פעילויות מומלצות ליום הבחירות 23/3/2021 ברחבי הארץ

 

צילום יחצ

צפון

\\ בוחרים לצלם: טיול צילום בסמטאות עכו ביום הבחירות, עם מורה הדרך אופק רון-כרמל

איפה: עכו העתיקה

מה: טיול צילום חוויתי בסמטאות של עכו העתיקה, במהלכו לומדים לצלם תמונות מדהימות בסמארטפון, בהדרכתו של מורה הדרך וצלם "מסע אחר" אופק רון-כרמל.

עכו היא עיר מרתקת שמשלבת בין דתות ועדות שונות. אם זה בתוך השוק הצבעוני, בין הסמטאות הציוריות או בין הכנסיות למסגדים – הטיול בעכו הוא חוויה של ריחות, צבעים והזדמנויות צילום מעניינות. בטיול מכירים הגדרות שימושיות ומצבי צילום שונים בטלפון, לומדים איך ליצור תמונות מחמיאות של אחרים ושל עצמנו ומתנסים בצילומים בתאורה משתנה בנוף המדהים של עכו. במהלך הסיור משלבים סיפורים היסטוריים, תצפיות נוף ופגישות עם אנשים מעניינים בשוק ובנמל.

מתי: יום שלישי, ה-23.3 בין השעות 10:00-13:00

מחיר: 130 ₪ לאדם, 240 ₪ לזוג, כולל הדרכת צילום וטעימה אותנטית מהשוק של עכו

לפרטים נוספים ולהרשמה: 072-3971192

יש להירשם מראש, מספר המשתתפים מוגבל

מרכז

 \\לבחור נכון – יום הבחירות בפארק נאות קדומים

איפה: פארק נאות קדומים

מה: חוזרים אחורה בזמן וצועדים בעקבות נערה מימי קדם שקיבלה משימה לא קלה, לעזור בעבודות היום יום של משפחתה. בכל תחנה המשתתפים יעזרו לה לפתור כתב חידה, לבחור את הבחירות הנכונות עבורה וכך היא תוכל להשלים את המשימה ולסיים את כל המטלות.

המבקרים בפארק יקבלו מפה לטיול עצמאי ויבחרו בין שני מסלולי טיול חווייתיים המלווים בשלטי תוכן והסבר, כתבי חידה לכל המשפחה והפעלות לילדים המשלבות אתגר, ידע והנאה.:

מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים. הבוחרים במסלול זה יגלו ממה מייצרים לחמניות ומאפים אחרים, בבית הבד הם ינסו להניע את אבן המפרכה, במתקני המים ישאבו וידלו מים כמו פעם, ובטחנת הקמח הם יבינו איך גרעיני חיטה הופכים לקמח. במהלכו יבקרו בגינת ההצלה של הגן הבוטני ויוכלו להבחין במינים "אדומים" או בזנים נדירים של צמחים, בגורן ובשדות החיטה הירוקים.

מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשיה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה. בהמשך המסלול יבקרו המטיילים בטחנת הקמח ויפעילו אותה כדי להבין איך גרעיני חיטה הופכים לקמח, בבריכת המים ובגלגל האנטיליה שם ישאבו וידלו מים– ממש כמו בעבר. המסלול ממשיך לאזורים מבודדים יותר בפארק שם הטבע והנופים מדברים בעד עצמם.

בנוסף יחכו לאורך המסלולים עוד המון חוויות וגילויים, צמחייה עשירה ומגוונת, מתחמי פיקניק מוצלים, מתקני מים קרים להתרעננות ונופים אביביים מרהיבים.

מתי: יום שלישי 23.03.21 בין השעות 8:30-17:00 כניסה אחרונה בשעה 15:00

מחיר כרטיס: 25 ₪ תשלום מגיל 3

לפרטים נוספים: www.n-k.org.il או בטלפון: 08-9770770

 

מוזיאון מגדל דויד בירושלים מזמין את הקהל לביקור מיוחד ביום הבחירות במבצע מיוחד של 2+2 על כל הזמנה

מוזיאון מגדל דויד מזמין את המבקרים להגיע ביום הבחירות ומציע להנות מהתערוכה הקסומה "הבנאים: זאת המנגינה שלנו", משני מסלולים מרתקים: "ירושלים ממעוף הציפור" ו"תעלומת ארמון הורדוס והקישלה" ומאחד ממופעי הלילה המרהיבים המוצגים על אבני מצוד דויד: "מופע המלך דוד" ו"חיזיון הלילה". על פי המסורת הירושלמית, כל מבקר יקבל סוכריית תרנגול מסורתית.

מבצע מיוחד על הכניסה למוזיאון וצפייה במופעי הלילה – 2+2 בכל הזמנה.

22-23.03.2021

ביום הבחירות הקרוב, מוזיאון מגדל דוד בירושלים, מזמין את הקהל להגיע לשערי המוזיאון כאשר כל מבקר יקבל על פי המסורת הירושלמית, סוכריית תרנגול. המבקרים, יוכלו להנות מהתערוכות המוצגות במוזיאון, "הבנאים – זאת המנגינה שלנו", "ירושלים ממעוף הציפור" ו-"תעלומת ארמון הורדוס והקישלה". בנוסף מופעי הלילה של מוזיאון מגדל דויד חזרו לפעילות בתאריך ה-22.03 וביניהם: מופע המלך דוד ומופע החיזיון הלילי- על רקע הלילה הירושלמי, וכשחומת מצודת דויד ושרידיה משמשים כתפאורה, מוקרנים המיצגים האור־קוליים, ומובילים את הצופים למחוזות היסטוריים מרתקים. בנוסף, מגדל דויד מקיים מבצע ביום הבחירות לכלל הלקוחות – 2+2 על הזמנת כרטיסי כניסה למוזיאון ו-2+2 על הזמנת כרטיסי כניסה למופעי הלילה (22.03).

אודות התערוכות:

תערוכת "הבנאים – זאת המנגינה שלנו" – חוויה מוזיקלית ייחודית של קולות, צלילים ומראות, המספרים את קורותיה של משפחת בנאי, שסיפורה מתחיל בפרס של סוף המאה ה-19 וממשיך אל שכונות שוק מחנה יהודה, משוטט בין נופי הילדות, במרחבי ההשראה, באירועים ההיסטוריים ובהווי המשפחתי חוצה הדורות.

ירושלים ממעוף הציפור – מסלול סיור בין דגמים היסטוריים המציגים את ציר הזמן של ירושלים. המסלול החדש, באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה.

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה – מסלול המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה; מסע שנפתח במתחם מצודת דוד וממשיך למתחם החפיר והקישלה.

מחיר 4 כרטיסים לכניסה למוזיאון הינו 80 ₪ ( ממחיר מבוגר)

אודות מופעי הלילה (22.03.2021):

מופע המלך דוד- סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי־דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות.  במעין סגירת מעגל מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.

מופע החיזיון הלילי- סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטי־מדיה עוצמתי ורב-חושי. המופע האור־קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים, שעיצבו את פניה של העיר.

מחיר 4 כרטיסים למופעי הלילה הינו 130 ₪ ( ממחיר מבוגר)

יש להירשם מראש באתר מוזיאון מגדל דוד.

פעילויות רשות הטבע והגנים באזור המרכז:

בוחרים נביא – בגן לאומי שמואל הנביא
סיור מרתק בגן לאומי שמואל הנביא (נבי סמואל) עם מתנדבי נבי סמואל שייקחו אתכם למסע מרתק בעקבות אמונות ומסורות ,כובשים וסיפורי קרבות. נעלה לתצפית הגג המרהיבה הצופה על ירושלים והסביבה , נציץ בגן הארכיאולוגי , נבקר במחצבה הקדומה, נחצה את גן המקלט לצמחים מוגנים ונרד למעיין חנה .
שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל
מתי: יום שלישי ה- 23.3  (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.
עוד באתר:
ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א-ה בלבד .להזמנת סיורים באתר או סיורי חלאקה יש לתאם במרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222
ללא תשלום

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

בוחרים בבריכה הגדולה -בעיינות צוקים
בואו לחגוג עם המשפחה את יום הבחירות בברכה הגדולה שבעיינות צוקים. והצטרפו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

הסיורים ייצאו כל שעה עגולה ממתחם בריכות מעיין.
שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: יום שלישי ה- 23.3  (יום הבחירות) בשעות: 10:00-15:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.
עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה – מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).

בוחרים בגריזים
מעניין אתכם לדעת במי השומרונים בוחרים? בואו לסיור באתר הר גריזים המתחדש עם צוות המתנדבים של האתר. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתי המגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני שנמצאו במקום וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה מהאתר לעיר שכם המונחת ככף היד למרגלות ההר ונגלה במה בחרו השומרונים.
שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

היכן: אתר הר גריזים
מתי: יום שלישי ה- 23.3  (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

בוחרים במלך – בגן לאומי הרודיון

סיור במקום שבו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו ונתן לו את שמו.

נבקר בתיאטרון נעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי. בדרך לארמון ההר נתרשם משרידי קבר הורדוס ,נציץ לבית המרחץ, נשב בבת הכנסת הקדום ונרד למאגרי המים לצפות בתערוכה המוצבת במקום.
לתשומת לבכם- הסיור בהגבלת נרשמים בהתאם להנחיות "התו הסגול".
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: יום שלישי ה- 23.3  (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).       

"אנו מכריזים בזאת"… בוחרים ובאים לגן לאומי מגדל צדק

אנו מכריזים בזאת, על פתיחתו החגיגית של גן לאומי מגדל צדק לקהל הרחב. אחרי שנים של עבודות פיתוח, שימור ושיקום אינטנסיביות שהתבצעו במקום, אנחנו מזמינים אתכם, ביום הבחירות, להציץ אל הגן הלאומי החדש שהלך והתהווה בשנים האחרונות ומשקיף על כל גוש דן. בלב שטח פתוח רחב ידיים עומדת מצודת מגדל צדק, סביבה הוכשרו שבילי טיול רגליים, שביל אופניים ושוקמו ברכות חורף המאכלסות מיני דו חיים ומארחת מיני עופות מים. תוכלו לבקר בתוך המצודה, וללכת בשביל העוטף אותה ומשקיף על הסביבה. בתוך המצודה תפגשו את עובדי רשות הטבע והגנים שישמחו לספר לכם על עבודות הפיתוח באתר וגם דמות ססגונית המבוססת על דמותו של השיח' צ'אדק שחי עם כל משפחתו במצודה.

שימו לב – העבודות באתר טרם הסתיימו ויש בו שטחים שעדיים אסורים בביקור מטעמי בטיחות. יש להישמע להנחיות השילוט ולפקחים באתר.

היכן: גן לאומי מגדל צדק

מתי: יום שלישי ה 23/3 יום הבחירות. ההדרכה והשחקן בשעות 11:00-16:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנוי מטמון

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

כובשים את ההר

סיור מודרך ללא תשלום באתר הלאומי הקסטל

האתר  הלאומי "הקסטל"  מספר את סיפורי קרבות מלחמת העצמאות בדרך לירושלים ובעיקר את הקרב שנחשב כנקודת מפנה חשובה במהלך מלחמת העצמאות. במסלול "דרך הערכים" אתם מוזמנים להכיר את ארבעת הערכים הבולטים שבאו לידי ביטוי בקרב: נחישות, רעות, מנהיגות ואמינות. ערכים אלו מוגשים למבקר בחוויה מאתגרת של משימות קבוצתיות, והמתנסה בהן מרגיש ומבין את חשיבותם. מדריכי רשות הטבע והגנים יובילו אתכם בדרך המיוחדת בסיור מודרך ללא תשלום. מלבד משימות "דרך הערכים" הסיור מציע תצפיות מרהיבות על הרי ירושלים ועל זירת הקרבות, וכן צפייה בסרט ובמיצג הקרב.

משך הסיור המודרך כשעה ורבע והוא מותאם לילדים מגיל 9 ומעלה.

מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

היכן: אתר לאומי הקסטל

מתי: יום שלישי ה 23/3 יום הבחירות. בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

דרום

\\ בוחרים בכל גיל – צריף בן-גוריון

איפה: צריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר

מה: בצריף בן-גוריון לא מחכים לגיל 16 ומחלקים תעודת זהות ייחודית לכל מי שמעוניין לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית. ביום הבחירות לכנסת ה-23 בכניסה לאתר יצטלמו המבקרים עם מצלמת פולרואיד, את התמונה שהפיקו ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים והילדות בעצמם – שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים. מצוידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של דוד ופולה בן-גוריון, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו.

בסיום הביקור, יגיעו המבקרים לקלפי שהוקם במיוחד במקום ויוכלו להצביע, להשפיע וביחד להחליט מהו החפץ האהוב ביותר בביתם של פולה ודוד בן-גוריון. האם זה יהיה הגלובוס האישי שלו? מגילת העצמאות שקיבל במתנה מגולדה מאיר? בובת קואלה שעד היום לא יודעים בדיוק מאיפה הגיעה ולמה בחר בן-גוריון לשמור אותה? ואולי זה בכלל יהיה הבלנדר של פולה שבו הכינה מדי יום את מנת הקוץ' מוץ' המפורסמת?
לאחר הביקור בצריף בן-גוריון, ניתן להמשיך למכון למורשת בן-גוריון, אשר נמצא במרחק 5 דק' נסיעה וליהנות מפעילויות נוספות: "משפט העם" – מיצג אינטראקטיבי, בו המבקרים הם חבר המושבעים שיכריע בהצבעה דיגיטלית על הכרעות גורליות בתולדות המדינה. מתאים לילדים מגיל 9 ומעלה. משך הפעילות: 30 דק'
מתי: יום הבחירות 23.03.2021, בשעות 11:00-15:00. האתר יהיה פתוח באותו יום בשעות 10:00-16:00. כניסה אחרונה עד שעה לפני סגירה.

מחיר כניסה: 15 ₪ לילד (מגיל 5 עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר

לפרטים נוספים: www.ben-gurion.co.il  או בטלפון 08-6560469

\\ חוויות ביום הבחירות. מגוון פעילויות ללא תשלום באילת

איפה: אילת

מה: גם ביום הבחירות, המבקרים באילת יוכלו גם לקחת חלק במגוון חוויות שונות, כולן ללא תשלום!

סדנת רישום בפחם, סדנת תיפוף או סדנת ציור בפלסטלינה, סיור אומנות מקומית או סיור עששיות בפארק הצפרות. יוגה מול הים, חתירת סאפ בים האדום, או עיצוב וחיטוב הגוף מול השקיעה ומופע קפוארה בטיילת.

כל אלה מחכים למבקרים במהלך יום הבחירות, במסגרת 101 חוויות בעיר, שמקיימות ללא תשלום, מדי יום עד לסוף חודש אפריל.

החוויות הותאמו במיוחד לימים אלה, כך מצד אחד יתנו תעסוקה לקהל המקומי, שרבים ממנו החלו לנצל את הכישורים שלהם בדרכים שונות ממה שהיו רגילים לפני פרוץ הקורונה, ומן הצד השני יעניק למבקרים מגוון עצום של תוכן, בקבוצות קטנות, בטוחות ומהנות למפגשים אינטימיים של תיירות וקהילה.

הפעילויות מותנות בהרשמה מראש

מתי: לאורך כל שעות היום, לבדוק באתר.

מחיר: ללא עלות

לפרטים נוספים:  www.redseaeilat.co.il

 

ביום הבחירות (23/3/2021) בוחרים לטייל בערבה הדרומית! מגוון פעילויות ב-10 ₪ בלבד!

קודם בוחרים בקלפי ואז בוחרים להכיר את הערבה הדרומית. אחרי ההצלחה בבחירות מס' 3 הוחלט לקיים את המבצע גם בבחירות מס' 4. במבצע – כניסה לפארק תמנע, גלידת יטבתה, קפה ומאפה בכפות תמרים ושוק איכרים בקיבוץ אילות, חממת 5 החושים בקיבוץ אליפז, סיורים מודרכים בפארק הצפרות, סיורים במטע התמרים של קיבוץ סמר, בילוי באקו כיף בקיבוץ לוטן ועוד.

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר דרך הערבה

קטגוריות: אירועי חגים ומועדים בישראל, אירועי פסח, אירועים, ואירועים בישראל.תגיות: אירועי יום הבחירות מרץ 2021.

מחפשים נותני שרותי תיירות מהטובים בעולם

Viator

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות