כל האירועים לכל המשפחה בט"ו בשבט פברואר 2020

 

 

ניצני השקדיות כבר הופיעו ועוד מעט קט הפריחה המרהיבה תחל. זה הזמן לטייל ברחבי ישראל ולחוות את פריחת העצים ולחגוג את חג האילנות. שימו לב ! כל הפעילויות תלויות מזג אויר ויש לבדוק אם מתקיימות.

\\ חגיגת השקדיות בחבל יתיר

יום הבחירות, יום שני ו' באדר 02/03/2020  בשעות: 09:00-14:00

צילום בטבע, הפנינג משפחתי, יצירה בשקדים אכילים, פיקניק, תחרות צילום נושאת פרסים, אטרקציות, שוק איכרים ועוד במטע השקדים הגדול בחבל יתיר!

פריחת עץ השקד מרשימה הרבה יותר כשמדובר לא בעץ אחד אלא במעל אלף דונמים הנצבעים בלבן. בשעות הבוקר של יום שישי, ה-21 בפברואר, מטע השקדים שליד יער יתיר יתמלא במחצלות, משפחות, חצובות ומצלמות. פריחת השקד נמצאת בשיאה והמטע הענק הופך לרקע המושלם לרגע חורפי ושמח בתמונה משפחתית שנשארת למזכרת.

מחיר: 30 ש"ח לאדם | 25 ש"ח בהרשמה מראש (תשלום מגיל 3)

הפעילות בהרשמה מראש באתר

לפרטים נוספים: מוקד תיירות חבל יתיר  1599-57-57-58

איך מגיעים? חפשו ב-waze 'שקדיות חבל יתיר'

חגיגת שקדיות. צילום הלל פלג

\\ 10.2.2020 בשעה 9:00 בדיזנגוף סנטר תל אביב – יחד נלחמים במשבר האקלים

הדור הבא של תל אביב ממשיך לנפץ את הסטיגמות המודבקות אליו ויתגייס זו השנה השביעית ברציפות לאירוע שתילת העצים ההמוני לרגל ט"ו בשבט. למעלה מ-1,500 תלמידים מבתי הספר ברחבי העיר ישתתפו באירוע הנטיעות לרגל חג האילנות שיתקיים ביום שני ה-10.2.2020 החל מהשעה 9:00.

דיזנגוף סנטר, מרכז הקניות המבקש לקדם ערכי קיימות כולל חיזוק הטבע בעיר, ממשיך להוביל את פרויקט "עץ אחד", המבוצע בשיתוף עם עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה", שעד כה הביא לנטיעת 7,000 עצים, וגם השנה יביא לתל אביבים את הנטיעות "עד הבית". מרכז הקיימות העירוני שעל גג מבנה הסנטר יארח את התלמידים והמורים, שייהנו מחוויית הנטיעות האורבנית.

השותלים הצעירים יטמנו בעציצים אלפי שתילים, שיועברו לגג הירוק של דיזנגוף סנטר המהווה מרכז קיימות של טבע עירוני השתילים. השתילים  נתרמים לעיריית תל אביב ולגני יהושע ומועברים לשתילה ברחבי העיר.

צילום: סנטר פארק

\\ ראש הנקרה: שבת מיוחדת של יצירה וחקלאות בין הנקרות – 8.2.2020

בנוסף לפעילות הרגילה באתר הכוללת נסיעה ברכבל התלול בישראל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בפלאי הטבע – הנקרות היפהפיות, יתקיימו באתר בין השעות 11:00-15:00 סדנאות מיוחדות לילדים, ביניהן סדנת יצירה והכנת מגנטים, סדנת הכנת עציצים מחומרים ממוחזרים (ללא תשלום מלבד הכניסה לאתר) וסדנת הכנת תליונים באבן הפלא (15 ₪ למשתתף).

בנוסף, כחלק מהפעילות המיוחדת לט"ו בשבט, באופן חד פעמי יתקיים באותה שבת גם סיור 'חקלאות ונקרות' המציע למעוניינים כרטיס משולב לאתר התיירות ראש הנקרה ולסיור חקלאי מודרך למשפחות ברכבים חשמליים ידידותיים לסביבה בקיבוץ ראש הנקרה. הסיור ייצא ברכבים חשמליים מקיבוץ ראש הנקרה וכולל בין היתר גם ביקור ברפת ובמשתלות, במרכז לגידולי פירות אקזוטיים מיוחדים כולל טעימות, הליכה רגלית במטעי הבננות והאבוקדו כולל הסברים על הזנים השונים ועוד. לאחר הסיור ימשיכו המבקרים ברכביהם הפרטיים אל אתר התיירות ראש הנקרה לביקור משפחתי באתר.

הסיור ייצא בשעה 12:00 במחיר 95 ₪ למשתתף מגיל 3 (מותנה ברישום מוקדם באתר האינטרנט של אתר התיירות ראש הנקרה)

** הפעילות תלויה במזג האוויר.

שעות פעילות אתר התיירות ראש הנקרה: 9:00-16:00.

כתובת אתר האינטרנט

מחיר – 48 ₪ למבוגר, 38 ₪ לילד (3-18).

פרטים נוספים באתר האינטרנט או בטלפון: 073-2710100

צילום: ליאת הלוי כהן

\\ טו בשבט, שבת 8 בפברואר בעמק המעיינות

\ סיורים מודרכים ורכובים בקלאב קאר – בנופים הפתוחים ובמרחבים האינסופיים של פארק המעיינות. טיול בנהיגה עצמית שקטה ונעימה על גבי קלאב קאר – בנופים הפתוחים ובמרחבים האינסופיים של הפארק. בטיול המודרך סביב המעיינות, ניסע  ברכב חשמלי לאורך נחל מקסים עם גשרים, צמחים וסיפורים. נראה מהו אקליפטוס חסון וכיצד שורשיו שותים מים…המון! נטפס על גבעה שבראשה מגדל ונשמע סיפור שהוא כמעט אגדה. נמשיך לשוטט בין עצים ושיחים ונלמד מהו השיח אשר עטר את ראשו של המשיח (ישו). נראה המון קנה וסוף ונשאל למה, למה נאמר עליו שהוא רצוץ. נרכב בין שדות חקלאיים, ומעיינות צלולים, נשמע סיפורים מרתקים על מקורות המים, הפארק והמקום, נחזה בצמחייה אופיינית לעונה, נבקר בנחל הקיבוצים, עין שוקק ובריכת הטחנה. במהלך הסיור נעצור להתרעננות ליד אחד המעיינות ויוגש תה צמחים חם. הסיור נמשך כשעתיים ויש להצטייד בבגדים ונעליים נוחות

מחיר: 59 ₪  לאדם מגיל 2 ומעלה.

\ סיורים בגן גורו בעקבות הצמחייה האוסטרלית המיוחדת שנפגעה בשריפות בדגש על שמירת הסביבה. במהלך ההדרכות נשמע הסברים מעניינים על צמחים אוסטרלים חסכני מים, נבין מה הסיבה לצבעוניות בצמחיה האוסטרלית, נבין ונלמד על תפקידם של האקליפטוסים ביבשת הדרומית, מדוע הם נמצאים בה, על זנים של אקליפטוסים למאכל לקואלות וגם על תפקיד האקליפטוסים. הסיורים פתוחים לקהל הרחב וכלולים במחיר כרטיס הכניסה לגן. אין צורך בהרשמה מראש. הסיור יתקיים בהתאם לתנאי מזג האוויר.

כרטיס כניסה במחיר 59 ₪ לאדם כולל הסיורים. מכל כרטיס כניסה לגן גורו נעביר דולר אוסטרלי אחד לעמותה להצלת בע"ח/שיקום ההרס מהשריפות באוסטרליה לקרן מיוחדת של Healesville Sanctuary –  בית מחסה לחיות בר באוסטרליה.

לפרטים ורכישת כרטיסים מוזלים בגן גורו

לפרטים וכרטיסים בפארק המעיינות

\ ממשיכים להפריח את הנגב בצריף בן-גוריון

איפה: צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר

מתי: יום שבת, 15 בפברואר, בין השעות 11:30-13:00

מה: בט"ו בשבט הקרוב, חזונו של ראש הממשלה הראשון על הפרחת הנגב חוזר להיות מרכז העניינים, בעזרת המבקרים בצריף בן-גוריון.

לכבוד החג, ביום שבת, 15 בפברואר, כל מבקר יקבל שתיל, אותו יוכל לשתול ליד הצריף, ובכך לתרום להגשמת חזונו של בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון – הפרחת השממה בנגב. בנוסף לשתילות, תתקיים שעת סיפור מיוחדת לילדים, שבה יקריאו את הספר "עץ במדבר" של הסופרת אבירמה גולן. הספר מדבר על שתיל קטן שבן-גוריון הביא עמו מת"א אל שדה בוקר, וצריך כעת לשרוד במדבר. לאחר הקראת הסיפור, המבקרים יוכלו לבקר גם בביתו המקורי של דוד בן-גוריון, אשר נשמר כפי שהיה, ובו גם חדר העבודה שלו עם למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון) במגוון רחב של נושאים.

כמה: מבוגר 20 ₪, ילד/גמלאי/סטודנט: 15 ₪ הפעילות לכבוד ט"ו בשבט ללא תשלום נוסף

לפרטים נוספים: אתר או בטלפון 08-6560469

\ שבת של טבע בפסטיבל דרום אדום – ט"ו בשבט במבוך מרים

איפה: מבוך מרים, משק 26 מושב ניר משה

מתי: שבת 8.2 10:00-16:00 סיור מודרך כל שעה עגולה. בתיאום מראש.

מה: "ללכת לאיבוד" במגוון הריחות והטעמים בחוויה ריחנית וצבעונית במיוחד במסלול מבוך חוויתי, ולשתול בעזרת כוס השרשה.

מבוך מצמחי תבלין ובושם המשתרע על פני 4 דונם (בגידול אורגני). שבילים מפותלים בין שיחי התבלינים ושיחי הבשמים . מזהים ומכירים צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם, מכינים שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים. לומדים שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם. נבין את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים והאדם בתום הסיור נתכבד בחליטת לימונדת הבית. מסיימים במצוות השתילה ע"י העברת שתיל מכוס השרשה לעציץ (בתשלום נוסף – 5 ₪)

כמה: 32 ₪,  מגיל 4. אזרח ותיק 27 ₪

לפרטים: 077-7295715. למידע על כל אירועי הפסטיבל אתר

\ הטבע מתעורר לחיים בפארק נאות קדומים

איפה: פארק נאות קדומים

מתי: יום שישי, 31.1 בשעה 12:30 ויום שישי 7.2 בשעה 9:00

מה: הטבע הוא מקום מסקרן, במיוחד עבור ילדים. כל ביקור בחיק הטבע מעלה שאלות רבות על נפלאות הצמחים השונים, ועל ה"סודות" אותם הם מסתירים. לכבוד ט"ו בשבט, משפחות חובבות טבע מוזמנות להגיע ביום שישי, 31.1, לסיור בוטניקה מרתק בפארק נאות קדומים, ולשמוע מפי מדריכי הפארק את התשובות לשאלות המעניינות.

איך אפשר לדעת בת כמה כלנית? האם לכל עלי הרקפת יש ציור זהה על העלים? אילו פרחים הם עונתיים? ועוד.

הסיור עובר במגוון נופי צומח ובין מתקני מים ומתקנים חקלאיים קדומים. במהלך הסיור לומדים להכיר גם את הצד הקולינרי יותר של הצמחים, עם הכנה של תבלין טבעי מעלי האזוב המצוי והכנת תה טבעי ובריא מצמחים שמלקטים במהלך הסיור.

סיור נוסף שמקיימים בפארק נאות קדומים ביום שישי 7.2 הוא "מלקטים ואוכלים". בסיור מגלים המשתתפים כי הטבע מלא בחטיפים, צריך רק לדעת איפה ללקט אותם: במקום תפוגן עלי מלוח מטוגן, במקום סוכריות וחמצוצים גבעולי חמציצים. משאירים את החטיפים בבית ויוצאים לחוויה טעימה ובריאה בטבע. המשתתפים יכירו את הצמחים העונתיים, ישמעו סיפורים ואגדות על אוכל ומאכלים קדומים וכשססל הליקוט יהיה מלא בשפע ירקות השדה, מדליקים מדורה ומבשלים יחד על כירה מגוון מאכלים טעימים על בסיס מתכונים מן המקורות של ארץ ישראל הקדומה.

כמה: 40 ₪ למשתתף מגיל 4 לסיור "סודות הטבע" ו 55 ₪ למשתתף מגיל 4 לסיור "מלקטים ואכלים".

לפרטים נוספים: 08-9770770 ובאתר

\ שבת עד חמישי 08-13/02/2020  בגן הבוטני בגבעת רם ירושלים

לרגל ט"ו בשבט מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי, גבעת רם בירושלים את הקהל הרחב ליהנות מחגיגות יום הולדת לאילנות שיפתחו באירוע שיא חגיגי במיוחד ביום שבת 8.2 וימשכו גם בהמשך השבוע עד ה-13.2, עם שפע פעילויות בטבע קסום לכל המשפחה במחירים שווים לכל כיס!

במהלך השבת 8/2 נחגוג עם מגוון פעילויות:

סיור 'קסם ביער' המגלה את סוד הקסם המופלא של עצי וצמחי הגן וירחיק עמו עד הג'ונגל הפראי שבתוך החממה הטרופית, אורך הסיור הוא כשעה והוא יוצא מדי שעה וחצי (11:00, 12:30, 14:00) מהכניסה לגן ועד לחממה הטרופית החדשה שפתוחה לקהל הרחב.

סדנת 'מתנות מהגן' בה ייצרו המבקרים כלים אורגניים מעלי בננה ומובייל המכיל מתנות והשראות מעצי הגן.

סדנת 'מפיצים זרעי בר' יקחו המשתתפים חלק בהכנת כדורי זרעי בר ארץ ישראליים, אותם יוכלו לפזר בכל מקום ובכך יסייעו בשימור מגוון המינים הייחודי בישראל.

בנוסף, מוזמנים מבקרי הגן לשתול פרחים למען גן פורח ביום שבת במהלך כל שעות היום, וגם לסייר בחממה הטרופית החדשה שם מחכים להם מדריכי הגן שיתנו הסברים ויענו על כל שאלה.

עלות: 35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי: חינם בתנאי הצגת ת.ז.  מנויים: חינם.

שבת ה-08/02/20 משעה 10:00-15:00

במהלך השבוע נקיים סיור וסדנה מיוחדת לרגל ט"ו בשבט: סיור 'קסם ביער' המגלה את סוד הקסם המופלא של עצי וצמחי הגן וירחיק עמו עד הג'ונגל הפראי שבתוך החממה הטרופית, אורך הסיור הוא כשעה עם הפסקת שתיה חמה (שוקו קפה וקינמון) מהכניסה לגן ועד לחממה הטרופית החדשה שפתוחה לקהל הרחב. וסדנת 'מתנות מהגן' בה ייצרו המבקרים כלים אורגניים מעלי בננה ומובייל המכיל מתנות והשראות מעצי הגן.

עלות: 35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי: חצי מחיר בהצגת ת.ז.  מנויים: חצי מחיר.

ימים ושעות: א'-ה' בתאריכים 09-13/02/2020 משעה 16:30-18:30 הסיור והסדנא במהלך השבוע יהיו בהרשמה מראש בלבד.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן

\ ט"ו בשבט הגיע, חג לאריות – ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי

איפה: גן החיות התנ"כי בירושלים

מתי: יום שישי, 14 בפברואר, בשעות 12:30-14:30

מה:  בגן החיות התנ"כי בירושלים מצטרפים לחגיגות ט"ו בשבט, ויקיימו אירוע שתילת עצים חגיגי תחת עיניהן הבוחנות של הג'ירפות, הפילים ושאר בעלי החיים בגן.

המשתתפים יעזרו לצוות הגינון לשתול עצים ברחבי גן החיות התנ"כי, ותוך כדי ילמדו כיצד שותלים עצים נכון וישמעו על פועלו של "הצוות הירוק". בנוסף תתקיים סדנה מיוחדת ליצירה מחומרים טבעיים כמו חימר ואצטרובלים, סדנה בה כל משתתף יוכל לקשט עציץ ולקבל שתיל לשתול בעציץ שקישט. ומוזיקה חיה של הרכב "תלתנא" במוזיקת עולם, לצד כיבוד של פירות יבשים.

באותו היום יתקיימו גם שלל האכלות מודרכות של בעלי החיים בגן: פילים, קנגורו, פקארי, למורים, פינגווינים, סוריקטות.
כמה: ילד (גיל 3-18) 46 ₪, מבוגר 59 ₪

לפרטים נוספים:2-6750111 0  אתר

\ בדיוק בזמן לט"ו בשבט, סדנת ליקוט ובישול עם גליל EAT

איפה: בוואדי סלמה

מתי: יום שישי, 7 בפברואר בשעה 10:30. משך הסדנה- 3.5-4 שעות

מה: המבקרים מוזמנים אל תוך השדות הירוקים של וואדי סאלמה, שם יגלו, יחד עם מארחיהם בני העד הדרוזית, את הצמחים המקומיים המיועדים לאכילה ולרפואה. לומדים איך מזהים את הצמחים, איזה חלקים ניתנים לאכילה ואיך כדאי לקטוף אותם.

לאחר הסיור בשדות, מבשלים ביחד את הצמחים שנקטפו בסיור ויוצרים מנות גליליות מסורתיות.

בתפריט יהיו מגוון מנות אותנטיות מקומיות כמו עלי גפן ממולאים, קישואים ממולאים ומנות צמחוניות שונות המבושלות עם הצמחים הטריים שנקטפו על יד המבקרים.

הסדנה תהיה באנגלית. האירוע צמחוני וכשר, בהשגחת הרבנות

כמה: המחיר- 270 ₪ לאדם. מחיר מיוחד למזמינים דרך אתר זמן גליל מערבי- 250 ₪

להרשמה ואירועים נוספים בגליל המערבי: אתר

\ סוד הפלא הקיבוצי – חגיגת ט"ו בשבט למשפחות בכפר מסריק

איפה: כפר מסריק

מתי: יום שבת ה-1.2 בין השעות  11:00-13:00

מה: קיבוץ כפר מסריק מזמין להנות ולגלות את סוד הפלא הקיבוצי . יוצאים לפעילות הכוללת סיור בקיבוץ של פעם, עם משימות לכל המשפחה, חידון על עצים מיוחדים ברחבי הקיבוץ וסדנת עציצים מקוריים, בהם שותלים צמחי תבלין שלוקחים הביתה. תוכלו גם להשתתף בסדנת מנדלות מחומרי הטבע.

בנוסף, סדנת מנדלות מחומרי הטבע, מתחם משחקי ילדות ופינת צילום בבגדים של חלוצים.

כמה: 40 ₪ לאדם מגיל 3 ומעלה

לפרטים והרשמה:  052-5557271 / 0528-346575

\ סיור ליקוט לט"ו בשבט בהדרכת יתיר שדה

איפה: לאורך נחל הנעמן

מתי: יום שבת בתאריך ה-8.2 בין השעות 10:00-15:30

מה: סדנת ליקוט בהדרכת יתיר שדה לאורך נחל הנעמן. יתיר שדה, בוגר תואר ראשון בלימודי א"י ומדעי הסביבה, חוקר את תולדות המטבח הארצישראלי ומבשל זכרונות. בסדנה לומדים להכיר, לזהות, וללקט מינים שונים של צמחי בר – ולשלבם במטבח הביתי.

הסדנה כוללת סיור הכרות עם צמחיית האזור,  סיפורים מרתקים וטיפים קולינריים ותזונתיים. וסדנת בישול בטבע – שבסיומה תוגש ארוחת צהריים מפנקת ועשירה – מעשה ידי המסיירים, שיבשלו יחד מנות גורמה המשלבות טעמים ייחודיים ומרכיבים מקומיים. התפריט הינו צמחוני ובחלקו הגדול גם טבעוני.

בתום המפגש יקבלו המשתתפים חוברת ובה מתכונים, טיפים לבישול, ופרק מיוחד המוקדש לזיהוי המינים שפגשנו בסיור.

הסיור מיועד לגילאי 17 ומעלה, ויתקיים בכל מזג אוויר, למעט אירועי קיצון.

כמה: 180 ₪ לאדם .הסדנה כוללת ארוחת צהריים מלאה, עשירה וטעימה המבושלת בשטח על ידי המשתתפים.

לפרטים והרשמה: 052-5557271 / 054-2248243

צילום: צביקה שמעיה

קטגוריות: אירועי טו בשבט, אירועים, ואירועים בישראל.

מחפשים נותני שרותי תיירות מהטובים בעולם

Viator

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים