט הגיע
חג לאילנות.
ט”ו בשבט הגיע
חג לאילנות.

הארץ משוועת
הגיעה עת לטעת,
כל אחד יקח לו עץ
באתים נצא חוצץ.

ט”ו בשבט הגיע…

02/03/2022 @ 08:00 31/03/2022 @ 17:00

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם