פעילויות חנוכה 2020 לכל המשפחה

 

חג החנוכה ואיתו כל הפעילויות השוות מגיע… ישראל חוגגת למרות הקורונה ברחבי הארץ.

\\ שבוע המורשת של ישראל 2020 – מורשת בשטח וברשת

שבוע המורשת בישראל, שמתקיים מידי שנה בחג החנוכה, הוא הזדמנות נהדרת לפגוש את העבר בשפה עכשווית ועדכנית, באמצעות מדריכים מיומנים, חוויות תוכן עשירות ומרתקות, מיצגים חדשים שמעירים את העבר לחיים ואתרים שמספרים את סיפורה של הארץ ומתיישביה לאורך ההיסטוריה.  משרד ירושלים ומורשת, רשות הטבע והגנים, המועצה לשימור אתרי מורשת ורשות העתיקות, אשר פועלים כל ימות השנה בשימור ובפיתוח המורשת ואתריה ובהעמקת הקשר בין תושבי הארץ לאתריה, מציעים גם השנה מגוון רחב של פעילויות לשבוע המורשת בישראל, שהוא שבוע השיא של פעילותם.  כל הפעילויות באתרים יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול, בנוסף לפעילויות באתרים עצמם, יוכלו המבקרים ליהנות, לאורך כל היום, מפעילויות שיתקיימו גם ברשת.

בשטח יהיו מידי יום שלל פעילויות, בהן מופעים מוסיקליים, הדלקת נרות בליווי מופעי אמנים, כמו קורין אלאל, עמיר בניון, דנה ברגר ועוד, סדנאות שימור, חפירות ארכיאולוגיות עם רשות העתיקות, מופעים והצגות לכל המשפחה, מרחבי בריחה אל העבר, סדנאות תיפוף, סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בעקבות דמויות היסטוריות ועוד עשרות חוויות תוכן עשירות בידע ובהנאה.

לצד אלה יתקיימו אירועים ברשת – סיורים וירטואליים מודרכים, הרצאות בזום, מופעים של אומנים כמו לאה שבת, וחידון חמיצר- חידון אינטרנטי בעקבות אוצרות מורשת ישראל.

איפה ומתי: מגוון אתרי מורשת ברחבי הארץ במהלך כל ימות החג 10-18.12

גילים: גילאי 3 ומעלה

כמה זה עולה: משתנה מאתר לאתר

פרטים נוספים: https://moreshet2020.co.il/

\\ תערוכת הזקן תערוכת הזקן והעם חוזרת

בחנוכה הקרוב, יחנכו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר תערוכה מיוחדת, צבעונית ומרהיבה, המתמקדת בשלוש נקודות, שכל אחת מהן בוחנת, בצורה אינטראקטיבית וקלילה, את האינטראקציה שהייתה לבן-גוריון עם העם בישראל. בעזרת סרטוני וידאו תיעודיים לצד אנימציות משעשעות, תחפושות, שלטים ולוחות מחיקים, יוכלו המבקרים להביע את דעתם בכל אחד מהנושאים, ואף לשאת את דבריהם מעל דוכן נואמים שמוצב במקום. דור האינסטגרם יוכל להמליץ למנהיג כיצד לדבר עם בני נוער, הורים יספרו לילדיהם את השתלשלות שם המשפחה וביחד אף יוכלו להביע את דעתם ולחשוב איך היו רוצים לראות את המציאות והחברה. התערוכה מאפשרת חוויה משותפת ייחודית בין הורים לילדים, עם המון צבע ועניין והזדמנות להכיר תקופה אחרת בשפה עכשווית.

לאחר הביקור בצריף בן-גוריון, ניתן להמשיך למכון למורשת בן-גוריון, אשר נמצא במרחק 5 דק נסיעה וליהנות מפעילויות נוספות: “משפט העם” – מיצג אינטראקטיבי, בו המבקרים הם חבר המושבעים שיכריע בהצבעה דיגיטלית על הכרעות גורליות בתולדות המדינה. ומשחק בו בעזרת רמזים פותחים את מנעולי הקוד של התיבות והכספת עד שמגיעים לתיבת האוצר. רק חשיבה יצירתית ועבודת צוות יובילו לפתירת כל החידות.

איפה ומתי: צריף בן-גוריון בשדה בוקר ימים א’-ה’ 8:30-17:00, ו’ 8:30-14:00 ש’ 10:00-16:00 ובמכון למורשת בן-גוריון בימי שישי ובחנוכה: בין השעות 10:00-16:00

גילים: צריף בן-גוריון גילאי 6 ומעלה ובמכון למורשת בן-גוריון גילאי 8 ומעלה  (אך גם צעירים יותר יכולים להשתלב בעזרת המשפחה)

כמה זה עולה: צריף בן-גוריון- מחיר כניסה: 20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד – הביקור בתערוכה ללא תשלום נוסף.

המכון למורשת בן-גוריון – משתנה בין הפעילויות

פרטים נוספים: אתר צריף בן-גוריון: www.ben-gurion.co.il  אתר המכון למורשת בן-גוריון: http://www.bgh.org.il/

\\ חם בחנוכה 2020 בחבל מודיעין

חבל מודיעין, המקום בו חיו ופעלו המכבים, אזור מלא בסיפורי גבורה, מזמין את המטיילים לכבוש ברגליהם את השבילים בהם צעדו גיבורי העבר, להאזין לקולות ההיסטוריה בין האבנים הקדומות וליהנות מנופים נפלאים ומשלל פעילויות בהתאם להנחיות. עמותת תיירות חבל מודיעין ו’מעגלים’ מציעים חוויות שמשלבות סיורים בטבע, נופים ורכישה ישירה מהיצרנים המקומיים – אוספים ואוכלים: סלסלות פיקניק עם אוכל ביתי, סופגניות וספינג’ים, גבינות בוטיק ושמני זית שהכינו יצרני ובשלני האזור.

בקברות המכבים יתקיימו סיורים מודרכים מומחזים בשילוב שחקני תיאטרון אספלט, רשות העתיקות מזמינה לסיורים בתל חדיד, תל ארכיאולוגי עתיק בו ייחשפו שרידי המצודה החשמונאית באזור ויתקיימו גם סיורי עששיות. בנוסף יתקיימו סיורים בנושאים שונים: בנאות קדומים תתקיים פעילות בהשראת תושבי מודיעין הקדומה, עם הפעלות ברוח העת העתיקה, בכפר חשמונאי משוחזר יתקיים סיור להכרת החיים בתקופת המכבים וגם סיור עששיות לעת ערב, במטע זיתים בחוות הזיתים אלאדין יהיה סיור חקלאי ו במקלט הקופים יתקיים סיור בעקבות קופים מכל העולם. למעוניינים בחוויה יוצאת דופן, יתקיים ניווט ספורטיבי עממי למשפחות עם מועדון הניווט חבל מודיעין, באזור קברי מכבים. כל המשפחה מנווטת בעזרת ערכת ניווט מיוחדת ופותרת כתב חידה נושא פרסים.

איפה ומתי:  לאורך כל ימות החג במגוון אתרים בחבל מודיעין

גילים: מתאים לכל המשפחה (לתינוקות יש להגיע עם מנשא)

כמה זה עולה: משתנה מפעילות לפעילות

פרטים נוספים:  www.thm.org.il

\\ פסטיבל חורף זמן גליל מערבי 2020

עמותת זמן גליל מערבי מקיימת זו השנה התשיעית את “פסטיבל חורף זמן גליל מערבי”.

הפסטיבל, יתקיים בתאריכים 17-19 בדצמבר, ובו תיירני העמותה מזמינים לסוף שבוע גדוש בשלל אירועים מיוחדים. סדנאות אומנות ויצירה, ארוחות מיוחדות, סיורים מודרכים, טעימות יין, תערוכות, סיורים קולינריים ועוד.

המבקרים מוזמנים להכיר מקרוב את ההכנות לחג המולד בסיורים אל לב הכפרים הנוצריים בסביבה, אשר מוארות בשלל צבעים וקישוטים לכבוד החג. כרמית ארבל תוביל את המבקרים אל פסוטה, לראות את הכפר המקושט לקראת החג. פול ניירנס מ-Galileat ייקח לסדנת בישול וארוחה גלילית לחג המולד בכפר הנוצרי דיר חנא. חרש הברזל וליד חורי, יקיים מפגש מיוחד אצלו בבית בפסוטה, שבו יספר את סיפורו, ידגים את אומנות הברזל ויציג עוגות כריסטמס לצד יין חם ועוד הפתעות, ועומרי אבידר ייקח את המטיילים לסיור כריסטמס מואר במעיליה כולל כנסיה, בית עתיק עם טעימות אופייניות לחג, שרידים ארכיאולוגים ובית עתיק המשמש למזקקת עראק. במהלך הפסטיבל תושק גם תערוכת האור בגלריית ארט 192 בעכו העתיקה, גלריה קואופרטיבית של 10 אומניות החוגגות את חגי דצמבר עם חנוכיות, כלי הגשה ללביבות וסופגניות, קישוטים לעץ האשוח ועוד.

איפה ומתי:  ברחבי הגליל המערבי,  במהלך סוף השבוע 17-19.12

גילים: מגיל 6 בהתאם לפעילות

כמה זה עולה: משתנה מפעילות לפעילות

פרטים נוספים:  https://winterfestival.westgalil.org.il/ ובמרכז מידע גליל מערבי 04-6015533

\\ “מפית הר הנגב”  – תיירות קולינרית מדברית בחג החנוכה

מיזם חדש חושף את הטעמים הנסתרים של המדבר בארבעה מסלולי טעימות לא שגרתיים

10-15.12.20 חמישי – שלישי במרחב הר הנגב

“מפית הר הנגב” הוא מסע טעימות בן ארבעה מסלולים שונים: מסע טעימות משפחתי, מסע טעימות כשר ומסורתי, מסע טעימות טבעוני ומסע טעימות יוקרתי לאניני טעם. כל מסע הוא חוויה קולינרית ייחודית בה תעברו בין 6 תחנות שונות ובכל אחת,  תאתגרו את בלוטות הטעם עם מנות שונות ומגוונות. המסלולים מרתקים ובהחלט בלתי צפויים כאשר תעברו מביתה של בשלנית בירוחם אל מבשלת בירה מדברית, קפיצה קטנה למאהל בדואי ומשם למסיבת תה בריטית מפוארת בגסט האוס. המעברים המפתיעים, הטעמים הנפלאים והנופים שמרחיבים את הלב, מבטיחים חוויה זוגית, אישית ומשפחתית בטעם של עוד.

כל סיור מתבצע באופן עצמאי, בעזרת אפליקציה ידידותית ועשירה שתוביל אתכם מנקודה לנקודה על המפה. בכל נקודה, תוזמנו לעצור ולהתארח כיד המלך, להנות מטעימה נדיבה ומסיפור מקום מרתק. “מפית הר הנגב” מאפשר לכם לבחור את הזמן ואת הקצב לביצוע המסלול, והטעימות השונות יהיו זמינות עבורכם למימוש חד פעמי במהלך ימי ההפנינג בחנוכה.

“מפית הר הנגב” מתבצע במרחב הפתוח והבטוח של המדבר, תוך הקפדה על חוקי התו הסגול.
את הכרטיס לסיור המבוקש מבצעים באתר, מורידים את האפליקציה  ומתחילים לטייל, בקצב ובזמן שלכם. אהבתם? נהנתם? קדימה שתפו ברשתות!

מתי: חמישי – שלישי, 10-15/12/2020

עלות כרטיס לסיור: 90 – 100 ₪ בלבד למשתתף

את הסיור אפשר לממש ביום אחד או לפרוס אותו על פני מספר ימים

לפרטים נוספים והרשמה למסלולים הקולינריים

\\ חגיגת סיורי חורף ופעילות ספורטיבית בעקבות בן-גוריון 17-18-19 בדצמבר 2020

לאחר יותר מ 25 שנה של צעידה במסלולים המוכרים מצריף בן גוריון בקיבוץ שדה-בוקר למדרשת בן-גוריון, הארוע הוותיק משנה את פניו, מתאים את עצמו לתו הסגול ומציע חלופה בריאה, מהנה ומעשירה בחגיגה של עשרות סיורים ופעילויות מקבילות ביום. למשתתפים יוצעו למעלה מ-100 פעילויות ספורטיביות מודרכות באוויר הפתוח באזור שדה-בוקר: הליכה, טיפוס, ריצה ואפילו רכיבת אופניים, במגוון רמות המתאימות לכולם- משפחות, חובבי טבע ומיטיבי לכת. הפעילויות מודרכות ע”י המכון למורשת בן-גוריון, בית-ספר-שדה שדה-בוקר, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, רשות העתיקות, מרכז הצפרות של רמת הנגב, מורי דרך ומאמני ספורט מובחרים.

הפעילויות מתפרסות במרחב שבין מרחב-עם לעבדת וכוללות מסלולים ותיקים לצד חדשים, שחלקם מוצעים במיוחד לכבוד הארוע, לדוגמא:

  • מסע לשקיעה – מסלול מהנה המיועד להורים וילדים והבנוי מהליכה וריצה לסירוגין (2 דקות ריצה ו3 דקות הליכה), מצריף בן-גוריון וסיום במדרשת בן גוריון (מרחק של כ 4 ק”מ). הפעילות משולבת בסיפורים על בן גוריון הצעיר והבוגר. יתקיים בימים חמישי ושישי 17-18.12 בשעה 15:30-16:30
  • הולכים בעקבות ציפורים- מסלול הליכה משפחתי לגן הלאומי עין עבדת- הליכה עד המעין וחזרה תוך צפייה בציפורים ובעלי חיים אשר חיים בשמורה. בהדרכת מרכז הצפרות רמת הנגב, משך ההליכה כשעתיים, יתקיים בימים חמישי, שישי ושבת 17-18-19.12 בשעה 8:00 בבוקר
  • ביקור בצריף בן-גוריון משולב בתרגול עמידת ראש לפי משנתו של פלדנקרייז, שלימד את בן גוריון לעמוד על הראש…
  • המסלול הארכאולוגי בנחל צין תחתון: גלו את סודות ההתיישבות הקדומה יחד עם המומחים של רשות העתיקות- פעילות של כשעתיים וחצי המשלבת הליכה וסדנה ארכאולוגית. יתקיים בימים חמישי ושישי 17-18.12 בשעה 10:00, וכן בשעה 13:00.
  • מפארק ציורי הסלע לעיר עבדת דרך ההתיישבות הבדואית- מסלול של כ 5 שעות הליכה, המיועד לאוהבי לכת ושמע. יוצא בשישי ובשבת 18-19.12 בשעה 9:00.

פרטים חשובים:

ההשתתפות הינה בקפסולות מודרכות בלבד. לא יתקיים ארוע מרכזי

חובה להירשם מראש באתר: http://www.zaadatbg.org.il לא תהייה אפשרות רכישת כרטיסים במקום

הנחות בכניסה למגוון אתרי תיירות לרוכשי הכרטיסים לארוע.

צריף בן גוריון והחזיון האורקולי החדש יהיו פתוחים בהרשמה מראש

במידה והפעילות לא תוכל להתקיים במועד המקורי (עקב מגבלות מזג אוויר או הגבלות של משרד הבריאות), היא תידחה בשבוע לתאריכים 24-25-26.12

מחיר השתתפות:

25 ₪ לאדם (מגיל 3) לפעילות של עד 3 שעות, ו 50 ₪ לפעילות של 3 שעות ומעלה

לפרטים נוספים:

054-7331421

[email protected]

http://www.zaadatbg.org.il

חפשו אותנו גם בפייסבוק: צעדת בן גוריון

 \\ האירוע המרכזי של החורף: Winter Lights – חגיגת אוכל אורות וטבע בגן הבוטני בירושלים

12 בדצמבר עד 31 בדצמבר 2020

ימים א-ה ומוצ”ש  בין השעות 17:00-21:00 בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, בשיתוף עם המשרד לענייני ירושלים, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים גאים להציג את האירוע החם של החורף. במהלך חודש דצמבר, החל  מה12 לחודש ( נר שלישי של חנוכה ) ועד 31/12/2020 יהפוך הגן הבוטני מידי יום לשוק אירופאי מלא אורות, ניחוחות, טעמים וחוויות.

הגן הבוטני, שהינו הגדול במזרח התיכון, פרס מסלול מיוחד לרגל הפסטיבל באורך של כ- 700 מטר, המתפרש על שטח של 14 דונם, בו יהנו המבקרים מתאורה עוצרת נשימה שתוצג על העצים, השיחים והאגם, ממיפגש  עם  שחקנים ואמנים מחופשים, מדוכני מזון ברוח התקופה ביניהם ערמונים קלויים, תפוחי אדמה ברטבים, קרפ צרפתי, נקניקיות, שוקו חם, תה חם, סופגניות ועוד, והכל על פי הנחיות התו הסגול.

נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לתו הסגול, כבר לפני מספר חודשים. הגן משתרע על שטח של כ120 דונם, וניתן להכניס בו מאות רבות של משפחות בו זמנית בריחוק חברתי מאושר על פי הנחיות משרד הבריאות. הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות. הכניסה כפופה לרישום מוקדם באתר הגן הבוטני.

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 20 איש; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,400 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה. בימים אלה בחלקת אסיה תוכלו ליהנות מאבות הבר של עצי הפרי וביניהם אגסים ותפוחים. בפינת פרחי החודש שלל פרחי סתיו מרגשים, ביניהם סתווניות, חלמוניות, נרקיסים ורקפות. בחלקת אמריקה ואירופה מופעי שלכת קסומים.

שעות הפעילות:  ימים א-ה ומוצ”ש  בין השעות 17:00-21:00. כניסה אחרונה בשעה 20:00

מחיר כניסה:

  • למבוגר- 40 ₪.
  • לילד ( מגיל 5- 12) 25 ₪.
  • חייל- 25 ₪.
  • ילדים עד גיל 5- חינם.
  • מנויי הגן הבוטני: חינם.

הכניסה בתשלום בקופות הגן בכפוף לרישום מוקדם באתר הגן בלבד

לא תתאפשר כניסה ללא הזמנה מוקדמת באתר הגן.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן

\\ דו רה מווו  | בכורה בפסטיבל היהודי לתרבות עכשווית – קבוצת התיאטרון הירושלמי          

מחזמר

מה בתכנית? במסגרת הפסטיבל היהודי לתרבות עכשווית של קבוצת התיאטרון הירושלמי תעלה בבכורה ההצגה לילדים באופן מקוון ותהיה זמינה לצפייה בכל ימי החנוכה. בבוקר אביבי מתכנסות הפרות כדי לחגוג עם פרהל’ה את מסיבת פרת המצווה שלה. כולן מתכוננות לגעות יחד את ‘המנון המווו’ המסורתי.  אבל אבוי! פרהל’ה הצעירה לא גועה עם כולן פה אחד, אלא מזמרת מו משלה, שונה ומיוחד.  איך יגיבו אחיותיה הפרות – פרדיגמה, פרנויה, פרפרצית ופרפרזה – על המו המתפרץ והמסתלסל?

מחזמר המספר על הרצון להשתייך לעדר, ויחד עם זאת לשמור על המו הפרטי והמיוחד שֶׁלְּךָ וְשֶׁלָּךְ.

איפה ומתי? בזום. ההצגה תהיה פתוחה לצפייה במהלך כל ימי החנוכה 10-17.12.2020

גילאי 3-11

כמה? 40 ₪.   

לפרטים נוספים: 02-6244585-6 ובאתר

\\ פסטיבל יהודי לתרבות עכשווית – קבוצת התיאטרון הירושלמי

עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור

מחזמר

סיפורו של מלך אחד טוב שהשלטון משחית אותו עד שעמו לא מוכן לסבול אותו יותר. בארץ אחת מעבר לים, חי מלך זקן, נבון וחכם. שמו היה משונה וקשה ללשון, ליאונרד פרדיננד פדהצור הראשון. את המלך העם אהב עד מאוד, אך במסיבת מלכים אמרה לו אשתו: הוא עושה רק דברים שהעם רוצה, לכן העם כל-כך מרוצה  אם יפסיק פרדיננד להיות מלך טוב, יפסיק העם אותו לאהוב. סיפור מצחיק על אזרחות טובה וכוח השלטון לגדולים ולקטנים.

לאחר ההצגה, תתקיים שיחה עם היוצרים והשחקנים.

איפה ומתי? בזום. חמישי 10.12.2020 17:00  נר ראשון ובכל ימי החנוכה

גילאי 4-10

כמה? 40 ₪ למופע.  

לפרטים נוספים: 02-6244585-6 ובאתר

\\ פסטיבל הקרון ה-29 

מה בתוכנית:  מגוון הצגות, סדנאות, מפגשי יצירה, סיורים, פעילויות והדלקת נרות וירטואלית. בין ההצגות הבולטות ‘מעשה בעולם’, ‘הוגו שלי’, ‘הגשם של סבא אהרון’, ‘למה בכה הדג?’, ‘חכמי חלם’ ועוד מונגשות לקהל הרחב עם כתוביות בעברית. בנוסף, שני סיורים תיאטרליים במרחב הפתוח: “הרפתקת הפעמון שנדם” – סיור המשלב סאונד ואפקטיים ויזואליים ברחבי גן הפעמון במטרה להציל מלכה שנכלאה מידי רודן אכזר. בשילוב הפעלות, משחקים, הקלטות וויזואלייה. ו “איפה גברת גבאי” מסע בסמטאות ימין משה בעקבות גברת גבאי וסיפורי השכונה הוותיקה. במבנה התיאטרון, מוזמנים הילדים למשחקייה ייחודית – “עיר משחק” – פרויקט חדש המשלב משחקייה מלאת דמיון בה יוכלו הילדים לבנות עיר דמיונית.

איפה ומתי:  בין ה-13-17.12.2020 בדף הפייסבוק במרחב הפתוח (גן הפעמון, ימין משה)

גילאים:  3-13

כמה זה עולה?: הצגה + מפגש ויצירה בזום – 20 ₪ משפחתי, סיור תיאטרלי בגן הפעמון  – 10 ₪  תיאטרון סמטאות בימין משה 30 ש”ח לאדם.

האירועים במרחב הפתוח יפעלו בהתאם להנחיות ותלויים מזג אויר.

לפרטים נוספים, עדכונים ורכישת כרטיסים: 050-3352525   ובאתר

 \\ פסטיבל הקרון ה-29 – אירועי חינם

מה בתוכנית: מגוון פעילויות חינם לילדים ולמבוגרים בפסטיבל הקרון. בין ההצגות: מסע שהתחיל בקופסא – הצגת רחוב חדשה בבכורה דיגיטלית, צמד המובילים במסעם ברחבי הגלובוס. בכל יום יתניעו המובילים את מכוניתם ויבקרו במקום אחר בעולם בסרטון חד פעמי, מצחיק ומפתיע. יוצרים: טלי רגב וצבי פטרקובסקי.

סיפור דיגיטלי בשילוב טכנולוגיות וידיאו ייחודיות. הצצה לעולמה של היוצרת איריס דומאני המשלב תיאטרון בובות, אפקטים של וידיאו, סטים מיניאטורים ועוד. מהמטבח באהבה – תוכנית בישול יומית עם היוצר אריאל דורון לילדים, בה הירקות והפירות הופכים לבובות וחפצים.

מידי יום הדלקת נרות וירטואלית בשילוב בובות חפצים והפתעות. יוצרים: אבשלום אשל ואסף פרידמן.

סיפורים מכל העולם בפודקאסט חדש של היוצרת נילי גפנן. בנוסף בכל יום תוגש תכנית הרצאות יומית למבוגרים שתציע מחשבה אחרת על תיאטרון.

איפה ומתי: בין ה-13-17.12.2020 פייסבוק הקרון  

גילאים: ילדים ומבוגרים

כמה זה עולה?: ללא תשלום

לפרטים נוספים, עדכונים ורכישת כרטיסים: 050-3352525   באתר ובדף הפייסבוק

\\ נעים להכיר – התזמורת הסימפונית ירושלים – אירוע חינם

מה בתכנית? מפגש ראשון בסדרה חדשה בניצוחו של גיא פדר, בה יפגשו הילדים דמויות דומיננטיות בתזמורת, יכירו וילמדו את שפת הצלילים הייחודית של התזמורת,

יכירו את מגוון כלי הנגינה כמו כלי נשיפה, מיתרים, כלי הקשה ועוד. המפגש מוגש עם הומור ומשחק ומשלב טקסטים של נתן אלתרמן וקטעי נגינה שנוצרו במיוחד לסדרה.

איפה?  בדף הפייסבוק וביוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים

מתי? נר שמיני, חמישי 17.12.2020 בשעה 17:00

גילאים? לכל המשפחה

עלות? ללא תשלום

פרטים נוספים: באתר התזמורת 

\\ “נס גדול היה פה” – קונצרט חנוכה חגיגי התזמורת הסימפונית ירושלים  בשת”פ עם עיריית ירושלים – אירוע חינם

מה בתכנית? בחודשים האחרונים מרבה התזמורת הסימפונית ירושלים להעלות קונצרטים מקוונים חינם לקהל הרחב. וגם בחנוכה יתקיים קונצרט פרמיירה און ליין ללא תשלום בניצוחו של מאסטרו אלי יפה במבחר יצירות ברוח החנוכה , אריה מתוך האורטוריה “יהודה המכבי” (הנדל), “מעוז צור” (פינצ’יק),”הנרות הללו” (מנדל), “הללו” (יענקי תלמיד) ועוד.   סולנים: ישראל רנד, אברימי רוט , קולין שוחט ורפי מרציאנו.

איפה? בדף הפייסבוק וביוטיוב התזמורת הסימפונית ירושלים

מתי? שלישי 15.12.2020 – 20:00 – נר שישי.

גילאים: לכל המשפחה

עלות? ללא תשלום

לפרטים נוספים: באתר התזמורת ובדף הפייסבוק 

\\ מסע של יצירה לכל המשפחה בעקבות האמנות שבטבע

מה בתכנית? לכבוד חנוכה, מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם בירושלים, את כל המשפחה להצטרף למסע של חקר, גילוי ויצירה בעקבות האמנות המסתתרת במרחבי הטבע הקסומים. כל ילד יהפוך לאמן ויגלה שכדי ליצור יצירת אמנות מרהיבה צריך פשוט לצאת אל הטבע. בכניסה לגן יקבל כל ילד ערכת יצירה ויצא למסע עצמאי בו ילמד להתבונן בעיניים חדשות ובפליאה על האמנות המסתתרת בטבע.  במסע הכולל 3 תחנות יגלו המשתתפים חומרים צורות וצבעים.

בתחנה הראשונה – מרחבי תערוכת הפיסול החדשה “בחזרה אל הטבע” יפתרו הילדים חידות ויאספו אוצרות.  בתחנה השניה – החממה הטרופית המרהיבה – יגלו המשתתפים צורות ודפוסים קטנטנים ויתנסו בהדפסים צבעוניים. בחממה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. החממה כוללת כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. בתחנה השלישית והאחרונה יכינו הילדים צבעים ממגוון חומרים טבעיים וייצרו מכחולים מתוצרת אישית כך שבסוף המסע, תהיה לכל ילד יצירת אמנות אישית מעשה ידיו להתפאר.

במהלך החנוכה תפעל בגן רכבת הפרחים.

איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם ירושלים

ימים ושעות: 11-19.12.2020 בין השעות 16:00- 9:00

גילאים: 3-15

עלות? 35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי: ללא תשלום בהצגת ת.ז. וליווי הורים . מנויים ללא תשלום.

עלות השתתפות בפעילות: ילד עד גיל 18: 15 ₪. ילד מנוי: 10 ₪.

לפרטים נוספים הגן הבוטני גבעת רם 02-6794012  באתר ובפייסבוק

**הפעילות בהרשמה מראש ותתקיים בהתאם למזג האוויר. יש להתעדכן באתר ובעמוד הפייסבוק של הגן

\\מסתובבים   

מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד בירושלים מזמין את הילדים וההורים לאירוע LIVE  עם חגיגה מדעית מסקרנת ועשירה: ניסויים מיוחדים עם סופגניות, בנייה משותפת בהשתתפות כל המשפחה בבית, מפגש עם אמנים, יוצרים ומומחים אשר סיבוב הוא חלק מחיי היום יום שלהם, שעשועון נושא פרסים ושלל הפתעות נוספות

איפה? בדף הפייסבוק של המוזיאון    

מתי? 16.12.2020 נר שביעי החל מהשעה 17:00

גילאים: לכל המשפחה

עלות: ללא תשלום

לפרטים נוספים: 02-6544888  ובאתר

\\ חנוכה בירוחם

תצפיות כוכבים על מטר הג’מינידים, סדנאות אמנות, ביקור בגלריות והסטודיואים, טיולים ופעילויות בטבע, סיורי חנוכיות, סיורים קולינריים ושירות חדש של הסעות לטיולים בסביבה

*כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות משרד הבריאות*

כל הפרטים באתר: www.yeruchamtour.com

\\ טיולים בעיירה – הסעות למסלולים בקרבת ירוחם

עמותת התיירות והמועצה המקומית בירוחם יפעילו לראשונה בחג החנוכה מערך הסעות למסלולי טיול בקרבת ירוחם. בכל בוקר תצא הסעה מירוחם לאתר חולות הצבעוניים שבמכתש ירוחם, לחניון עין יורקעם ולחניון נחל ימין, משם תוכלו לצאת למסלולי טיול הסנפיר הגדול שמתחיל בנחל ימין ומסתיים בעין יורקעם, לבקר בגב ימין ולהתחבר לשביל ישראל. בשעות אחר הצהרים תאסוף ההסעה את המטיילים מחניון עין יורקעם וחניון החולות הצבעוניים. מטרת המיזם החדש היא לעודד את הלנים בירוחם לטייל בטבע האדיר שסביבה, לאפשר למטיילים עצמאיים להגיע לתחילת מסלול ללא תלות ברכב פרטי, ולבעלי רכב פרטי לטייל במסלולים שאינם מעגליים.

ההרשמה והתשלום מראש באתר: www.yeruchamtour.com

\\ גוונים במכתש – טיול ופעילות לכל המשפחה במכתש ירוחם

בימים ראשון, שלישי וחמישי, 13,15,17.12

כמו ענק גדול קשוח למראה אך בפנים עם לב רך ורחב, כך גם המכתש חושף בפנינו את ליבו – סלעים מיוחדים וחולות מכל הגוונים. בימי ראשון-חמישי בחג החנוכה יעבירו המדריכות של ‘מדרשת ביחד ירוחם’ טיול מודרך ופעילות שווה לכל המשפחה. במסלול ‘הסנפיר הקטן’ נטפס על מצלעות המכתש ונצפה עליו מלמעלה, לא לפני שנצעד על גבי שכבות סלע משופעות במאובנים ונשמע הסבר על אופן היווצרותו המרתק של המכתש ומשם נרד בחזרה לחניון החולות הצבעוניים ממנו התחלנו את הטיול. בסוף המסלול, לאחר שנתאושש מההליכה, נקיים פעילות יצירה חווייתית באווירת החנוכה, מהחולות הצבעוניים הפזורים סביב החניון.

למסלול אין הגבלת גיל, אך הוא דורש מיומנות הליכה בדרגת קושי קלה-בינונית וכולל טיפוס קצר אך תלול ושימוש ביתדות. מומלץ בעיקר למשפחות עם ילדים עד גיל תיכון. אורך המסלול  כשעה וחצי. המסלול אינו נגיש לעגלות ילדים. משך פעילות היצירה – כ45 דק’. סה”כ עד 2.5 שעות.

איפה? תחילת המסלול בחניון החולות הצבעוניים.

מתי? בימים ראשון, שלישי וחמישי, 13,15,17.12. בכל יום יצאו 2 סבבי טיולים: סבב א’ – 9:30-12:00 סבב ב’ -13:00-15:30.

כמה עולה? 35 ש”ח מעל גיל 3. מותנה במינימום משתתפים.

לפרטים נוספים והרשמה – רעואל קסל 050-6569971, [email protected]

\\ בידינו אור ואש – פעילות מיומנויות שטח קדומות באגם ירוחם

מזה אלפי שנים, הרבה לפני המצאת החשמל, ידע האדם להדליק לעצמו אש, שהייתה מקור לדברים רבים, ביניהם האור. בפעילות חווייתית לכל המשפחה נלמד על דרכים קדומות שונות להדלקת אש תוך שימוש בחומרים מהמדבר והסביבה וניצור חבלים מצמח המתנן הגדל במדבר. נהנה מהמדורה ונחמם עליה מטעמים שונים. הפעילות מתאימה מגיל 6 ומעלה. משך הפעילות שעתיים וחצי.

איפה? חורשת אגם ירוחם, מיקום מדויק יישלח לנרשמים ערב לפני הפעילות.

מתי? ימים ראשון, שני ורביעי, 13,14,16.12, משעה 15:00 עד 17:30.

כמה עולה? 40 ש”ח לאדם, מעל גיל 3. מותנה במינימום משתתפים.

לפרטים נוספים והרשמה: רעואל קסל 050-6569971, [email protected]

\\ חנוכה של כוכבים ומטאורים – מטר הג’מינידים, 13.12, יום ראשון

משה גלנץ ושירת הכוכבים

השנה חוגגים את חנוכה עם שיאו של מטר המטאורים העשיר והחזק, ג’מינידים, עם פעילות אסטרונומיה של שירת הכוכבים ב-13.12. ביום ראשון (נר שלישי של חנוכה) נחגוג ליל כוכבים, ואתם מוזמנים להגיע לצפות בכוכב הלכת מאדים, טבעות שבתאי וירחי צדק מבעד לטלסקופ ועוד מראות קסומים – וכמובן להנות מהדרכת כוכבים מרתקת לכל המשפחה. הפעילות כוללת שעתיים של חוויה מרתקת – מדע, אסטרונומיה, מיתולוגיה והיסטוריה עם טלסקופים משוכללים וגדולים. המפגש מתרחש תחת כיפת השמיים עם תה חם, כרבוליות, מחצלות וכמובן על פי הנחיות משרד הבריאות.
איפה? מכתש ירוחם. מיקום מדויק יינתן לנרשמים.
מתי? ב-13.12 בשיאו של מטר המטאורים וב-17.12 (ראשון וחמישי) בשעה 18:00.
כמה עולה? 80  שקלים למשתתף (מגיל 3 ומעלה).
לפרטים נוספים והרשמה: חפשו בפייסבוק “תיירות ירוחם” או בטלפונים: 052-727-6100, 052-670-5523.

\\ סדנאות אמנות בטבע

סטודיו גלגולים של מיטל גלזר אביגד, במהלך ימי החג

אגם ירוחם הקסום הוא פנינה בלב מדבר שמזמינה אותנו לטייל, להירגע ולהתבונן. בנוסף פנינת הטבע הזו מזמנת אוצרות ליצירה. במסגרת פעילות חנוכה ניפגש לסדנאות שונות באגם ירוחם ובסטודיו גלגולים וניצור עם אבני ופרחי מדבר. בסדנאות נלמד בטכניקות אמנות שונות וניקח אתנו מזכרות מדבריות פרי ידינו מבלי לפגוע בטבע. חלק מהסדנאות בהזמנה מראש.

איפה? סטודיו גלגולים, פארק אגם ירוחם (תלוי בסדנה)

מתי? בימים א-ו, בימי החג

כמה עולה? 70 שח למשתתף.

לפרטים נוספים: מיטל – 0523262842.

 \\ סדנת אָבָּגָדָה – הכנת תמונה עם שם או מילה טובה, מאותיות מצולמות בארץ

14.12, 17.12

סדנת אָבָּגָדָה של האמנית מיכל בן יעקב היא סדנת עיצוב צילום וחשיבה מחוץ לקופסה.
בסדנה תכינו תמונה אישית עם שם או מילה, מאותיות שהן צילומים בנוף הישראלי ותיהנו
מחווית צילום תוך הסתכלות לא שגרתית על הסביבה.
ניתן להכין בסדנה תמונות במגוון גדלים.
הסדנה מתאימה למשפחות עם ילדים (המסוגלים לזהות את צורת האותיות) וכן למבוגרים,
לזוגות או יחידים, לחברים ומשפחה – המעוניינים לבלות זמן איכות ביחד עם תוצר ייחודי.
איפה? בווייז: “אבגדה – מתנה מקורית בעברית”.

מתי? בימים שני וחמישי, ימי חנוכה, 14.12, 17.12

כמה עולה? החל מ-140 ₪ (תלוי בגודל התמונה.

לפרטים נוספים והרשמה: 058-7956083

\\ סיור החי מתחת לאבן ב”דוכיפת” מרכז צפרות ואקולוגיה בירוחם

בין התאריכים 11-18.12

מתחת לאבנים שבואדיות הסמוכות לפארק אגם ירוחם קיים עולם ומלואו. פרוקי הרגליים החיים תחת האבנים מנהלים חיים מעניינים מאד שבמרבית ימות השנה נסתרים מעיני בני האדם. בסיור נצא לבקר אותם ולצפות בהם בשגרת יומם., נלמד על המאפיינים שלהם ועל אורח חייהם במדבר. הסיור יודרך על ידי מדריכי דוכיפת, שמבטיחים שתמיד פוגשים חיות נוספות במהלך הטיולים. הסיור מתאים למיטיבי לכת מגיל 3 ומעלה.
איפה: פארק אגם ירוחם.

מתי? יום שישי, 11.12,  יום שני, 14.12, יום רביעי, 16.12 וביום שישי, 18.12. בין השעות 10:00-12:00.

כמה עולה? 50 ₪ למשתתף.

לפרטים נוספים: יורם – 054-4761761

\\ סדנה לעיצוב אריחים מרוקאים  – סטודיו זואק

13-16.12

זואק הוא סטודיו לאומנות מרוקאית יחיד מסוגו בישראל, המציע חוויה ייחודית של תיירות חברתית חדשנית ורלוונטית. הסטודיו יפהפה ומרווח, ממוקם בלב ירוחם ומתקיימות בו הרצאות וסדנאות לעיצוב אריחים מרוקאים. במקום קיימת גם גלריה וחנות מזכרות. בימי החנוכה ניפגש לשתי סדנאות שונות, האחת לעיצוב אריחים מרוקאים והשנייה לעיצוב שולחנות קפה בטכניקת זואק מתקדמת שפיתחה האמנית הדסה בן יצחק.

המפגשים והסדנאות בסטודיו מאפשרים מפגש חוויתי עם יזמות ייחודית, דרכה ניתן לפגוש מנקודת מבט מפתיעה את העיר המדברית ירוחם, להכיר ולחוות תרבות ויצירה מקומית, בקצב המדבר.

איפה? בווייז: “זואק”

מתי? סדנת שולחנות – יום ראשון 13.12.20 בשעה 10.00, סדנת אריחים – ימים 14-16.12 בשעה 10.00.

כמה עולה? 95 ₪ לסדנת אריחים, 550-680 ₪ לסדנת שולחנות (תלוי בגודל השולחן).

לפרטים נוספים: 052-5603121, או באתר: Www.zuak.co.il

 \\ “פארק ויטמין שיא”

ימים שישי עד שישי – 11-18.12

רכיבה על אופניים ופארק בריחה מדברי

בפארק ויטמין שיא הממוקם בפארק אגם ירוחם תוכלו לשכור אופני שטח או אופניים משפחתיים לרכיבה עצמאית בשבילים ובטיילת שמסביב לאגם ירוחם היפהפה. במהלך הרכיבה תיהנו מנוף הפארק והאגם, על רקע אדמת המדבר והעצים הירוקים, נוף ייחודי ומרהיב של נווה מדבר המושך אליו בעלי חיים רבים ובמיוחד בעלי כנף בעונה זו של השנה.

מתי? ימי חמישי, 10:00-15:00, ימי שישי, 08:30-13:30.

\\ פארק בריחה: להציל את נווה המדבר’ – חוויה לכל המשפחה באגם ירוחם

מרחב בריחה מאתגר, המזמין אתכם להצליח לפענח את הנוסחה הסודית ולהציל את אגם ירוחם. בלב הדרום שוכן נווה מדבר ייחודי, פנינה ירוקה ומקווה מים מרהיב עם נוף מהפנט. מקום מושלם לטיול בטבע. אך לאחרונה בעיה מסתורית מאיימת על קיומו של האגם המדברי, ורק החדים ביותר יוכלו לפענח את סודותיו של האגם ולהציל אותו.

מתי? ימים א-ה 09:00-16:00, ובימי ו’ 08:30-13:30. בתאום מראש.

איפה? פארק ויטמין שיא בכניסה לפארק אגם ירוחם.

כמה עולה? אופני שטח – 45 ש”ח לשעת רכיבה, 65 ש”ח מעבר לשעה, עד שעתיים, אופנים משפחתיים – 150 ש”ח לשעה, סאגווי – 65 ש”ח לשעה, מרחב בריחה – 240 ש”ח (כרטיס משפחתי – עד 8 אנשים בצוות).

לפרטים נוספים והרשמה: 0547959237.

\\ סיור חנוכיות בירוחם וסדנת ספינג מבית עמותת עתיד במדבר

ימים א’-ה’, 13-17.12
סיור קסום בו נחווה יחד את החג הכי מואר שיש בטיול עירוני בין עשרות החנוכיות הנוצצות המעטרות את מרפסות ואדני החלון בעיירה הדרומית. נשמע את סיפורן של הקבוצות והקהילות השונות המרכיבות כמו בפסיפס צבעוני את ירוחם המגוונת ונסייים, איך לא, באירוח נעים ומתוק בו נתנסה בסדנה של הכנת ספינג’  )בהתאם לתקנות הקורנה ( אצל אחת מהמבשלות של ירוחם, נטעם ספינג’ מתוק וטעים ונשמע את סיפורן האישי של המבשלות.
איפה? יציאה מפסל הזהות בירוחם.

מתי? ימים א’-ה’, 13-17.12, בשעה 17:30.
כמה עולה? 50 ₪ למשתתף.

לפרטים נוספים והרשמה:  שי בן טל – 050-5914174, אורלי רייכר – 052-5445435.

\\ סיור מודרך בין מכתש לאגם עם מורה הדרך אבי בן זקן

בכל ימי החג, בתאום מראש

תצפיות על האגם והמכתש, עם סיור עירוני ברחובות ירוחם, מתובל בסיפורי העלייה לעיירה, מפי מורה דרך, בן המקום. הסיור מתאים למשפחות, יחידים וזוגות. יינתנו הנחות ללנים בירוחם.

איפה? נפגשים בפארק אגם ירוחם.

מתי? במהלך ימי החג, בתאום מראש בלבד, ובין השעות 07:00 – 17:00.

כמה עולה? 330 ש”ח לשעה או חלק ממנה עבור משתתף יחיד ועד 19 משתתפים.

לפרטים נוספים והרשמה? 050-8571976.

\\ סיור יזמות סוף (העולם שמאלה)

  11.12 יום שישי, 18.12 יום שישי,   10-11:30

אנחנו השממה? הגעתם אל “סוף העולם שמאלה” – יזמות נשית, כלכלית, תרבותית, קולינרית בלב ליבה של ירוחם – מפגש בגובה העיניים.

שתי הירוחמיות, חני בריגע ורויטל אללוף-מליש יקחו אתכם לסיור יזמות, זהות ותרבות מנקודת מבט ירוחMEET  .

במהלך הסיור נכיר את הנכסים התרבותיים של ירוחם, את ההון האנושי המגוון והמיוחד שהופך אותה למה שהיא, את ההישגים והאתגרים. נפגוש יזמיות ויזמים שונים עם סיפורי חיים מרתקים שהביאו את כולם בסופו של דבר לפתח יזמות בעיירה המדברית שוקקת החיים. בין האנשים שנפגוש, בעל בית קפה מדליק במרכז המסחרי שהחליט לחזור לירוחם שנים אחרי שעזב אותה בילדותו ולפתח עסק מצליח, הירקן המיתולוגי של ירוחם, ממקימי הישוב, שלא עזב אותה מעולם. נבקר בגן הילדים הראשון של ירוחם, אליו הגיעו ילדי הוותיקים ולימים הפך למאפייה הראשונה והגדולה של הישוב, שעד היום מייצרים בה מאפים ממתכונים סודיים מימיה הראשונים של העיירה. נבקר גם יזמיות צעירות שהגיעו לעיירה בשנים האחרונות ופתחו בה מרכזי תרבות וקולינריה. כל אלו יחד מייצרים את מרקם הקהילות המיוחדות שחיות היום בירוחם והופכות אותה לכל כך מיוחדת. משך הסיור כשעה וחצי. הסיור מתאים לכל המשפחה.

איפה? המרכז המסחרי, ירוחם.

מתי?  11.12 יום שישי, 18.12 יום שישי   10-11:30.

עלות: 100 ₪ למשתתף.ת (בהרשמה מראש), תשלום מגיל 13.

לפרטים נוספים והרשמה: 050-7563316, חני.

\\ סדנה לעיצוב ובניית אדנית מעץ ממוחזר בסטודיו  Suit-Case

יום שבת 12.12 12:00-14:00  יום ראשון, 13.12 10:00-12:00

את הסדנה נפתח בהיכרות עם המושג מיחדוש ולאחר מכן אתם תעצבו ותבנו אדנית ייחודית מהממת מחלקי עץ ממוחזר, מסוגים שונים וגדלים שונים. כל משתתף יקבל צמח לאדנית שיבנה במתנה.

איפה? בסטודיו ברחוב היסמין 364.

מתי? יום שבת 12.12 12:00-14:00  יום ראשון, 13.12 10:00-12:00, בהזמנה מראש בלבד.

כמה עולה? אדנית משושה קטנה – 100 ₪ או אדנית פסים בגודל בינוני- 150 ש”ח.

לפרטים נוספים: קרן – 054-7001181.

\\ חפש את המקום –  משחק ניווט לכל המשפחה

משחק ניווט עצמאי באמצעות הטלפונים הניידים בו תוכלו לשחק, לרוץ וליהנות יחד ברחובות ירוחם במשחק ניווט עמוס בחידות, משימות ואתגרים מפתיעים. במסגרת המשחק נבקר בפינות מיוחדות בירוחם, נגלה היכן הוקמה המעברה הראשונה, נכיר את העסקים הכי מיוחדים ונגלה את פנינות ההייטק שמהוות חוד החנית של מדינת ישראל ופועלות מלב המדבר. המשחק מתאים לבודדים ולמשפחות.

איפה? מתחילים את המשחק מבית עתיד במדבר.

מתי? ימים שישי 11.12, וראשון-חמישי, 14-17.12 בשעות הצהרים והערב

כמה עולה? 15 ₪ למשתתף

לפרטים נוספים והרשמה: אביחי – 052-2542805.

\\ תל אביב: חנוכה וירטואלית במרכז נווה שכטר: זרקור – מאירים את היצירה

סדרת מפגשים חדשה לכבוד חג החנוכה במרכז נווה שכטר תפגיש בין אמנות , ספרות , מחול, תיאטרון , פילוסופיה ויהדות ומזמינה אתכם להטיל אור על השראה, שיתופי פעולה ועשייה כנגד רוב הסיכויים. בהשתתפות: נטע וינר, רננה רז, פסטיבל “הרמת מסך”, יסמין מועלם, פרופ’ עתי ציטרון ועוד. החל מיום חמישי , 10.12.2020 עד יום שלישי 15.12.2020

המפגשים פתוחים לצפיה חופשית ללא תשלום:

בעמוד הפייסבוק של נווה שכטר

באתר נווה שכטר

בעמוד היוטיוב של נווה שכטר

יום חמישי 10/12 בשעה 18:00 :

יסמין מועלם, זמרת-יוצרת ומוזיקאית וד״ר ענת שרבט,רבנית אורתודוכסית וד״ר לתלמוד, שיחה על  שיחה על הצלחה בלב הסערה ומחשבות על השגחה פרטית

יום ראשון 13/12 בשעה 18:00:

רוני חדש ואופיר יודלביץ, כוריאוגרפים ורקדנים בתחום המחול העכשווי ונויה שגיב – מרצה למקרא  בשיחה על מאבק, על חיפוש אחר העונג ועל דוד ושאול. בשיתוף עם פסטיבל ״הרמת מסך״

יום שני 14/12 בשעה 18:00 :

דוד דוש בראשי, ליצן רפואי ואמן תיאטרון רחוב ופרופ׳ עתי ציטרון – ראש החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה בשיחה על תפקידו של הליצן בתהליך הריפוי

יום שלישי 15/12 בשעה 18:00:

רננה רז ,רקדנית, כוריאוגרפית ומנהלת אמנותית, ומירה רז, רבה רפורמית בשיחה על מציאת היש בתוך האין ומקומו של הגוף במרחב הולך ונסגר

יום רביעי 16/12 בשעה 18:00:

שלומית נעים נאור, משוררת ואשת חינוך וחיה גלבוע, מומחית לתלמוד, מגדר, דת ומדינה בשיחה על ״הדברים שאנחנו לא מדברות עליהם״

יום חמישי 17/12 בשעה 18:00:

נטע וינר, יוצר בתחומי המוזיקה, התיאטרון והמחול, ויותם יזרעאלי, חוקר דתות ופילוסופיה יהודית עכשווית בשיחה על נבואות, נביאים ועיתות מצוקה. בפרק האחרון בסדרת המפגשים יוענק לנטע וינר פרס היצירה הישראלית המקורית של נווה שכטר וקרן רבינוביץ לאמנויות.

 

 

 

 

קטגוריות: אירועי חנוכה and אירועים בישראל.

מחפשים נותני שרותי תיירות מהטובים בעולם

Viator

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים