מטיילים בסוכות בדרום

השנה חג הסוכות חל באוקטובר עם מזג אויר נעים ונוח לטיולים. ריכזנו עבורכם את שלל הפעילויות המומלצות ברחבי הארץ שלא תרצו להחמיץ.

\\ אילת

\ פסטיבל הבירה בים האדום 2019, 14-17 באוקטובר החל מ-19:00 ועד 01:00 לפנות בוקר

טיילת אילת, רחבת קניון מול הים, הכניסה חופשית

פסטיבל הבירה בים האדום, פסטיבל הבירה הגדול בישראל, יציין השנה את שנתו השביעית, עם 40 טעמים שונים של בירות ממגוון רחב של מותגים מוכרים בינלאומיים לצד מבשלות בוטיק מקומיות ואיכותיות. השנה פסטיבל הבירה בסימן בירות בוטיק ישראליות – שדרת מותגי מבשלות בוטיק ישראליות ברחוב הבירה הגדול בישראל, בו המבקרים יוכלו להנות מהטעמים של מבשלות בזלת מרמת הגולן, מבשלות מלכה מהגליל, מבשלות ירושלמיות, מבשלת עלמה שתימזג בכוס לאספנים מתנה וכמובן הגולדסטאר לסוגיו המוצלחים. במיוחד לפסטיבל תבשל ותשיק מבשלת בזלת בירה ייחודית בטעם הדרים במהדורה ממותגת לפסטיבל הבירה בים האדום, מבשלת לה שוף תגיש בירה בטעם דובדבן, מבשלת בירת ויינשטפן תציג 4 סוגי בירה השנה במהדורת אוקטובר פסט, והיינקן תציג חדשנות פורצת דרך –0.0 , בירה ללא אלכוהול השומרת על הטעם וחוויית הבירה. צד הבירות המקומיות יימזגו גם עשרות מותגים שמגיעים מרחבי העולם. יוקם מתחם ענק של BEER GARDEN המקורי של מותג מבשלת הבירה הגרמנית פאולנר, אשר תשיק מהדורת בירת פסטיבל. בנוסף למותגים ממוקדי הבירות המוכרים בעולם כמו גרמניה, בלגיה ואנגליה, יככבו השנה בפסטיבל גם כמה מדינות שלא תמיד חושבים עליהן בהקשר של בירה. מג'מייקה יהיה ניתן לטעום את הבירה הלאומית רד סטרייפ, מיפן יגיעו בירות של מבשלת קירין, ומצרפת, הידועה דווקא ביינות שלה, תגיע קארין 1664 בלאן – בירת חיטה הדרית.

מלבד הבירות יתקיימו גם הופעות של אמנים מובילים, כאשר על הבמה יתקיימו במשך 4 ימים רצוף, 3 הופעות חיות בועטות בכל יום וסה"כ 12 הופעות שירעידו את הטיילת של אילת – עם מוניקה סקס, התקווה 6, מוש בן ארי, טונה והופעות של להקות מקומיות.  לבאי הפסטיבל מובטח לצד חוויית השתייה גם המון GIVE A WAY – מזכרות לאספנים של מבשלות ויינשטפן, שיציגו את מהדורות דונקל, אוריגינל הלס ווויטוס.

\\ צפון הנגב

\ קטיף עגבנייה, פעילות לילדים ואננס טרי במשק 77 תקומה
מה: בסוכות המבקרים מוזמנים לפעילות חווייתית חקלאית במשק 77. קטיף עגבניות שרי ואדמוניה, סיור בטרקטור לחממות הפטל ולחממות האננס, שם לומדים על התהליך אותו עובר השתיל מהרגע שהוא מגיע לחממה ועד לקטיף, ולבסוף גם שותלים אננס ולוקחים הביתה. עוד יתקיימו סדנאות יצירה לילדים, מתנפחים עם מים ועוד המון הפתעות.
בנוסף במקום דוכני מזון שייקים שיקים ופירות בשיווק ישיר מגידולי המשק והחקלאים בדרום
מתי: 15-17/10 בשעות 10:00-15:00
מחיר: 30-50 ₪ לאדם, בהתאם לפעילות. מומלץ להתעדכן מראש לגבי מצב הקטיף
לפרטים: 077-7295896

\ סוכות במחלבת צאלה – משק צאן, סמוך למושב עין הבשור
מה: במהלך סוכות יתקיימו במחלבת צאלה סיורים מודרכים במשק הכוללים את סיפור המקום, ביקור בדיר הכבשים כולל ליטוף והאכלה וטעימת גבינות.
ארוחות בוקר חלביות כשרות, סלי פיקניק בהזמנה מראש מארזי שי מוכנים ובהרכבה עצמית, מעדניית הגבינות פתוחה ברצף, וגלידת יוגורט כבשים ייחודית.
מתי: 15-18/10בשעות 9:00-16:00. 13,20/10 עד השעה 14:00.
סיורים מודרכים באתר, הכוללים את סיפור המקום, ביקור בדיר הכבשים וטעימות גבינות, יתקיימו כל יום בשעה 10:00
מחיר: הכניסה לאתר ללא תשלום. השתתפות בסיור בעלות של 25 ₪. למשתתף מגיל 4.
לפרטים: 077-7295712

\ שביל הסלט – מושב תלמי יוסף
מה: הסיור ב-"שביל הסלט " הינו סיור חקלאי חוויתי בהדרכת צוות האגרונום אורי אלון. הסיור אורך כשעתיים באזור הבשור וכולל ביקור ב"הייטק" של החקלאות. הולכים לאיבוד ומנסים לפלס את הדרך החוצה במבוך פסיפלורה, בהמשך נכנסים לחממות לקטיף עצמי של עגבניות בונבוניירה, מלפפונים ננסיים ופלפל חריף במיוחד. מבקרים במנהרה של תבלינים שונים, מכינים פיתה בדואית בייצור עצמי מתובלת בזעתר מתבליני החממה, שולפים גזר צבעוני מהאדמה, עונים על חידון הפעלות מיוחד לחג הסוכות בבוסתן 7 המינים ועוד.
בסופו של הסיור משתתפים במרוץ יוני דואר בעקבות ספרו של מאיר שלו "יונה ונער" – המתקשר ישירות עם סיפורו המשפחתי של אורי אלון.
מתי: במשך כל חג סוכות, כולל שבת וחג, בהזמנה מראש. אורך הסיור כשעתיים וחצי.
מחיר: 40 ₪ למשתתף מעל גיל פעוט.
לפרטים: 077-7295702

\ סוכות ב"אל היען"- חוות היענים מול פארק אשכול
מה: חוות " אל היען" הממוקמת מול פארק הבשור מזמינה להכיר את העוף הגדול בעולם.
בכניסה יחולקו שקיות האכלה, וכך יוכלו הילדים וההורים להתנסות בחוויה המשעשעת של האכלת היענים. במקום פינת חי נעימה (ללא פינת ליטוף), מתקני שעשועים לילדים, ושולחנות פיקניק לרשות המבקרים.
פינת יצירה ייחודית תעמוד לרשות הילדים ותחשוף בפניהם את ביצת היען כחומר גלם ליצירה.
מתי: 12-21/10. בתאריכים 13/10, 18/11 בין השעות 14:00 – 10:00, בשאר הימים בין השעות 16:00 – 10:00
מחיר: מחיר כניסה: 25 ₪ (מגיל 3 ומעלה) מחירי היצירה נעים 12-15 ₪
לפרטים: 077-7295726

\ מבוך מרים: בשביל התבלינים והבשמים, מושב ניר משה משק 26
מה: בין שיחי התבלין לבין הפרחים צומחים להם בשקט לולב, אתרוג, הדס וערבה. בחג סוכות מאתרים את ארבעת המינים בין שבילים מפותלים בין שיחי התבלינים ושיחי הבשמים. פעילות מלאה ריחות, טעמים וצבעים, בה מזהים ומכירים צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם, מכינים שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים, מבקרים בתחנת ארבעת המינים – עם אגדות וסיפורים ומקנחים בחליטת לימונדת הבית.
מתי: 15-20/10. סיורים בשעות: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. ניתן גם להזמין מראש סיור ערב עם פנסים.
מחיר: 32₪ מגיל 4.
לפרטים: 077-7295715

\ חגיגות חגי תשרי ביד מרדכי- אין דבורים כאלה
מה: קיבוץ יד מרדכי יציין את חגי תשרי בחגיגה מלאה בדבש וחוויות:
בית הדבורה והדבש – הרבה לפני שבני האדם הקימו מפעלים, בנו הדבורים את אחד המפעלים המתוחכמים. המרשימים והמרתקים בעולם. הכוורת. המכונות המשוכללות במפעל הן הדבורים עצמן וטעם התוצרת המתוקה של מפעל זה מוכר ואהוב על כולם.
בסוכות המבקרים מוזמנים להצטרף למסע אל עולמן הקסום של הדבורים. עולם של סדר מופתי, חריצות, נאמנות מוחלטת, היררכיה מתוחכמת ואפילו – זמן לריקודים (למרות שגם הם, משמשים לצורכי עבודה..) דבוראי לבוש חליפה, יקבל את פניכם ומאחורי חלון זכוכית מיוחד ואטום, יפתח כוורת פעילה, הומה ורוחשת באמצעותה ניתן ללמוד ולהבין מקרוב את דרכי הפעולה של הדבורים במקומן הטבעי ולהציץ אל נבכי עולמן הסודי והקסום.
סיור בטרקטור הקיבוצי- הטרקטור הקיבוצי, רתום לעגלה בה אפשר להגיע אל מרחבי הקיבוץ ולצפות מזווית חדשה ומעוררת השראה בתחומי המשק החקלאי.
לומדים על הרפת ותהליך החליבה, על גידולי השדות והפרדסים, מבינים כיצד משתלבים חיי המשק בחיי בני הקיבוץ ולומדים דרך התחנות הללו את סיפורה של יד מרדכי.
אפיית עוגות דבש- עוגות הדבש המתוקות של יד מרדכי – הן הדבר האמיתי. סדנא מתוקה לאפיית עוגות דבש במהלכה המבקרים הם הקונדיטורים ויחשפו להמתכון הסודי של עוגות הדבש המפורסמות של יד מרדכי.
בית האוסף "קיבוץ של פעם"- בבואם של הילדים הצעירים אל מרכז הטֶכְנוֹסְטַלְגְּיָה (טכנולוגיה של פעם) ביד מרדכי, קשה שלא להבחין בפניהם המשתאות נעצרות אל מול החפצים המוזרים שלפניהם. מוחם הקודח מנסה לפצח בכל כוחו – למה הם שימשו וכיצד השתמשו בהם? המקום הקסום הזה, מאפשר לדורות הצעירים היכרות עם סוג אחר של טכנולוגיה. כזו שאינה דורשת מטען. אין לה שלט, גם לא מסך טאצ'. מפגש יוצא דופן בין הדור המתקדם והטכנולוגי ביותר לבין הטכנולוגיות שחלפו מן העולם.
משך הפעילות המלאה כ- 3 שעות
מתי: 12-22/10 בין השעות: 10:00-16:00. ערבי חג בין השעות 10:00-13:00
מחיר: מחיר משולב לשלוש תחנות – בית הדבש, טרקטור, קיבץ של פעם, 55 ₪ לילד ו50 למבוגר.
סדנת אפיית עוגות דבש – 20 ₪ לעוגה משפחתית.
לפרטים נוספים: 077-7295701

\ סוכות בקיבוץ עלומים
מה: מה: פעילות משפחתית חווייתית של חיבור למסורת עם נסיעה ברכבת מנגנת בין סוכות הקיבוץ, ביקור בסוכת ענק וסדנת קישוטי סוכה, קטיף עצמי ממיטב התוצרת משדות הקיבוץ ועוד.
בנוסף, ניתן לחזות במציג אורקולי מרתק – "ובחרת בחיים" הנע בעקבות סיפורם של מתיישבי הנגב בימים ההם והזמן הזה.
מומלץ להמשיך לסיור לאתר המורשת הלאומית – בארות יצחק שבנגב.
מתי: חוה"מ סוכות, ימי ג'-ה', 10:00-15:00. הסיור ברכבת יצא בשעות 10:00, 12:00, 14:00 | המיצג בכל שעה עגולה החל מ 10:00 |
מחיר: 25 ₪ למשתתף. (בתיאום מראש). ללנים באירוח הכפרי בעלומים הכניסה חופשית.
לפרטים והרשמה: 077-7295741

\ חגיגת חול בחול המועד במרכז מורשת גוש קטיף בניצן
מה: לכבוד חול המועד, מרכז קטיף מזמין ליום שכולו חולות וחוויות. סיור במרכז המבקרים, סדנאות יצירה, סיור לכל המשפחה ברכב ספארי בשמורת הדיונות, פינת ליטוף "קטיפארי", הפעלה ומופע בחול.
הילדים הצעירים יכירו את סיפור גוש קטיף דרך ההפעלות במתחם החול וסרטים. המבוגרים והנוער יוכלו להיכנס לסיור המרגש במרכז המבקרים. וכל המשפחה תוכל לצאת ביחד לסיור ברכב ספארי בשמורת הדיונות.
"מרכז קטיף" מרכז המבקרים בניצן מפגיש את הבאים בשעריו בחוויה מרגשת ועוצמתית של סיפור ההתיישבות בגוש קטיף. מסלול הביקור במרכז המבקרים מתפרש על פני 6 מרחבים המשלבים סרטונים, תערוכת צילומים ומייצגים אשר ביחד יוצרים את הפסיפס המיוחד שנקרא גוש קטיף. המבקרים במרכז מודרכים על ידי מדריכים תושבי גוש קטיף שמעבירים את החוויה מתובלת בסיפורים אישים.
מתי: ימים שלישי ורביעי, ט"ז- י"ז תשרי , 15-16/10/19 בין 10:00 ל -16:00
מחיר: מחיר כניסה למבוגר ולילד (מגיל 3) 25 ₪, טיול ספארי (בתשלום נוסף) 10 ₪.
לפרטים: 077-7295771

\ סוכות בפינת החי בגברעם
מה: ליטוף ארנבונים, צבים ושרקנים בפינת הליטוף, פינת ארגז חול, ציור וחדר טבע עם פאזלים. בנוסף, במקום יהיה ניתן ליצור קישוטים לסוכה בפינת היצירה.
מתי: במהלך חול המועד סוכות, מלבד 19.10. בשעות 10:00-16:00
מחיר: כניסה לפינת חי: 30 ₪ לילד, 15 ₪ למבוגר.
לפרטים: 077-7295803

\ טיולי אופנים לכל המשפחה, לה מדווש בקיבוץ בארי
מה: מרכז האופניים לה מדווש מציע מגוון מסלולי אופנים, מסלולים אתגריים ומסלולים משפחתיים בין מרחבים פתוחים, שדות חקלאיים, אתרים היסטוריים וציפורים נודדות.
במקום אפשרות להשכרת אופניים לכל הגילאים, מפות וייעוץ ליוצאים עצמאית למסלולים, חניה בשפע, שירותים, מזנון ,עם גבינות מחלבת בארי וחנות אופנים.
מסלול קארטינג פדלים-לה מדווש. מסלול חדש ואטרקטיבי לקארטינג פדלים, רכבים קטנים במידות שונות המתאימים לילדים מגיל 4 ועד מבוגרים. ההנעה ע"י סיבוב פדלים כמו באופניים והנהיגה עם הגה כמו מכונית. מצוין לשיפור הקורדינציה של הילדים.
מתי: כל ימי חוה"מ כולל שבת וערבי חג וחג
מחיר: 75 ₪ לאופנים ליום שלם. קארטינג 30 ₪
לפרטים: 077-7295716

\ מרכז המבקרים – הגדת חבל ימית, במושב דקל
מה: לקבל את השנה החדשה באתר המגיש סיפור אמיתי, מרגש על ההתיישבות בחבל ימית, מראשיתה דרך הפינוי, הוויתור על הבית למען השלום וההחלטה לבחור בדרך החיובית, להיבנות מחדש ולהפריח את הנגב.
הדרכה מקורית ומקצועית לצד תצוגה מסקרנת וסרט קצר
מתי: בכל ימות השבוע ובתיאום מראש.
מחיר: קבוצה של 10 איש ומעלה תתקבל בברכה, במחיר 15 ₪ למבקר.
לפרטים: 077-7295776

\ אירועי סוכות במוזיאון לתרבות הבדואים, מרכז ג'ו אלון יער להב
מה: להכיר מקרוב את התרבות הבדואית עם הדרכות במוזיאון הבדואי היחיד מסוגו בארץ. מגוון סדנאות לכל המשפחה של הכנת תכשיטים בדואים מסורתיים וסדנת רקמה בדואית מסורתית לצד אפיית פיתות בטאבון.
מתי: 15-17/10 בשעות 09:00-16:00.
מחיר: 30 ₪ כניסה הכוללת את כל הפעילות
לפרטים: 077-7295735

\ חוויה בחומר – סדנאות יצירה בחומר ובצבע – 'כלי בראשית – מושב תאשור'
מה: הסטודיו מציע סדנאות קבוצתיות להזמנה בתאום מראש.
סדנת יצירת אריחים – עיצוב אריח חומר אישי בשימוש בכלי עזר ובמבחר טכניקות יצירה: גריעה, חריטה, הטבעה, הדבקה ועיטור במכחול. החל מ- 5 משתתפים.
יצירת כלים ופיסול בעבודת יד. החל מ-5 משתתפים.
סדנת מעמיקה של יצירת כלים באובניים, 2-4 משתתפים.
מתי: 15-18/10
מחיר: 90 ₪ לאדם
לפרטים: 077-7295797

\ הגן הבוטני נקודה ירוקה
מה: סיור מודרך בגן הבוטני בקיבוץ ניר עוז, נווה מדבר אקולוגי שהוא פלא מדעי. להכיר וללמוד על דרך אחרת ליצירת סביבה ירוקה, להתפעל מיופיים של הצמחים וליהנות מטיול רגלי בעושר הירוק ובפינת החי של קיבוץ ניר עוז.
בסיור "ממדבר לנווה מדבר" יוצאים בעקבות החצבים המבשרים על הסתיו בשבילי הקיבוץ הירוקים, בין העצים המוכרים לצמחייה הייחודית שנבחנה בגן הבוטני הייחודי של הקיבוץ. האגרונום רן פאוקר ילווה את המטיילים ויחשוף את הסיפור הייחודי של המקום – איך חזון של גן פורח על שפת המדבר הפך למציאות. לאחר הסיור ניתן לסייר עצמאית בגן הבוטני "נקודה ירוקה". מוגבל ל-30 משתתפים
מתי: במהלך ימי חול המועד.
מחיר: 30 ₪ למשתתף, ילדים עד לגיל 4 – חינם.
לפרטים: 077-7295820

\ סוכות באתר הראשונים, רוחמה.
מה: ביקור באתר ראשונים לוקח את המבקרים אל כמה מן הסיפורים החשובים בתולדות המדינה.
סיפור ההתיישבות הציונית הראשונה בנגב – 1912 סיפור של ראשוניות, ציונות, הישרדות והתמדה סיפורה של רוחמה – יותר ממאה שנים של התיישבות (על לישנסקי, רחל ינאית, צפורה זייד ועוד)
71 למדינה – תמונות ממלחמת השחרור ברוחמה, עם הסיפור (מבצע אבק, מפקדים ועוד).
המבקרים יוכלו להפעיל באר כפי שפעלה בשנות ה-30, להשתתף בסיור ומשחק "חפש את ההיסטוריה", ציור בהשפעת תמונות ממלחמת השחרור ועוד.
אפשרות גם לסיור רכוב בג'ממה, מגדל התצפית ובתרונות רוחמה.
מתי: 13-20/10בשעות 10:00-15:00.
מחיר: החל מ-10 ₪, בהתאם לפעילות
לפרטים והרשמה: 077-7295778

\ עוד בצפון הנגב אתרי פינוק וספא, מסעדות, בתי קפה ומגוון מסלולי טיול בטבע. לפרטים נוספים ומידע על אתרי הלינה והבילוי: אתר או בפייסבוק- "פסטיבל דרום אדום "

לה מדווש – צילום ארז מנור

\ אין דבורים כאלה – קיבוץ יד מרדכי בפעילות חגים נוטפת דבש
חגי תשרי 2019: 14/09,21/09, 28/09-01/10, 05/10, 12/10, 13/10, חוה"מ סוכות וחג שני סוכות 15-22/10
הפעילות מתקיימת בין השעות: 10:00-16:00
תיירות קיבוץ יד מרדכי מזמינים את המבקרים לפעילות נוטפת דבש שמפגישה בין העבר להווה, עולמן הסודי של הדבורים וגבורתם של הלוחמים בקרב תש"ח. הפעילות תחל בביקור בבית הדבורה והדבש שם דבוראי לבוש חליפה, יקבל את פני המבקרים ומאחורי חלון זכוכית מיוחד ואטום, יפתח לנגד עיניהם כוורת פעילה, הומה ורוחשת באמצעותה ילמדו מקרוב את דרכי הפעולה של הדבורים במקומן הטבעי ויציצו אל נבכי עולמן הסודי והקסום. התחנה הבאה היא סיור בטרקטור הקיבוצי שיכלול ביקור ברפת , הפרדסים וחיי המשק בקיבוץ תוך סיפורו של הקיבוץ מימי הקמתו. תחנה נוספת בביקור היא סדנת אפיית עוגות דבש שבו ייחשפו המבקרים למתכון סודי בשילוב הדבש המפורסם של יד-מרדכי. לאחר מכן, בשתי התחנות האחרונות ייחשפו המבקרים לעברו של הקיבוץ בבית האוסף "קיבוץ של פעם" שם ילמדו על הטכנולוגיה הקיבוצית בימי ראשית קום המדינה. בתחנה האחרונה לסיור יגיעו המבקרים לגבעת שחזור קרב וישמעו את סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח עם האמצעים הדלים שעמדו לרשותם, יתחפרו בתעלות ויעלו על טנק אמית
משך הפעילות המלאה כ- 3 שעות
מחיר משולב לשלוש תחנות: בית הדבש, טרקטור, קיבץ של פעם, 55 ₪ לילד ו50 למבוגר.
סדנת אפיית עוגות דבש – 20 ₪ לעוגה משפחתית.
לפרטים נוספים
תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

\ סוכות עם אשכולות: טיולים, סיורים מודרכים ופעילות למשפחות באזור הדרום בחינם ללא עלות
15-17.10 חוה"מ סוכות
אשכולות בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך ומכבי שירותי בריאות יציעו במהלך החג מערך טיולים, סיורים ופעילות ערכית ב30 מוקדים מצפון לדרום השנה תתקיים הפעילות בשיתוף מכבי שירותי בריאות אשר יעניקו למטיילים, טיפים לטיול בריא. כל הסיורים חינם ומודרכים על ידי מדריכות ומדריכי מרכזי הסיור והלימוד של אשכולות, בנוסף, ייהנו המטיילים משפע של פעילויות חווייתיות המותאמות לכל המשפחה.הסיורים יתקיימו בסימן עידוד אורח חיים בריא ובמהלך החג, מדריכי הטיולים של אשכולות יפעילו כ- 5 מוקדים בדרום הארץ. בין הסיורים: סיור ערב עירוני בבאר שבע, משחק משימות משפחתי ביער יתיר , טיול בנחל ממשית המדברי ופעילויות נוספות ללא עלות המיועדות לכל המשפחה.
היכן: באר שבע, ירוחם, דרום הר חברון ונתיבות
מתי: ימי שלישי-חמישי 15-17.10
מחיר: ללא עלות
לפרטים והרשמה: אתר אשכולות www.eshkolot.org ומוקד אשכולות 0778994989

\ סדנאות טיולים ופעילויות בערד
13-19.10 בעיר ערד
אושפיזין עירוני- בתי אמנים פתוחים בערד
בעיר ערד מתגוררים עשרות אמנים בתחומים שונים ובחג סוכות הקרוב כעשרים מתוכם יפתחו את בתיהם לתצוגה של עבודותיהם, ולהצצה לפנינים של אדריכלות וגינון, שעד עתה היו נסתרים מן העין לציבור הרחב. בין המשתתפים: יצירות עץ של בוריס קופילביץ', הסטודיו הכפרי של ענת רובינשטיין היוצרת בקרמיקה בנוסף תתקיים הדגמה על אבניים לקהל הרחב, בית הענתיקות של דוד לוי המציע שלוש קומות של אוצרות ופלאות, חצר האמנות של ראובן נחום, ותיק האומנים בערד שיציג ציורי שמן בחצר כפרית, הינשוף של עלית תמיר, אוסף ינשופים ענק בוילה אפריקאית בלב הג'ונגל הים תיכוני, הבובות של רבקה דרקאטץ' עם אינספור בובות של גדולי האומה, הבית של עליזה בן נר המציע עבודות טקסטיל תלת ממדיות בבית מרוקאי מרהיב ועוד רבים וטובים.
היכן: העיר ערד
מתי: 15-17.10.19 בין השעות 10:00-14:00 ובחמישי 17.10 גם 16:00-20:00
תשלום: הכניסה חופשית לכל הגילאים, סדנאות במחיר סמלי (10 ש"ח בלבד(

\ ספארי עקרבים לילי בהדרכת מיכל פרץ
בסיור לילי רגלי, חמושים בפנסי אולטרה סגול , מכנס ארוך ונעליים גבוהות יצאו המטיילים ביחד עם מיכל לסיור רגלי במדבר שבו יחפשו עקרבים הזוהרים לאור מיוחד. בסיור יגלו המבקרים עולם חדש של חיות שמתעוררות לחיים כשאנו הולכים לישון לצד סיפורים, הסברים והרבה אדרנלין. בתום הסיור יתקבצו המבקרים סביב מדורה שבה יוכנו פיתות חמות. הסיור שיהיה בדרגת קושי קל-בינוני מתאים למשפחות הרפתקניות וחובבי טבע ויימשך שעתיים וחצי.
מתי: 13.10,15.10,17.10 בשעה 19:30 בערב
מחיר: 65 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד (מספר המקומות מוגבל) לפרטים נוספים והרשמה: בטלפון 0525958833

\ מגלים את המדבר עם מיכל פרץ
סיור רגלי בעקבות פריחת החצבים כולל סיפורים, הדרכות והתפעמות מיופיו של המדבר הלובש לבן לתקופה קצרה. הטיול המדברי בנופים עוצרי הנשימה של פריחת החצבים מתאימים למשפחות, חובבי בוטניקה ואוהבי טבע. מדובר בפעילות עם טיול בדרגת קושי קלה-בינונית של 3 שעות שתחל ב10 בבוקר ובסופה יכינו המטיילים ביחד עם המדריכה תה צמחים.
מתי: 14.10,16.10,18.10,20.10 בשעה 10 בבוקר
מחיר: 65 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד
להרשמה: בטלפון 0525958833

\ ארוחות שפע מהטבע בערד – "אנהמיה" אדווה גולן
בערד מגוון מסעדות אירוח ביתיות, אחת מהן היא אנהמיה המציעה מטעמים צמחוניים וטבעוניים במיני טעמים. אנהמיה הוקמה על ידי אדווה גולן, מעצבת פנים ומעצבת תכשיטים שעם הפיכתה לטבעונית התמסרה לבישול ולאירוח.
באנהמיה מקפידים על תפריט עשיר ודינאמי האפשר לסועדים לחוות את פלאי המטבח הטבעוני על גווניו. הארוחות מוגשות בחצר קסומה ובאווירה ביתית חמימה. במקום ארוחות בוקר וערב בהזמנה מראש. במהלך חגי תשרי יתקיים ערב קולינרי מפנק באירוח המתמחה במנות עונתיות מן הצומח.תפריט ארוחות הערב הינו דינאמי ומשתנה בכל אירוח, אך בכל פעם מכיל מגוון מפנק של מטעמים. את המנות מקבלים לשולחן אחת אחרי השנייה, ובכך יש הזדמנות ליהנות מכל טעם בזמן שלו את הערב מתחילים באפריטיף לפתיחת התיאבון וממשיכים למנות הראשונות הכוללות פוקצ'ות או לחמים בתוספת מטבלים, הכל תוצרת בית. משם עוברים למנות העיקריות, ולבסוף לקינוח. האירוח כולו צמחוני או טבעוני וכולל שתיה קלה, יין חופשי, תה צמחים או קפה. בין המנות: קוסקוס או ממולאים עם טוויסט, לביבות מיוחדות, לזניות, ניוקי, פלפל ממולא, פורטובלו עם עשבי תיבול, שניצל כרובית, פשטידות וגבינות קשיו ועוד.
מתי: במהלך כל חגי תשרי בתאום מראש
מחיר: 200-250 שח לאדם

\ משקיעה לזריחה – מופע רב חושי חדש המוקרן על הר המצדה
החיזיון האורקולי החדש במצדה הוא מופע מרהיב אשר מוקרן על גבי הר המצדה בשילוב הקרנות ענק בטכנולוגית VIDEO MAPPING, תאורה מתקדמת ופסקול ייחודי שהולחן על ידי שלמה גרוניך. זמן ההגעה המומלץ ביותר הוא לפחות שעה לפני ההקרנה, כשעל רקע שקיעה ודמדומים תוכלו ליהנות מחוויה מקדימה של מתחמים שונים המאירים זוויות נוספות מסיפורו של ההר. אורך המופע כ- 45 דקות אך מומלץ להגיע ב20:00 ולהתרשם גם ממופע מקדים הכולל סרט על החפירות ההיסטוריות במצדה, קטעי קול עם מידע על הורדוס ועוד..
היכן: גן לאומי מצדה מערב
מתי: ימי שני עד חמישי, 14-17.10, בשעה 20:30
הכניסה בתשלום.
מחיר: מבוגר – 50 ₪ , ילד – 40 ₪.
הנחות ללנים בחניון הלילה, למנויי מטמון ולקבוצות מעל 30 איש.
לגלות את מצדה מחדש עם אחרוני המצדה
שחקני תיאטרון "אספלט" המוכר וידוע בארץ ובעולם יגיעו למצדה עם הצגה מקורית שבה
ארכיאולוג מגלה בחפירות את שלושת הלוחמים האחרונים במצדה שישנו במשך אלפיים שנה על ההר הנטוש. מה קורה במפגש בין הלוחמים לארכיאולוג? מהם היחסים בינם לבין עצמם? שאלות אלו ואחרות יעלו בהצגה מקורית ומפתיעה, וירטואוזיות קרקסית ומצחיקה עד דמעות בתום ההצגה תחכה לכם הדרכה ייחודית באתר.
היכן: גן לאומי מצדה
מתי: שלישי עד שבת 15-19.10, בשעות 10:30, 13:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
ערב ולילה בגן לאומי תל ערד
בחניון הלילה תל ערד בגן הלאומי יוכלו המטיילים ליהנות מחוויה ייחודית בשעות הערב בסיור ערב חווייתי ומיוחד במינו יתקיים ביקור במצודה מפוארת, תתגלה עיר כנענית ויוכלו המבקרים לרדת אל מאגר המים היחיד במינו. כל זאת לצד בסיור תחנות הפעלה ויצירה חווייתיות לכל המשפחה. לאחר מכן ימשיכו המבקרים לנקודת הסיום של הסיור בתצפית על האזור ובצפייה בשקיעה מדברית.
היכן: גן לאומי תל ערד
מתי: שלישי עד שישי 15-18.10, בשעה 18:00-16:00
ללא תשלום נוסף על דמי הלינה באתר.

\ סיור יום בתל ערד
סיור מודרך באתר המקראי "תל ערד" שלאחריו ייצאו המטיילים לסיור בכלי רכב פרטיים עם מדריך של רשות הטבע והגנים. בהמשך יגיעו המסיירים לאזור שלא מגיעים אליו בכל יום – שמורת הר עמשא שם יסופר על שמורת הטבע והייחוד שלה בנוף המדברי. את הסיור המודרך יסיימו המבקרים בפיקניק משותף ביער יתיר, שבו כל משפחה מביאה צידנית ונהנת מהנוף.
היכן: גן לאומי תל ערד
מתי: שלישי עד שישי 15-18.10, בשעות 13:30-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
מומלץ להקדים ולהירשם בקופת האתר.

\ חגיגה מדברית בכפר הנוקדים
חוה"מ סוכות 17-19.10
בכפר הנוקדים שבבקעת הקנאים במדבר יהודה, חוגגים בסוכות את פתיחת העונה המדברית ומציעים שלל פעילויות מגוונות לאורחי הכפר ולקהל הרחב. עם ההגעה אל הכפר יפתח בפני המבקרים עולם עתיק ומיוחד ומכונת הזמן תתחיל לפעול: מבני אבן עתיקים, אוהלי לינה, חדרים בעיצוב מדברי ועבודות יד מרשימות יכניסו את המבקרים אל האווירה המדברית כפי שחוו אבות אבותינו בארץ לפני אלפי שנים. במהלך חול המועד סוכות יתקיימו בכפר פעילויות וטיולים מודרכים לכל המשפחה. בין הפעילויות והסדנאות: סדנת פיסול בחמר שמציעה לילדים התנסות ביצירה עם חומרים מהטבע המדברי. קבלת פנים בדואית מוזיקלית לצד שוק ערב ססגוני שיכלול דוכני פעילות לילדים, דוכני אמנות, בגדים, חפצי נוי ועוד. במקביל פינת החי של הכפר תהיה פתוחה לרשות המבקרים ותתקיימנה סדנאות יצירה לילדים. עם רדת הלילה יתקיימו סיורים מודרכים אל תוך המדבר. חוויה המציעה מפגש עם המדבר המתעורר בלילה, גילוי עקרבים בעזרת פנסים אולטרא סגולים, הכרות עם חיות לילה מדבריות ועוד.
היכן: כפר הנוקדים שבבקעת הקנאים במדבר יהודה הפעילויות לאורחי הכפר הן בחינם.
למצטרפים לפעילויות בלבד, מחיר הפעילויות הוא סמלי.
לפרטים והזמנות: כפר הנוקדים- 08-9950097

קרדיט תיירות יד מרדכי

\ סוכות 2019 בצריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר, 15-17 באוקטובר

על אף שבמהלך מרבית השנה היה דוד בן-גוריון אדם שמקפיד לשמור על פרטיותו, מדי שנה, במהלך חג הסוכות, היה נוהג להזמין אליו לסוכה את כל חברי קיבוץ שדה בוקר. המבקרים הגיעו בשמחה לסוכה של בן-גוריון, לחגוג איתו את החג, וגם את יום הולדתו שחל בסמוך. בן-גוריון אף פעם לא ביקש מתנות, אלא תמיד העדיף ברכות ואיחולים כתובים.

גם כיום, למעלה מ60 שנה אחרי, המבקרים מוזמנים להתארח בסוכה הסמוכה לצריף בן-גוריון, ביתו המקורי של ראש הממשלה הראשון. בתוך הסוכה יוכלו לראות קישוטים המורכבים מברכות שקיבל בן-גוריון במהלך השנים, וכמובן שיכלו להוסיף גם ברכות משלהם, לכבוד יום הולדתו ה-133, שיתקיים ב16 באוקטובר. המבקרים בחג יוכלו גם לפגוש בכמה שחקנים ברחבי האתר, מחופשים לדמויות מחייו של בן-גוריון, שיקחו לסיור תיאטרלי ברחבי האתר. בכניסה לצריף יחכה שומר ראש מזדקן, שיחד עם המבקרים ייזכר בימים בהם שמר על בן-גוריון. בהליכות הבוקר הקבועות שלו, בעבודה בשדה ובדיר ובזמן האירוח של מנהיגים מכל רחבי העולם. לצד מפת התבליט הענקית של הנגב, תמתין חוקרת הנגב, שממש כמו בן-גוריון, שותפה לאותו "שיגעון" של להפריח את הנגב ולגלות את הסגולות שבו. החוקרת תספר על היתרונות שבנגב ועל הגידולים והפיתוחים שנמצאים בו. בין צריפי הקיבוץ השכנים, יהיה ניתן למצוא את הקיבוצניקית רותה, ממקימי שדה בוקר. רותה תשתף במפגשיה עם בני הזוג דוד ופולה בן-גוריון, על מה הביא למעבר הקיצוני מת"א אל המדבר ועל איך נראו חיי היום יום בקיבוץ באותם ימים.

הפעילות תתקיים בחול המועד סוכות, בתאריכים 15-17 באוקטובר. האתר יהיה פתוח בשעות 8:30-17:00, כניסה אחרונה עד שעה לפני הסגירה. בשעה 10:00 יצא סיור מודרך למשפחות באתר (בתוספת של 5 ₪ לאדם – בהרשמה מראש דרך האתר). הסיורים התיאטרליים ופעילות יצירה יתקיימו בין השעות 11:00-15:00. בין השעות 17:00-19:00 האתר יהיה פתוח למשפחות עם בני משפחה עם צרכים מיוחדים בלבד, לסיורי שקט. מחיר כניסה: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר

לפרטים נוספים: www.ben-gurion.co.il  או בטלפון 08-6560469

סוכות בצריף בן גוריון צילום צביקה שמעיה

\ יישובי פתחת ניצנה: פסטיבל משקים פתוחים השני יוצא לדרך בחול המועד סוכות 15-18.10, וזו הזדמנות נהדרת להכיר ולהתאהב במדבר: סיורים, טעמים, חוויות וריחות כפי שרק המדבר וחקלאי-פתחת ניצנה יודעים להציע, והכל  רק במרחק של  45 דקות נסיעה מבאר שבע.

"בואו לגלות ולהתאהב במרחב מדברי ייחודי שלא הכרתם", מספרת איריס ברזאני רכזת התיירות של יישובי פתחת ניצנה ומפיקת האירוע, "הפריפריה הכפרית מזמינה את  הקהל הישראלי לחוויה שרק המדבר יודע להציע". חקלאי הנגב מזמינים את הציבור הרחב להחזיר אהבה לחקלאים. סיורים במשקים יפתחו לקהל הרחב בחינם ובהרשמה מראש. משק "שירת המדבר", המתמחה בסגולות הצמח לאדם, יעניק למבקרים היכרות עם צמחי המרפא השונים, חלקם מסתבר, גדלים ממש סביבנו. במשק "שפע ישראל" המבקרים ילמדו על הפקת שמנים ויין לצד סיפורם האישי של בעלי המשק. במשק מדליה יזכו המטיילים לסיור מרתק שיעסוק בגידול כרמי זיתים במים מליחים לצד היכרות עם בעל המשק. בכל סיור יוכלו המטיילים לרכוש ישירות מהחקלאי את תוצרתו.

"הפסטיבל אינו פונה רק למשפחות עם ילדים, אלא גם לקהל הבוגר שלעיתים מתקשה למצוא פעילות המיועדת עבורו בחגים ומועדים", אומרת ברזאני וממשיכה, "לשבת עם אלון צדוק בייקב רמת הנגב, ללגום יין ולשמוע סיפורים ממייסד המקום – זו חוויה בלתי נשכחת. ממש כמו להגיע לגלריה הביתית של רחל במושב קדש ברנע, ללגום קפה ולדבר על יצירה במדבר, גם זו חוויה.  המפגש האנושי מותיר חותם חזק, לעיתים יותר מנוף עוצר נשימה", קובעת ברזאני.

בנוסף, הפסטיבל מציע גם  סיורים רכובים בפתחת ניצנה,  פעילות זו כמו רבות אחרות – בחינם אך מותנית בהרשמה מראש באתר הפסטיבל. "הפסטיבל מעוניין לתת במה לאמנים מקומיים העוסקים במלאכות קדומות" ממשיכה מפיקת הפסטיבל, "באי הפסטיבל  מתנסים בקליעת בצמחי הארץ, סדנת כדורי רגיעה יפנים מבוץ, וסדנת ליבוד בצמר כבשים טבעי – בחינם".

בין השאר המשתתפים יוכלו ליהנות מביקור בבית הדבש קדש ברנע ולזכות להדרכה במקום -בחינם. לצד האטרקציות החינמיות ניתן ליהנות גם מפעילויות מחוץ למסכים וליהנות מהשטח  בתשלום: משחק בריחה מדברי במשק "שירת המדבר", גלישת חולות, סיורים תיאטרליים לאור השקיעה או בערב עם עששיות בגן לאומי שבטה, סדנת צילום בטלפון החכם, מסע חוצה זמן – בעקבות מפעל חייו של לובה אליאב בקהילה החינוכית ניצנה, תצפיות כוכבים וסאפרי לילה ועוד "הצלחנו לייצר תכנית מגוונת, אתגרית, חווייתית, מעשירה, יצירתית וטעימה המתאימה לכל גיל", מסכמת ברזאני.

לפרטים והרשמה :אתר

\ ערד

\ אושפיזין בבתי אומני ערד

בעיר ערד מתגוררים עשרות אמנים בתחומים שונים ובחג סוכות הקרוב כעשרים מתוכם יפתחו את בתיהם לתצוגה של עבודותיהם, ולהצצה לפנינים של אדריכלות וגינון, שעד עתה היו נסתרים מן העין לציבור הרחב. בין המשתתפים באירוע: יצירות עץ של בוריס קופילביץ', מסותתות ביד אמן; אמנית הויטראז' אתי משעל ורוזי זילברשטיין, הסטודיו הכפרי של ענת רובינשטיין היוצרת בקרמיקה ועוד רבים וטובים.

היכן: העיר ערד

מתי: 15-17.10.19 בין השעות 10:00-14:00 ובחמישי 17.10 גם 16:00-20:00

תשלום: הכניסה חופשית לכל הגילאים, סדנאות במחיר סמלי (10 ש"ח בלבד(

\ ימי הנוקדים – סדנאות וטיולים מדבריים בכפר הנוקדים

בכפר הנוקדים שבבקעת הקנאים במדבר יהודה, חוגגים בסוכות את פתיחת העונה המדברית ומציעים שלל פעילויות מגוונות לאורחי הכפר ולקהל הרחב. עם ההגעה אל הכפר יפתח בפני המבקרים עולם עתיק ומיוחד ומכונת הזמן תתחיל לפעול: מבני אבן עתיקים, אוהלי לינה, חדרים בעיצוב מדברי ועבודות יד מרשימות יכניסו את המבקרים  אל האווירה המדברית כפי שחוו אבות אבותינו בארץ לפני אלפי שנים.

היכן: כפר הנוקדים שבבקעת הקנאים במדבר יהודיה
מתי: חוה"מ סוכות, 17-19/10 בשעות 13:30-10:00
הפעילויות לאורחי הכפר הן בחינם.

למצטרפים לפעילויות בלבד, מחיר הפעילויות הוא סמלי.

לפרטים והזמנות: כפר הנוקדים- 08-9950097

\ ספארי עקרבים לילי בהדרכת מיכל פרץ

בסיור לילי רגלי, חמושים בפנסי אולטרה סגול , מכנס ארוך ונעליים גבוהות יצאו המטיילים ביחד עם מיכל לסיור רגלי במדבר שבו יחפשו עקרבים הזוהרים לאור מיוחד.  בסיור יגלו המבקרים עולם חדש של חיות שמתעוררות לחיים כשאנו הולכים לישון לצד סיפורים, הסברים והרבה אדרנלין. בתום הסיור יתקבצו המבקרים סביב מדורה שבה יוכנו פיתות חמות. הסיור שיהיה בדרגת קושי קל-בינוני מתאים למשפחות הרפתקניות וחובבי טבע ויימשך שעתיים וחצי.

מתי: 13.10,15.10,17.10 בשעה 19:30 בערב

איך נרשמים? בטלפון 0525958833

מחיר: 65 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד (מספר המקומות מוגבל)

\ מגלים את המדבר עם מיכל פרץ

סיור רגלי בעקבות פריחת החצבים כולל סיפורים, הדרכות והתפעמות מיופיו של המדבר הלובש לבן לתקופה קצרה. הטיול המדברי בנופים עוצרי הנשימה של פריחת החצבים מתאימים למשפחות, חובבי בוטניקה ואוהבי טבע. מדובר בפעילות עם טיול בדרגת קושי קלה-בינונית של 3 שעות שתחל ב10 בבוקר ובסופה יכינו המטיילים ביחד עם המדריכה תה צמחים.

מתי? 14.10,16.10,18.10,20.10 בשעה 10 בבוקר

מחיר? 65 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד

להרשמה? בטלפון 0525958833

\ ארוחות שפע מהטבע בערד – "אנהמיה" אדווה גולן

בערד מגוון מסעדות אירוח ביתיות, אחת מהן היא אנהמיה המציעה מטעמים צמחוניים וטבעוניים במיני טעמים. אנהמיה הוקמה על ידי אדווה גולן, מעצבת פנים ומעצבת תכשיטים שעם הפיכתה לטבעונית התמסרה לבישול ולאירוח.

באנהמיה מקפידים על תפריט עשיר ודינאמי האפשר לסועדים לחוות את פלאי המטבח הטבעוני על גווניו. הארוחות מוגשות בחצר קסומה ובאווירה ביתית חמימה. במקום ארוחות בוקר וערב בהזמנה מראש. במהלך חגי תשרי יתקיים ערב קולינרי מפנק באירוח המתמחה במנות עונתיות מן הצומח.תפריט ארוחות הערב הינו דינאמי ומשתנה בכל אירוח, אך בכל פעם מכיל מגוון מפנק של מטעמים. את המנות מקבלים לשולחן אחת אחרי השנייה, ובכך יש הזדמנות ליהנות מכל טעם בזמן שלו את הערב מתחילים באפריטיף לפתיחת התיאבון וממשיכים למנות הראשונות הכוללות פוקצ'ות או לחמים בתוספת מטבלים, הכל תוצרת בית. משם עוברים למנות העיקריות, ולבסוף לקינוח. האירוח כולו צמחוני או טבעוני וכולל שתיה קלה, יין חופשי, תה צמחים או קפה. בין המנות:  קוסקוס או ממולאים עם טוויסט, לביבות מיוחדות, לזניות, ניוקי, פלפל ממולא, פורטובלו עם עשבי תיבול, שניצל כרובית, פשטידות וגבינות קשיו ועוד.

מתי: במהלך כל חגי תשרי בתאום מראש

מחיר: 200-250 שח לאדם

למי: זוגות/ משפחות

\ משקיעה לזריחה – מופע רב חושי חדש המוקרן על הר המצדה
החיזיון האורקולי החדש במצדה הוא מופע מרהיב אשר מוקרן על גבי הר המצדה בשילוב הקרנות ענק בטכנולוגית VIDEO MAPPING, תאורה מתקדמת ופסקול ייחודי שהולחן על ידי שלמה גרוניך. זמן ההגעה המומלץ ביותר הוא לפחות שעה לפני ההקרנה, כשעל רקע שקיעה ודמדומים תוכלו ליהנות מחוויה מקדימה של מתחמים שונים המאירים זוויות נוספות מסיפורו של ההר. אורך המופע כ- 45 דקות אך מומלץ להגיע ב20:00 ולהתרשם גם ממופע מקדים הכולל סרט על החפירות ההיסטוריות במצדה, קטעי קול עם מידע על הורדוס ועוד..
היכן: גן לאומי מצדה מערב
מתי: ימי שני עד חמישי, 14-17.10, בשעה 20:30
הכניסה בתשלום.
מחיר: מבוגר – 50 ₪ , ילד – 40 ₪.
הנחות ללנים בחניון הלילה, למנויי מטמון ולקבוצות מעל 30 איש.

\ לגלות את מצדה מחדש עם אחרוני המצדה
שחקני תיאטרון "אספלט" המוכר וידוע בארץ ובעולם יגיעו למצדה עם הצגה מקורית שבה

ארכיאולוג מגלה בחפירות את שלושת הלוחמים האחרונים במצדה שישנו במשך אלפיים שנה על ההר הנטוש. מה קורה במפגש בין הלוחמים לארכיאולוג? מהם היחסים בינם לבין עצמם? שאלות אלו ואחרות יעלו בהצגה מקורית ומפתיעה, וירטואוזיות קרקסית ומצחיקה עד דמעות  בתום ההצגה תחכה לכם הדרכה ייחודית באתר.
היכן: גן לאומי מצדה
מתי: שלישי עד שבת 15-19.10, בשעות 10:30, 13:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

\ ערב ולילה בגן לאומי תל ערד
בחניון הלילה תל ערד בגן הלאומי יוכלו המטיילים ליהנות מחוויה ייחודית בשעות הערב בסיור ערב חווייתי ומיוחד במינו יתקיים ביקור במצודה מפוארת, תתגלה עיר כנענית ויוכלו המבקרים לרדת אל מאגר המים היחיד במינו. כל זאת לצד בסיור תחנות הפעלה ויצירה חווייתיות לכל המשפחה. לאחר מכן ימשיכו המבקרים לנקודת הסיום של הסיור בתצפית על האזור ובצפייה בשקיעה מדברית.
היכן: גן לאומי תל ערד
מתי: שלישי עד שישי 15-18.10, בשעה 18:00-16:00
ללא תשלום נוסף על דמי הלינה באתר.

\ סיור יום בתל ערד
סיור מודרך באתר המקראי  "תל ערד" שלאחריו ייצאו המטיילים לסיור בכלי רכב פרטיים עם מדריך של רשות הטבע והגנים. בהמשך יגיעו המסיירים לאזור שלא מגיעים אליו בכל יום – שמורת הר עמשא שם יסופר על שמורת הטבע והייחוד שלה בנוף המדברי. את הסיור המודרך יסיימו המבקרים בפיקניק משותף ביער יתיר, שבו כל משפחה מביאה צידנית ונהנת מהנוף.

היכן: גן לאומי תל ערד
מתי: שלישי עד שישי 15-18.10, בשעות 13:30-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
מומלץ להקדים ולהירשם בקופת האתר.

קרדיט-בריז-קריאייטיב

\ הרשות לפיתוח הנגב מציגה: "קסם המדבר" בסוכות

בואו לגלות את התיירות הבדואית בנגב עם אירועים ופעילויות לכל המשפחה – חוויה של ריחות, טעמים והכנסת אורחים בדואית בלתי נשכחת. כל הפרטים בפייסבוק "קסם המדבר" או באתר

\ המערה שבהר – דרג'יאת

הרשות לפיתוח הנגב וג'בר אבו חמד מזמינים אתכם להצטרף לסיור מודרך, חוויתי, אל המורשת התרבותית של התושבים הפלאחים המתגוררים כיום בכפר דריג'את. זהו מבט אל ראשיתו של הכפר מאז ההתיישבות באזור, במערות מגורים עתיקות החצובות בסלע ועד לחיים כיום. הביקור בכפר, שנמצא למרגלות הר עמשא, בשולי בקעת ערד, כולל תצפית על האזור, סיור מרתק בכפר, המתובל בסיפורים מתקופות קדומות וסיפורה של המערה-ערש ילדותו של המארח ומשפחתו.
במערה, תוך כדי הסבה על כוס הקפה המסורתי, כדרך אבותיו, מספר המארח על החיים במערות ומציע טעימות מלחם הטבון הנאפה במקום. ג'בר אבו-חמד, בוגר MKR המטבח המנצח, ייארח אתכם במקום באירוע מוקפד וכיד המלך. בסוכות יתקיימו בכל יום שני סיורים של כשעה וחצי בכפר ובמערה ולאחר מכן ארוחה מסורתית ועשירה. ניתן להזמין גם לינה במערה עד 20 איש או לינה באוהל מסורתי.

עלויות: סיור + ארוחה – 100 ₪ למבוגר, ילדים (בגילאי 3-12) 50 ₪.
סיור + ארוחה + לינה – 220 ₪ למבוגר 160 ₪ לילד.
תאריכים ושעות פתיחה: כל יום במהלך חופש סוכות, בין התאריכים – 13-22.10
• סיורי בוקר יצאו בשעה 11:00
• סיורי שקיעה יצאו בשעה 16:00
לפרטים והזמנת מקום: ג'בר אבו חמד – 054-7969576

\ סוכות במוזיאון לתרבות הבדואים, מרכז ג'ו אלון – יער להב

חול המועד סוכות – 15-17/10/19, ימים ג'-ה', בין השעות 09:00-16:00
הרשות לפיתוח הנגב ומרכז ג'ו אלון מזמינים אתכם להכיר מקרוב את תרבות הבדואית עם הדרכות מקצועיות במוזיאון הבדואי היחיד מסוגו בארץ. במהלך החג יתקיימו מגוון סדנאות לכל המשפחה, הכנת תכשיטים בדואים מסורתיים, סדנת רקמה בדואית וסדנת אפיית פיתות בטבון. לאורך היום יתקיימו הדרכות במוזיאון.
• עלות: 30 ₪ כולל כניסה ואת כל הפעילות במתחם.
• המוזיאון לתרבות הבדואים פתוח החל מיום שלישי ועד חמישי, משעה 9:00 ועד 16:00
• לפרטים נוספים: מרכז ג'ו אלון, ליד קיבוץ להב. 08-9913322, 08-9913394.

\ מענד – בית הסבתות – שגב שלום
מענד הוא עסק חברתי המופעל על ידי סבתות וסבים מהחברה הבדואית. באוהל האירוח האותנטי, נפגוש את אמאל אבו אלקום, יזמת ומובילת הקהילה, שהקימה עמותה בה נשים תומכות בנשים הפועלת לשיפור החיים ביישוב שגב שלום. במהלך סוכות יוכלו המבקרים ליהנות מאירוח בדואי, ארוחות, הרצאות, מפגשים מרתקים, וכן סדנאות שונות, ביניהן סדנה לטחינת קפה, אפיית פיתות בטאבון, סדנת חינה וציורי גוף, תכשיטנות, הכנת תה בדואי, סדנה להכנת סבונים מצמחי מרפא ועוד.
עלויות: 5 סדנאות ב- 50 ₪ או סדנא אחת ב- 20 ₪.
תאריכים ושעות פתיחה: 18-21/10, בין השעות 10:00-15:00
להרשמה ופרטים: אמאל אבו אלקום – 0505449744

\ סלמאן סדאן – וואדי אריכא
בין שדה בוקר למצפה רמון, בעמק נסתר סמוך לכביש ארבעים שוכן הכפר הבדואי אריכא. בכפר מתגוררות כ-30 משפחות המנהלות אורך חיים בדואי מסורתי. בשנים האחרונות נפתח הכפר לתיירות ואירוח והוא הצטרף ל"קסם המדבר". במהלך החגים כולם מוזמנים לבוא ולחוות את אורח החיים הבדואי המסורתי ולהתרשם ממלאכות עתיקות העוברות מדור לדור במשפחה.
סלמאן, דובר עברית ואנגלית, ומקבל אורחים מכל העולם יספר את סיפור משפחתו וסיפורו האישי ויארח אתכם באירוח בדואי אותנטי כמו לפני עשרות ומאות שנים. האוהל פתוח לקבוצות מאורגנות, למשפחות, וליחידים. ישנה אפשרות ללינה במקום.
שעות פעילות: בתיאום מראש
מחירון סוכות 2019:
• אירוח ללא ארוחה: 60 ש"ח למשתתף
• ארוחת צהריים/ערב סטנדרטית: 120 ש"ח למבוגר, 100 ש"ח לילד
• ארוחת צהריים/ערב משודרגת: 150 ש"ח למשתתף
• לינה (כולל ארוחת ערב ובוקר): 250 ש"ח למבוגר, 180 ש"ח לילד
• יינתנו הנחות לקבוצות גדולות
• כל הביקורים כוללים מפגש עם מארח מקומי, הדגמה של הכנת לחם בגחלים (ליבה) והגשה של קפה ותה

פרטים ליצירת קשר: טלפון: 0546001357, וואטסאפ: 0546738739
מייל: [email protected], או בפייסבוק: "הכפר הנסתר"

\ סוכות ברהט

\ סיור ברהט עם אלהאם
אלהאם, אישה בדואית, פמיניסטית, מדריכת סיורים ומעבירה הרצאות המתמקדת בהתפתחות העיר רהט, בשינויים בחברה הבדואית בעקבות המעבר ליישובי קבע ובסוגית מעמד האישה הבדואית וריבוי הנשים. אלהאם מתבלת את הדרכתה בסיפורים אישיים ובאנקדוטות מחיי היום יום.

פעילות בסוכות: 15-18.10.2019
הפעילות כוללת אירוח ביתי, סיור רכוב ברהט, הסבר על החברה הבדואית ומנהגיה, סיור רגלי בשוק, ביקור בחנות תבלינים ובחנות ממתקים מקומית.
• ניתן לתאם ארוחה בהזמנה מראש באירוח ביתי או באוהל
מחיר: 30 ₪ לאדם
תאריכים ושעות פעילות: 15-18/10 בין השעות 12:00-16:00
לפרטים והזמנת מקומות אלהאם – 052-4838983

\ הבית של חוסניה

חוסניה אבן ברי, יוצרת רב גונית שמכינה שלל מוצרי רקמה ותפירה בעבודת יד ועובדת בטכניקה מיוחדת עם רקמה על כדי חרס. חוסניה הקימה בחצר ביתה אוהל ססגוני לקבלת קבוצות, שם היא מספרת את סיפורה האישי במרכז המבקרים שהקימה ומציגה עבודות אמנות שימושיות מעשי ידיה.
חוסניה, אם ל-8 ילדים, המתגוררת בעיר רהט, מספרת את סיפורה בצורה מעניינת ומקורית תוך מיקוד בתחום היזמות אותו פיתחה. במהלך חוה"מ סוכות, בנוסף לאירוע והביקור במרכז המבקרים, יתקיימו גם סדנאות שונות – החל מסדנת ריקוד הדבקה ועד סדנאות רקמה על ארנקים והכנת מחזיקי מפתחות. בסיום הסדנה כל משתתף מקבל עבודת יד מעשה ידיו.

• ניתן לשלב ארוחת בוקר / צהריים/ ערב מעשה ידיה של חוסניה – בהזמנה מראש.
• כל הפעילות בתאום מראש.
• עלויות:
– סדנא וסיפור אישי – 30 ₪ למשתתף
– סדנא+ סיפור+ ארוחה – 100 ₪ למשתתף
• לפרטים והזמנת מקום: חוסניה – 050-4758947, רהט – שכונה 2, בית 162. בווייז" "הבית של חוסנייה".

\ תמר והל – מפגש עם נג'אח אבולטאייף
נג'אח אבולטייף, תושבת רהט בת 48, נשואה, אם לתשעה ילדים וסבתא לעשרה נכדים, מארחת בחצר ביתה שהפך למרכז תיירותי בו היא משתפת את המבקרים בסיפורה האישי ומעבירה סדנאות קולינריות. נג'אח היא בשלנית מעולה ומאחרת גם לארוחות בדואיות אותנטיות.

פעילות בסוכות:
• סדנת טחינת קמח מסורתית על אבן ריחיים של אבותיה של נג'אח
• סדנת אפיית עוגיות ומתוקים מהמטבח הבדואי האותנטי
• ניתן להזמין ארוחה בתיאום מראש

תפריט לדוגמא
קבלת פנים (תה, קפה , תמרים ) | מרק- מלוחיה/ במיה/ שעועית | מקלובה – צמחונית/ בשרית |
ממולאים (עלי גפן, קישואים..) | שני סוגי סלטים | חמוצים ביתיים | קינוח | שתיה קלה.

עלויות:
• סדנת טחינת קמח- 20 ₪
• סדנת אפיית ממתקים- 40 ₪
• ארוחה – בין 70-100 ₪
תאריכים ושעות פעילות: 15-18/10 בין השעות 10:00-14:00
להזמנת מקום ופרטים: נג'אח – 054-2510150 , בוויז: "הל ותמר", רהט.

\ סיורים עם טלאל אלקרנאוי
טלאל אלקרינאווי, שפעל שנים רבות כדי לחזק ולייצב את תדמיתה של רהט, עורך סיורים מודרכים בעיר להכרת אורחות החיים של התושבים – סיורים קולינריים וסיורי דת. בחוה"מ סוכות יקיים סיורים ברוח המסורת הערבית הבדואית בנגב – חוויה ייחודית במהלכה ניתן לבקר באוהל בדואי מסורתי בלב העיר, לבקר בבתי עסק מקומיים שמסמלים סיפורי הצלחה של נשים ערביות בדואיות ברהט והנגב ולחוות את רהט מזווית אחרת.
• ניתן להזמין בתיאום מראש ארוחה בשטח בנוסח מסורתי ובגוון בדואי ייחודי שמאפיין את המורשת הערבית הבדואית בנגב.
• הסיורים בתאום מראש
לפרטים והזמנה: טלאל אלקרנאוי- 052-3000279, או במייל: [email protected]

\ סיורים ברהט והרצאות עם עמותת השחר החדש
עמותת "השחר החדש" הינה עמותה לקידום תכניות חברתיות ברהט וחברה משותפת בנגב, המקיימת סיורים חברתיים להיכרות עם הנוער ברהט ופרויקטים חברתיים- כלכליים ברהט. בסוכות תקיים סיורים עירוניים בהם יבקרו בשוק, במסגד ובחנויות תלבינים וממתקים ברחבי העיר.
• ניתן להזמין ארוחה בתיאום מראש
• עלויות: סיור ברהט – 30 ₪ לאדם, ארוחה – בין 70-100 ₪.
• תאריכים ושעות פעילות:
18-19/10- שישי ושבת לאורך כל היום
15-17/10 החל מהשעה 15:00
לפרטים והזמנת מקום: איסלאם אלקרנאוי – 053-2800961

מפגש, תה וקפה וארוחת צהרים עם ש'יח חסאן אבו עליון
באוהל אותנטי במרכז רהט ניתן לפגוש את שיח' חסאן אבו עליון ומשפחתו וללמוד על המסורת הבדואית, לשתות תה מתוק וקפה מר. ניתן להזמין גם ארוחות.
לפרטים נוספים: 052-2706584

\ בת המדבר – תל שבע
בת המדבר היא חברת הקוסמטיקה הבדואית הבינלאומית הראשונה שמתבססת אך ורק על צמחי מרפא מדבריים. את החברה הקימה מרים אבו-רקייק, אישה פורצת דרך בחברה הבדואית בנגב. במרכז המבקרים של מרים ניתן להתרשם ממגוון המוצרים שהיא מכינה, לשמוע הרצאה על סיפורה האישי המרתק בו היא משתפת כיצד מכפר קטן בנגב הגיעה ללימודי מנהל עסקים באנגליה. מרים גם מעבירה סדנאות מקצועיות להכנת מוצרי קוסמטיקה ומעבירה הדרכות בנושא. הביקור אצלה משאיר חותם רב על התיירים הרבים שמגיעים אליה מכל רחבי העולם. ביקור במקום כולל הסבר, תה וקפה – חינם.
• הפעילות בתאום מראש
• לפרטים נוספים: 08-6488028, 050-4442926, או בפייסבוק: "קסם המדבר".
• בווייז: בת המדבר, תל שבע.

\ רקמת המדבר – לקיה

״העמותה לשיפור מעמד האישה לקיה" מפעילה את פרויקט "רקמת המדבר" – מרכז מבקרים הכולל חנות עם קולקציית רקמה מרהיבה, שמטרתה לייצר הכנסה לנשים הבדואיות מהאזור. מקימת המיזם, נעמה אלסענא, שהחלה את דרכה כרועת צאן, ובשנות ה- 80 לקחה חלק בתהליך שינוי חברתי קהילתי של קבוצת נערות בדואיות במטרה לשפר את חיי תושבי הכפר לקיה. נעמה הפכה לאישה פורצת דרך שזכתה בפרסים חברתיים רבים בארץ ובעולם.
• לתאום ביקור ולפרטים נוספים – 050-4357591, [email protected]
• חנות רקמת המדבר פתוחה כל יום בין השעות 10:00- 15:00. אירוח, סדנאות, הרצאות והסעדה בתיאום מראש.

נעמה אל סאנע רוקמת באוהל של רקמת המדבר צילום יחצ

\ סוכות בעתיקה וברחבי העיר באר שבע

הפנינג וסיורים לכל המשפחה בעיר העתיקה החדשה בבאר שבע וברחבי העיר

ימים ג'-ה', 15-17.10.19

העיר העתיקה החדשה של באר-שבע מזמינה אתכם לבלות בחג הזה בשפע פעילויות במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה; סיורים רכובים לכל המשפחה, הצגות ילדים בתיאטרון הפרינג', תערוכות מתחלפות בגלריות ובמוזאונים, פעילויות "מצוינגב" אינטרקטיביות לכל המשפחה ואוהל אירוח בדואי במתחם הקטר, סיורים במרכז להנצחת חיילי אנז"ק ועוד עשרות פעילויות לכל המשפחה במוקדי התיירות בעיר העתיקה

\ סיורים תיאטרליים מודרכים בעיר העתיקה – 10:00-14:00

העיר העתיקה של באר שבע מזמינה אתכם להנות מסיורים מודרכים לכל המשפחה, שיצאו במיניבוסים בכל שעה עגולה מרחבת מרכז מבקרים באר אברהם. הסיורים יעברו במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה וילוו בסיפורים היסטוריים ופיקנטיים אודות העיר העתיקה בבאר שבע. הסיורים ילוו בקטעים תיאטרליים שיפגשו את המבקרים במוקדי התיירות והתרבות השונים ברחבי העיר העתיקה.

 • הסיורים ללא תשלום
 • מותנה בהרשמה מראש
 • לפרטים נוספים והרשמה: [email protected], 08-6464980.

\ סוכות במתחם הקטר – חגיגת מצוינות בקטר

חול המועד סוכות, 15-17.10.19 בין השעות 16:00-21:00

מתחם הקטר בעיר העתיקה באר שבע, עיריית באר שבע באמצעות חברת "כיוונים" והמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב במסגרת תכנית "מצוינגב", מזמינים אתכם לחגוג את חול המועד סוכות במתחם הקטר בפעילות מעשירה לכל המשפחה.

בחול המועד סוכות, תכנית "מצוינגב" תתארח במתחם הקטר לפעילות מעשירה, אינטראקטיבית ומלאת כייף לכל המשפחה. כל ילד וילדה ייהנו מפעילויות שיחשפו בפניהם עולמות שאולי לא הכירו והם בהחלט יכולים להצטיין בהם. הילדים ייהנו מהפעלות מרתקות בתחום המדעים, מתחם ספורט ומאתגר, פעילויות מהנות בהן ייגלו רוח מנהיגות, מחוויה מוזיקלית חד פעמית בשיתוף הקהל ומפעילות שכולה סביב במה ותיאטרון. הפעילויות מתקיימות במסגרת "מצוינגב"- תכנית לקידום מצוינות בתחומי מוסיקה, ספורט, תאטרון, מנהיגות ומדעים שמובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

בנוסף, אוהל האירוח במתחם יפתח את שעריו ויציע לרשות המבקרים מטעמים שונים ומגוונים והכל באווירה כיפית וחגיגית ברוח החג.

 • הכניסה חופשית.
 • מתחם הקטר, שד' טוביהו 65 – פינת עלי דיוויס, באר-שבע
 • לפרטים נוספים וליצירת קשר: 08-3730362,[email protected], Facebook: "מתחם הקטר"

\ מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם – חוזרים אל המדבר

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

במסגרת פסטיבל סוכות בעתיקה, מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם של חברת "כיוונים" מזמין אתכם לנדוד אל התקופה המקראית ולחוות את קסם המדבר במגוון פעילויות מעוררות חושים לכל המשפחה. הפעילות במתחם כוללת מיצג אורקולי, סרט תלת מימד, עמדת תה מסורתית, סדנת תיפוף, צביעת כלי חרס, הכנת ריחני תבלין ועוד.

 • הסיור יתקיים בימים שלישי עד חמישי בכל שעה עגולה בין השעות 10:00-16:00
 • מספר המקומות מוגבל, מומלץ לתאם בטלפון 08-6234613 שלוחה 1
 • מחירים: 34 ₪ – מבוגר, 25 ₪ – ילד (5-18), תושב ב"ש ואזרח ותיק – 25 ₪

\ המרכז להנצחת חיילי אנז"ק- סיורים רגליים לעברה של באר שבע

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

המרכז להנצחת חיילי אנז"ק של חברת "כיוונים" בעיר העתיקה בבאר שבע מזמין אתכם לסיורים רגליים חגיגיים לכבוד חג הסוכות, שיתקיימו בכל שעה עגולה בין השעות 15:00 – 9:00. הסיורים יצאו ממרכז אנז"ק, יתחילו בחיזיון אורקולי מרהיב ולאחריו תצפית וסיור שיסתיים במתחם הקטר. בסיור נגלה כיצד הגיעו אוסטרלים, בריטים וניוזילנדים להילחם על באר שבע ולמה באר שבע היא העיר היחידה שהטורקים בנו בכל 400 השנים בהם שלטו בארץ.

 • סיור ראשון יוצא ב 9:00, סיור אחרון יוצא ב 15:00. בכל שעה עגולה יצא סיור.
 • הפעילות בתשלום- 34 ₪ למבוגר, 25 ₪ לתושבי באר שבע, גמלאים וסטודנטים.
 • לפרטים נוספים: 073-7689702

\ נגב ZOO – פעילויות צפרות חווייתיות

חול המועד סוכות, 14-19.10.19

מוזמנים להנות משלל פעילויות ציפורים בנגב ZOO של חברת "כיוונים" בחול המועד סוכות. במתחם יסתובבו בובות ענק של ציפורים, יפתח מוזאון עופות בו נכיר מקרוב את המבנה של בעלי הכנף, יתקיימו פעילויות צפרות באגם הגן, ועוד מגוון פעילויות מהנות.

 • שעות פעילות: ימים א' – ה'  17:00 – 9:00 , שישי/ ערב חג 14:00 – 9:00 , שבת/ חג 16:00 – 9:00. מחיר כניסה – 38 ₪, מחיר כניסה לתושבי באר שבע – 33 ₪.

\ לונדע– הפנינג משחקי קופסא

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

מוזאון הילדים "לונדע" של חברת "כיוונים" מזמין אתכם להפנינג "משחקי קופסא בסוכה" הפנינג משחקים לכבוד החג, שיתקיים בסוכת ענק. מבין הפעילויות המיוחדות תוכלו למצוא: מתחמי יצירה, עמדות צילום, משחקי משפחות ושפע הפעלות והפתעות. בנוסף, בכל יום בשעה 12:00 תתקיים הצגה חווייתית שמתאימה לכל המשפחה.

שעות פעילות – 09:30-18:30.

 • הפעילות בתשלום- מבוגר/ ילד ב 45 ₪, ילדים עד גיל 5 חינם וקיים מחיר מיוחד לתושבי ב"ש.

\ בית אשל של קק"ל – סיור חווייתי במצפה

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

בית אשל של קרן קימת לישראל מזמין אתכם להיות הראשונים שיהלכו בין דפי הסיפור שלא סופר ולחוות חוויה עוצמתית בדרככם למדבר. אנשי קק"ל מזמינים אתכם לסיור והדרכה חווייתית במצפה במהלך חול המועד סוכות.

 • ההדרכה תתקיים בכל שעתיים עגולות בין השעות 9:00-16:00 .
 • הפעילות ללא תשלום.

\ בית האמנים בנגב – סדנאות יצירה עם אומנים

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

בית האמנים בנגב מזמין אתכם להנות מסדנאות יצירה חווייתיות עם אומנים במהלך חוה"מ סוכות. בנוסף לסדנאות היצירה ולסיורים לקהל הרחב ברחבי המבנה, שיתקיימו ללא עלות, תיערך גם הצגת ילדים "בגדי המלך החדשים" ביום ד' 16.10 בשעה 11:00, שמיועדת לילדים בגילאי 3-9 בעלות סמלית.

 • פעילויות היצירה והסיורים ללא תשלום.
 • עלות ההצגה 15 ₪ לילד, הורה בחינם. מספר המקומות מוגבל.
 • הבית יהיה פתוח בין השעות 10:00-13:00 לסיורים לקהל הרחב.
 • לפרטים נוספים- 08-6273828.

\ מרכז מבקרים "השער לנגב"

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

מזמין אתכם לסיור שיחשוף בפניכם את הנגב כמו שלא הכרתם. במהלך הסיור יזכו המבקרים לקחת לידיים את מושכות התכנון ובאמצעות משחק אתגרי אינטראקטיבי יתכננו את עתיד הנגב.

 • בחוה"מ יתקיימו סיורים למשפחות בתיאום מראש.
 • שעות הפעילות 09:00-15:00 בתאריכים 15-16.10, הפעילות ללא תשלום.
 • ההגנה 30, טלפון: 08-6299004.

\ פארק קרסו למדע- פסטיבל המדע

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

פארק קרסו למדע, מוזיאון המדע הגדול במדינה מזמין אתכם לחוויה ייחודית ומהנה. מוזיאון מדע אינטראקטיבי המעורר את המדען החבוי בכל מבקר, מציע לכם להנות מ 10 מתחמי משחק אינטראקטיביים וגן מדעי רחב ומהנה.

בימי חג סוכות תיפתח בפארק תערוכה חדשה – תערוכת "דינוזאורים ענקי הפטגוניה". תערוכה בינלאומית מצליחה שכבשה את העולם מאיטליה דרך פינלנד ועד לקרואטיה. בואו לפגוש את ענקי הפטגוניה פנים אל פנים החל מהקרניבור הגדול ביותר גיגאנוטוזאורוס שאורכו 14 מטר, רבשיזאורוס באורך 17 מטרים, מגרפטור שאורכו 7, ביצי דינוזאורים  ועוד הרבה מינים מיוחדים.

\ בנוסף, בימי חול המועד סוכות תיהנו מפסטיבל המדע השנתי של פארק קרסו למדע – כ 30 תחנות מדע בנושאים שונים ומגניבים, סדנאות יצירה ועוד המון הפתעות.

 • שעות פעילות המוזיאון בימי החג: שישי וערבי חג 10:00-15:00, ימי חול המועד ושבת 10:00-18:00.
 • הכניסה למוזיאון בתשלום. כרטיס הכניסה מקנה כניסה לכל תערוכות הפארק, לתערוכת הדינוזאורים ולפסטיבל המדע. ילדים עד גיל 5 חינם. מחיר ייחודי לתושבי ב"ש – 45 ₪ למבוגר/ ילד, ניתן למצוא מבצעים והטבות נוספות במועדוני הלקוחות השונים.
 • לפרטים: 08-6252600.

\ מוזאון הנגב לאמנות וגלריית טרומפלדור – תערוכה בינלאומית נודדת –

"חוט של מחשבה: סיפורים גלובליים בטקסטיל"

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

במוזאון הנגב לאמנות ובגלריית טרומפלדור תוצג התערוכה "חוט של מחשבה: סיפורים גלובליים בטקסטיל" – תערוכה בינלאומית נודדת כשבמרכזה של התערוכה בדים וטקסטילים. הבדים מהווים נקודה שבה אמנות פוגשת את מלאכת היד, המסורת מתוודעת להווה, וידע מקומי מצטלב עם מערכות יחסים עולמיות. התערוכה מאירה את האופנים המרובים והמורכבים שבהם האמנים המשתתפים עובדים עם טקסטיל ומקשרים סיפורים אישיים ואמנותיים לתצורות חברתיות וכלכליות של המרחב הגלובלי. בתערוכה מוצגות עבודות העושות שימושים שונים בבדים ובחוטים, אך גם עבודות וידאו, מיצב וצילום. חלק מהתערוכה מוקדש לבאוהאוס, בית הספר הנודע ורב-ההשפעה לאמנות ולאומנויות שנוסד לפני 100 שנים בגרמניה.

שעות פעילות של מוזיאון הנגב לאומנות-

ב', ג', ה בין השעות 10:00-16:00, ד' 12:00-19:00, שישי שבת 10:00-14:00

מוזאון הנגב לאמנות: www.negev-museum.org.il רחוב העצמאות 60, באר שבע | טלפון:   08-6993535

שעות פעילות גלריית טרומפלדור- 10:00-16:00

גלריית טרומפלדור: https://in.bgu.ac.il/tag  רחוב טרומפלדור 19, באר שבע,
טלפון 08-6247706

\ מוזאון לתרבות האיסלאם ועמי המזרח

תוצג התערוכה "שורשים וצמיחה: אמנות מסורתית ועכשווית מטורקיה" – התערוכה מתמקדת בנקודת החיבור בטורקיה בין העולם המוסלמי המסורתי לבין המערביות המודרנית שחדרה אליה ומשקפת מבט ביקורתי ונוסטלגי אל אנטוליה הטרום – תעשייתית. אוצרות התערוכה: טוצ'ה ארל  ושרון לאור – סירק.

 • לפרטים נוספים: negev-museum.org.il
 • רחוב העצמאות 60, באר שבע | טלפון: 08-6993535

\ תיאטרון הפרינג' – הצגות ילדים מהנות

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

תיאטרון הפרינג' בעיר העתיקה בבאר שבע הוא תיאטרון לדור חדש של יוצרים מהדרום, המקדם יצירה מקומית בעלת אג'נדה חברתית ייחודית. כחלק מאירועי סוכות בעתיקה יתקיימו בתיאטרון הפרינג' הצגות לכל המשפחה.

\ מעלה הקרחות

יום שלישי, 15.10.19, 17:00-17:50, משך ההצגה: 50 דק'

בעיירה דמיונית ששמו "קרחות"- כל התושבים קירחים ומדברים אך ורק בחרוזים.

\ סיפור לבן

יום רביעי, 16.10.19, 17:00-17:45, משך ההצגה: 45 דק'

אור יוצר בדמיונו את עצמו בתור אדם זקן שעוזר לו לראות את המציאות מנקודת מבט אחרת.

\ פטר והזאב

יום חמישי, 17.10.19, 17:00-17:50, משך ההצגה: 50 דק'

דני ילד תמים, סקרן וביישן, ערב אחד לפני שהוא הולך לישון ובזמן שהוא משחק ומדמיין את הסיפור של "פטר והזאב", שם פוגש את כל חבריו החיות ומצליח בעזרת פטר והילדים לנצח את הזאב.

מחירים: רכישה בקופה ביום המופע: 60 ש"ח, רכישה מוקדמת: 50 ₪

פרטים נוספים בטל': 08-6466657.

\ תיאטרון הילדים והנוער – במרכז הצעירים בעיר העתיקה

חול המועד סוכות, 15-17.10.19

מרכז הצעירים בעיר העתיקה מזמין אתכם להנות מפסטיבל הילדים שיכלול הצגות ילדים מקסימות ועוד מגוון הפעלות.

יום שלישי 15.10.19 – יתקיימו ההצגות:

10:00- האריה הרעמתן

11:00- אמורי אדיג אטוסה

12:30- דוט ונקנגרו

יום רביעי 16.10.19- יתקיימו ההצגות:

10:00- לשבור את החזיר

12:30- הקוסם מארץ עוץ

יום חמישי 17.10.19- יתקיימו ההצגות:

10:00- אלה חוקרת הים

12:30- החולד

מחיר הופעה קטנה: 25 ₪, מחיר הופעה גדולה: 60 ₪.

פרטים נוספים בטל': 08-6205000 או 08-6783892.

קטגוריות: אירועי סוכות, אירועים, ואירועים בישראל.

מחפשים נותני שרותי תיירות מהטובים בעולם

Viator

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים